Skúsenosti z pracovných pohovorov

Príspevok v téme: Skúsenosti z pracovných pohovorov
Elanor44

Aké máte skúsenosti z prac pohovorov? Samozrejme, privítam anjme tie negatívnejšie:!)Jeden na rozohratie:) Ja som bola v PO, NA pohovore v TAKKO FASHION. Konalo sa to v hoteli, na pohovor prišli 100vky žien. Meškali jeden a pol hodiny, nakoniec som tam prestala od 13- do 18. O 18 som vošla do miestnosti, kde sedeli muž, a žena. Brali si ans po desať. Každemu dávali 32 rovnaké otázky: Skúsensoť, čo sa nám v obchodoch páči, a nepácči, a prečo sme sem došli. Každý rozprávala pomaly to isté.. Nakoniec SME SA pobrali preč, a na rozlúčku nám povedali, že komu s aozvú ten je prijatý. Ani si pri pohovore neprezerali ničie CV, ani si nič pri nikom neznačili, a v hale, v ktorej sem čakakali, neboli ani stoličky....Bolo to trápne, už dávno mali niekoho vybratého... Pohovor č 2- Luna Company PO.- Pohovor sa konal o 17 30. Bolo tam viacero ľudí, keď som došla pohovory sa konali v dvoch miestostiach. Ani ich nezaujímalo, že na jednych je Luna Company, a na druhých T mobile, že vraj, mám si vybrať kde scem ísť. Tak som šla do Luny, tam čakal manažér, neskutočne trápny, a namyslený.Potom mi oznámili, že ma pozývajú na 2. kolo pohovoru,a že zajtra mám dojsť na preskúšanie, ak uspejem som tam. Na ďalší deň som prišla o 7 ráno, a nasaškovali am do auta s tromi indiciduami, ktorí boli drzí, vulgárny, a úchylný. Mali niečo poi 20 tke. Vystúpilis me v dedine , a ulohou bolo ponúkať Elektrinu- teda nových odberateľov. Pre mňa to bolo ponižujúcue, a zničujúce. Na firmus me došli o 18 30 , ja som domov dosla o 21. Totálne vyčerpaná, nohy skrvavené, opuchnuté, a ešte predtým sme zaplatili pokutu, lebo leteli cez dedinu stovkou! N a ďalší deň, mi vyvolávali, no aj som nedvíhala, lebo som spala aj tak som tam nescela nastúpiť, veď presviedčanie, oje...vanie, a privízny systém pre mňa niesu pôrácou! A tie prasce už v živote nescem stretnbúúť! najhorši pohovor, aj skusenosť u mňa!

fin poradca

elanor44 ak hladate pracu mozem Vam ponuknut ohladom financneho sprostredkovania...nie je to praca poistovaka...robite hypoteky,uvery,stavebne sporenia,kolektivne investovanie,predaj zlata ci poistenie vsetkeho druhu...je to praca na zivnost.neni to praca o nahanani ludi a vnucovani predaja ale skor o pomahani usetrit a zorientovat sa v mnozstve ponuk na financnom trhu...

Lulu2011

pre jednejho z najvacsich providerov, trapim sa s ludmi :) ale u nas je vsetko zamerane na predaj, na schopnosti presvedcit ludi

jurud

jasne , kazdy zamestnavatel chce mat toho najlepsieho zamestnanca. lenze neviem co tu ti manazeri cakaju od ludi a neviem co od nich chcu a ake velke poziadavky na nich maju ked ponukaju nieco malo nad minimalnu mzdu. ved za taky peniaz pracovat sa nikomu nechce ani len snazit a dat zo seba to naj

korkova

Tak to je kreativna uloha a zaujimava a svedci o niecom. Tiez by som nezamestnala predavaca, ktory nema schopnost predat, improvizovat, prisposobit sa situacii a presvedcit zakaznika.

Elanor44

Moj známy mi povedal, že raz bol na pohovore, ako predavač v Okay elektre, a manžér mu dal do rúk tenisovú loptičku s tým, že nech mu ju predá ako diamant...tak neveim či by som toto zvládla

korkova

Tieto testy sa robia najma v konzultantskych alebo auditorskych spolocnostiach, ked chcu naverbovat novych potencialnych manazerov. Su to Assessment a Development centra a robia to specializovani ludia.
Pohovoru sa zucastni napr 20 ludi (vtedy to boli absolventi ekonomickych a technickych VS), mozu vybrat dvoch, troch, alebo aj ziadneho, podla toho o aku pracu ide.
Ked som bola ja, boli tam rozne matematicke, logicke, ekonomicke ulohy, praca pod tlakom, stresom, atd.
Tiez rozne pripadove studie, riesenie skupinovych uloh. Pri vsetkych tychto cinnostiach vas pozoruju a vyhodnocuju ako splnate ich poziadavky. Je tam castokrat aj psycholog, HR ludia, buduci nadriadeni, pripadne organizatori specializovani na AC/DC.

Vo velkych spolocnostiach celkom bezna vec, nepustia si do firmy len tak niekoho. Myslela som si, ze je to vseobecne zname.

Elanor44

No tak to je fajn ke=d ťa vzali vďaka nohám:):) Ináč, mám pocit, že o pár rokov už aj muž k lopate bude musieť robiť pohovor