Prvé gynekologické vyšetrenie

riki

J eto lepšie ako si myslíte! ničoho sa nebojte! Mal som 15 ked som tam bola prvykrat a nie je to strasne.Mozno trosku neprijemne.priebrh je asi 5-10 minut ohmata ta a to je vsetko!

lol

terezia: a ty si spadla z jahody? v niektorych veciach s tebou suhlasim, ale hovoris ako zakomplexovana feministicka 50tnicka. dievca ma pravo zacat svoj sexualny zivot kedy len bude chciet, a ty jej do toho nemas co kecat. ano, suhlasim, skory sexualny zivot nieje nic moc, a v 15tich to skoro (podla mna) je, ale je to dost individualne. zena sama vie kedy je ten spravny cas. nespravne rozhodnutie je, ked to dievca chce iba vyskusat, nevie o co ide a do coho ide, iba jej to pride zaujimave.. (aj s takym som sa uz stretol). ak je dievca dusevne pripravene v 15tich (fyzicky je omnoho skor) tak preco nie? a to ze panenstvo ma byt svadobny dar pre manzela je dobra hlupost. tento svet uz nieje taky konzervativny ako kedysi, a sme ludia co maju urcite pudy. mne osobne je jedno ci moja buduca manzelka s niekym uz spala alebo nie. pravdupovediac, vyspal by som sa s nou uz pred manzelstvom (ked ju lubim a je ten spravny okamih, preco nie?). takze byt menej konzervativny niekedy nieje na skodu. nechcem nikoho poburovat a ani viest k priskoremu sexualnemu zivotu, je to na volbe kazdej z vas. ak sa rozhodnete dat panenstvo manzelovi, tak kludne, snad najkrajsi dar, ale ratajte s tym, ze vas to bude boliet ked sa s vami rozvedie alebo vas podvedie. muzi su uz taky .. .
vela stastia

jana15

cafte, dam vám adresu, kde su videa s gynekologickych vysetreni. Aspon budete vediet, co vam robia. Ale inak sa to da prezit.
omeweb2.ucdavis.edu

a stlacte: Gynecology I: Speculum exam
Gynecology II: Bimanual exam

zzzuzka

ani ja som nebola a to uz mam vyse 20 a aktivny sex.zivot...ale tento mesiac sa chystam bo uz ma nebavi klamat mojmu priatelovi ze som tam bola a vlastne ani neviem o com to tam je...

jatyon

tereza, si jej poradila.
aj to, na co sa vobec nepytala .... :-)

okrem toho, nesmela to pisala 20.08.2005 -- cize .... uz si davno uziva ....

terezia

Ahoj!
Som prekvapena kolko z toho maleho poctu zien z fora, chce si dat predpisat antikoncepciu.15 rocna?
Prosim vas, o com je panenstvo a o com pohlavny zivot v 15???Pokial viem, stastie cloveka nezavisi od vlastneho nestastia.Mila priatelka, ty ktora si slobodna, tvoje panenstvo je najdolezitejsia vec v zivote ake mas a ktora patri tvojmu buducemu manzelovi ako svadobny dar!!!
Pracujeme v oblasti zranenych dievcat, ktore po "zneuziti", pretoze to same chceli, trpia nasledkami podcenovania, nevery v seba, malomyselnosti, pocitom vyny ze uz nie su "čiste".Prosim vas mile priatelky, ak ste panny, vasa hrdost ženy je vo vasom panenstve.Nezatracujte tuto nadheru, ktoru mate nedotknutu, a po ktorej tak velmi muzi tuzia.Mnoho muzov sa bez problemov "vyspi" s hociktorou, ale vsetci muzi chcu do manzelstva PANNY!Nedajte sa zlakat masmediami, ktore ponukaju, to co si myslite ze je spravne.Filmy vam ukazu tu najkrajsiu romantiku, to najkrajsie laskanie, a tu uzasnu oddanost, ale NEZABUDNITE, ze su to iba filmy,v realite nesiete NASLEDKY na sebe ak sa dopustite tej najvacsej chyby v zivote, oddat sa chlapcovi ktoreho lubite...a nie ste manzelmi.S laskou, Terezia

anonym_877

ja ked som bola na prvom gynekologickom vysetreni, bola som prave v nemocnici. bolelo ma brucho a vsetky vysetrenia boli dobre. nic extra. len taka rychlovka. mozno 5 minut. mala som sa vyzliect do pol pasa a lahnut si. aj tak neviem, ci to bol komplet, ale podla toho, co citam teraz v prispevkoch to asi kompletne vysetrenie nebolo.

KATA

CAF MAM18 ROKOV ALE NEBOLA SOM ESTEU GYNEKOLOGA UZ SOM MALA POHLAVNY STYK ALE NEK=JAKO SA TDO TOHO GYN.BOJIM IST CHCELA BY SOM VEDIET AKO PREBIEHA VYSETRENIE

Nick

U kazdeho lekara je to asi ine. Moj ma chcel vidiet celu vyzlecenu, najskor dole, kvoli vysetreniu krcka a potom hore, s rukamy za hlavou kvoli kontrole prsnikov. Potom som si lahla a spravil sono maternice, ci zodpoveda mojmu veku. A potom, co mi vzal krv, kvoli tabletkam, poslal ma este na sono prsnikov. Takto by asi aj malo vyzerat kompletne vysetrenie, aby clovek vedel, na com je.