Ehlersov Danlosov syndróm

Príspevok v téme: Ehlersov Danlosov syndróm
Slávka17

Dobrý deň. Prosím vás, vedel by mi niekto napísať niečo bližšie o tejto diagnóze: Ehlersov Danlosov syndróm? ( v tomto prípade typ II /mitis/ ). Podľa starej lekárskej správy mojej mamky, ktorú som našla ( mamka už nežije ) mala tento typ syndómu a vraj je 50% šanca, že je dedičný. Na internete som o ňom takmer nič nenašla, len že je asi 6 typov a jeden je smrteľný, čiže si viete predstaviť aký strach mi to nahnalo. Vzhľadom na to že momentálne mám zdravotné problémy ( bolesti chrbtice, nôh, rúk, trpnutie končatín, ťažkosti s dýchaním a pod...), dosť ma to vydesilo. Mám dve deti, čiže ak je to niečo zlé a mali by to zdediť aj moje deti...Budem vďačná za každé info. Ďakujem

RNG

ni-ka, lekari nepredpisuju na tvorbu kolagenu nic, lebo ziadny liek na to nepomaha. Takze ak ma problemy vyplyvajuce z nedostatocnej tvorby kolagenu, bude sa nutena obratit na rozne potravinove doplnky sama, lebo lekar jej ich nepredpise, a dokonca ani nemoze, zo strachu, ze by bol prenasledovany, tj oznaceny za sarlatana, ktory predpisuje veci ktore nie su schvalene ako lieky.

ni-ka

ahoj,tvoje tazkosti a bolesti urcite suvisia s tym ochorenim,kedze postihuje najma spojivove vazivo,kozu a klby...urcite by som vyhladala lekara a dala si urobit vysetrenia na zaklade podozrenia zdedenej diagnozy po maminke...cim skor sa zacne liecba tym menej casti tela bude poskodenych...
samozrejme,doplnkami nic nepokazis ale myslim ze najskor je treba potvrdit diagnozu a v pozitivnom pripade je treba nastavit ta na liecbu,v tom je zaklad...no a potom si uz pomoz aj doplnkami...ale urcite sa nespoliehaj len na ne,vyhladaj lekara,uz len preto ze mas deti,musis byt fit kvoli nim:)
drzim palce a prajem vsetko dobre!

RNG

Nuz kedze je to dost vzacne, musel som si to aj ja vyhladat
en.wikipedia.org
Je to choroba spojena so zlym vytvaranim kolagenu, tj odporucam brat exttra vitamin C vo vysokych davkach a aminokyseliny, najma L cystein, co sa podielaju na tvoreni kolagenovych vlakien. Keby si nemala ziadne tvorenie kolagenu, ani by si sa nemohla narodit, tj tvorenie tam je, ale nedostatocne,. Takze ho treba podporit.
Inac kolageny sa daju aj brat ako doplnok, mas ich v roznych slachach a spojovacom vazive,zvieracej zelatine, co mozes dostat vo vacsich davkach s dobre uvarenych/hydrolyzovanych sliach. Ja osobne jem casto v tlaku uvarene zdroje sliach, ako paprcky, kolienka,kozky, a podobne.A beriem samozrejme aj enzymy, aby ich telo vedelo rozlozit a absorbovat.
U mna to ale nie je dedicna choroba, ale pokrocily vek, a iste aj mykoplazmy, co mi utocia na klby a kolagen inde v tele.