Homocysteín

Irén 1

ni-ka,
Správne mám autoimunitnú hypothyreozu a ja s ňou vediem neustále boj a tá potvora stále vyhráva, no nemám asi šancu, aj keď som sa ešte nevzdala.
Kelp som vyskúšala aj zo zinkom a selénom,rybí olej s jodom a bez úspechu,dokonca sa zhoršili laboratorne testy.Tých " B-éčiek sa bojím pre pribratie,nakolko aj tak mám problém zhodiť nejaké kilo,vraj to zo spomalenou š.ž. a braním hormonu velmi nejde - ale pokúšam sa uspieť. Tebe to možno s Kelpom vyjde,ale ber zo selenom ako radí RNG. Teraz mám vyhliadnuté riasy Dulse,tak vyskúšam,ale tentoraz som si dala zmerať kolko mám jodu,lebo zdá sa,že moje ochorenie nie je z nedostatku jodu a vyšlo mi,že ho mám až-až a možna preto to zhoršenie.

RNG

Homocystein telo znizuje procesom metylacie. Na to su potrebne vitaminy B-6, B-9 a B-12, ktore mozno v pripade potreby doplnit velmi jednoducho.

ni-ka

mimochodom iren,viem ze mas problemy so stitnou zlazou, ja mam hypotyreozu, kupila som si kelp, neskusala si take nieco?

ni-ka

ano aj pri anemii sa odporuca a mne dokonca dlho pichali aj Beckove injekcie...a nepribrala som...netreba sa toho bat,ak si budes strazit vahu a prijem jedla

Irén 1

Kyselina listova,to sa berie pri anemií,alebo sa mýlim ?A ako dlho brať,robil vám niekto na to laborku?No a z toho B-komplex zase nehrozí priberanie ?

linda22

moj gynekolog dlhodobym studiom pri svojich pacientkach prisiel nato, ze mnoho zien nemoze koli tomuto ani po hormonalnej liecbe otehotniet...tu pise aj clanok..tehotenstvo.rodinka.sk
jednoznacne odporuca kazdemu s touto poruchou vysoke davky kysliny listovej a to dozivotne uzivat...

ni-ka

treba vela vitaminov skupiny B a najma kyselinu listovu-aj ja som to mala,mne doktorka normalne predpisala kyselinu listovu a b komplex...