Prvé gynekologické vyšetrenie

jajkafr

babika
na vyšetrenie ku gynekológovi nemusíš ísť s mamkou aj keď je to tvoja prvá návšteva u gynekológa. Lekár sa pýta na otázky kedy si mala poslednú menštruáciu, kedy si dostala prvú menštruáciu, ako často mám menštruáciu či ju máš pravidelnú ako dlho trvá či máš bolesti...
Keďže ideš k lekárovi a jeho úlohou je pacienta vyšetriť a na základe toho určiť či mu niečo je alebo nieje takže je samozrejme že ťa bude vyšetrovať. Pred vyšetrením sa ťa opýta či si už mala pohlavný styk (sex) nebude ho zaujímať kedy...
nemáš sa čoho báť vyšetrenie nebolí je len trošku nepríjemné navyše si môžeš pozrieť predošle príspevky v tejto téme tam sa to rozpisuje viac :)

babikka257

ahjte
ja som na ynde este nebola ako to prebieha?
doktor sa vsetky otazky pyta pred rodicom?a vysetrenie sa robi nejake na prvej gynde?napriklad na prvom vysetreni zistuje kedy som mala naposledy sex,kramy a tak?
dakujem
a este na druhe vysetrenie mozem prist sama ?alebo s mamkou?dik

kat123

no ja ked som bola prvýkrat u gynekologa, tiez to bolo preto, ze som chcela predpisat antikoncepciu. nastastie mam super mamu, ktorej ked som to povedala zobrala ma svojmu lekarovi. prebiehalo to nasledovne. najskor mi sestricka zalozila kartu. osobne udaje + sa vela pytala na choroby v rodine ake sme mali alebo nemali.to som bola rada, ze tam mam mamu, lebo o tych chorobach v rodine by som nevedela asi nic. dalej sa pytala, kedy som mala prvu menstruaciu a kedy som ju mala naposledy. to sa inak pyta vzdy. ked som vosla dovnutra, lekarovi som povedala, preco som prisla.ten sa ma ako prve opytal, či som este panna. (ja som este bola. chcela som si byt ista, ze sa nic nestane, tak som najskor vyriesila otazku ochrany kym sa ro stalo.)povedala som teda ze ano som. takze to prve vysetrenie bolo len take ze mi magal brucho a vysetril ma cez konecnik. ale nebolo to bolestive, dal mi tam tusim tak jeden prst a to riadne natrel takze to bolo vpohode. az o rok ked som prisla na preventivnu mi uz robil riadne vysetrenie. to ale tiez neboli. trocha to chladi a je to taky zvlastny pocit ale urcite to neboli!!!! lekar mi vzdy spravi aj vnutorne sono. ale to tiez neboli. takze sa nemusite nicoho bat.nechapem, preco niekto vynechava preventivne prehliadky u gynekologa/cky.je to lekar ako kazdy iny. a mozno sa tak vyhnut alebo predist velkym problemom.a komu je neprijemne ze by to mal muz, tak existuju aj lekarky gynekologicky.

kat123

no ja ked som bola prvýkrat u gynekologa, tiez to bolo preto, ze som chcela predpisat antikoncepciu. nastastie mam super mamu, ktorej ked som to povedala zobrala ma svojmu lekarovi. prebiehalo to nasledovne. najskor mi sestricka zalozila kartu. osobne udaje + sa vela pytala na choroby v rodine ake sme mali alebo nemali.to som bola rada, ze tam mam mamu, lebo o tych chorobach v rodine by som nevedela asi nic. dalej sa pytala, kedy som mala prvu menstruaciu a kedy som ju mala naposledy. to sa inak pyta vzdy. ked som vosla dovnutra, lekarovi som povedala, preco som prisla.ten sa ma ako prve opytal, či som este panna. (ja som este bola. chcela som si byt ista, ze sa nic nestane, tak som najskor vyriesila otazku ochrany kym sa ro stalo.)povedala som teda ze ano som. takze to prve vysetrenie bolo len take ze mi magal brucho a vysetril ma cez konecnik. ale nebolo to bolestive, dal mi tam tusim tak jeden prst a to riadne natrel takze to bolo vpohode. az o rok ked som prisla na preventivnu mi uz robil riadne vysetrenie. to ale tiez neboli. trocha to chladi a je to taky zvlastny pocit ale urcite to neboli!!!! lekar mi vzdy spravi aj vnutorne sono. ale to tiez neboli. takze sa nemusite nicoho bat.nechapem, preco niekto vynechava preventivne prehliadky u gynekologa/cky.je to lekar ako kazdy iny. a mozno sa tak vyhnut alebo predist velkym problemom.a komu je neprijemne ze by to mal muz, tak existuju aj lekarky gynekologicky.

elizha

rakovina krcka maternica sa vyvija aj 10 rokov, pravidelnymi navstevami gynekologie, sa daju zaxytit predrakovinne stadia, v roznych stupnoch,,, xodim na zdravotnu takže da sa to zaxytit,,,,aj pred tym ,,poslednymô stadiom, rakoviny

Eldi

Ahojte vsetci :)) chcem sa spytat ako je to po prvý krat u gynekologa...chcem si isť predpísať antikoncepciu!Dakujem :))

hmmmmm

no ved klasicky ako preventivka, trva to len chvilinku a robil mi aj ultrazvuk. Ale mne napr. hned lekar antikoncepciu nedal. Najprv mi porobil rozne vysetrenia, pecenove testy, hormonalny profil a az po cca 3 mesiacoch som dostala antikoncepciu. Ale nemas sa coho bat, nic neboli, je to chvilocka a radsej nech lekar vsetko vysetri predtym, nez ti da tabletky... a hlavne treba povedat vzdy pravdu a nic nezamlcat. Antikoncepcia je svinstvo. Ja ju beriem kvoli cystam :-/

Eldi

AHOJTE VSETCI :)) ZAJTRA,BY SOM CHCELA IST KU GYNEKOLOGOVI..ALE SA BOJIM...ALE ZAS POTREBUJEM SI PREDPISAT ANTIKONCEPCIU. AKO TO VSETKO PREBIEHA???DAKUJEM.

alzbee

No da sa zaockovat proti vrusu HPV, ktory rakovinu sposobuje-to len pre upresnenie:)) lebo potom to znie zavadzajuco, ked sa napise, ze da sa ockovat proti rakovine...

Luucia

Dokonca sa dá proti nej už aj očkovať. No mnoho žien, najmä tie ktoré vedia že sú obzvlášť náchylné, sa zaočkovať odmietajú..