Rodičia neznášajú môjho priateľa

Príspevok v téme: Rodičia neznášajú môjho priateľa
tata1701

Ahojte mám 21 rokov a môj problém spočíva v tom, že rodičia neznášajú môjho priateľa pretože je odo mňa o 5 cm nižší. Ja viem, že je to možno komické a mnoho ľudí sa nám smejú ale sme spolu už 2,5 roka a zvykli sme si na to lebo si skvele rozumieme. Ale nenávisť zo strany mojich rodičov ma strašne ubíja pretože šomrú už aj keď idem s ním von, nikdy som u neho nemohla prespať ani on u mňa nikde nemôžme isť na noc. Mám pocit, že moja mamina my chce vybrať frajera sama, kamaráta ktorý sa jej pozdáva volá "zaťko" a mne je to trápne. Už ku mne priateľ ani nechodieva lebo moji rodičia boli stále zdutý a jeho to mrzelo. Čo mám robiť, mám pocit, že som zrelá na psychiatriu, už som s toho zúfala

Maoam

rodicia su osoby s obrovskymi predsudkami, tunelovym pohladom, okamzite skatulkuju ludi bez toho, aby ich vobec spoznali (teda dali si tu namahu spoznat ich...), sami budu mat komplexy a najmä budu trpiet hlbokou nevedomostou a nepochopenim voci zakladnemu faktu - ze kazdy clovek je svojsky a identita sama o sebe a hoci niekoho nemusim mat rad, mozem ho aspon akceptovat a tolerovat (neutralny postoj), prvorade pre nich by malo byt to, aby SI TY S NIM bola STASTNA a spokojna vo vztahu, nie to, ci ma o 5cm viac ako ty alebo o 15cm

lilyiankaa

čiže ako to tu opisuješ, v podstate vôbec nie je problém v jeho výške, ale v tvojich rodičoch a to z toho dôvodu, že nech by ste mali akéhokoľvek partnera, či už ty alebo tvoj brat, tak by ste sa im nezavďačili .... vidíš, že aj na bratovej priateľke hneď našli niečo, čo im nesedí ..... nerozumiem, prečo tak tvoji rodičia zmýšľajú, asi majú nejaký problém sami so sebou

tata1701

Potyčku nemali bol tu len pár krát a to mi povedala mamina že sa s tým nikdy nezmieri. A potom mi hovorila že to nie je len v tom ale ocino mi priznal, že je to v tom, ale povedal mi to keď bol opitý inak by sme sa o tom nerozprávali. A môj brat bol na tom podobne ako ja a tiež len nadávali na jeho priateľku že sa k sebe nehodia a neviem čo a teraz ako sa rozišli tak je to pre nich uplne dokonalé že je doma a vždy keď sa dozvedia že je s nejakou tak im všetko vadí. Že má dieťa, že si dá alkohol na diskotéke a pod.

lilyiankaa

aj tak si myslím, že tvojim rodičom musí vadiť ešte niečo iné na ňom, pretože aby im vadila LEN jeho výška ... neviem ..to je fakt na neuverenie .. nemali spolu nejakú potýčku a to len kvôli tomu, že je nižší, nemôže k vám chodiť?? inak a komu skrsol v hlave tento nápad, otcovi či mame??že je malý, budeme ho nenávidieť
ty sa musíš obklopiť ľuďmi, ktorým tvoj priateľ nevadí a spolu s ním sa s nimi stretávať ..na rodičov nedaj a nejak vyčkaj ten čas kým doštuduješ a osamostatníte sa

tata1701

No tak ja mám 173 a on 168 takže ja nie som nejak vysoká. A to som povedala aj ja kamarátke že je škoda že ten predo mnou ma nezmasil riadne aby si uvedomili čo je podstatné. Predtým bývalého priateľa videli raz asi na 2 min. čo sa s ním stretli a bol to pre nich ideálny muž, a nič nevedeli o jeho živote ani o nom tak si viete prestaviť že ako to berú...

lilyiankaa

ono ten tvoj priateľ možno ani neni nízky len je možné, že ty si dosť na babu vysoká nie?? si myslím ja osobne .. ale nuž neviem akým štýlom budú tvoji rodičia k nemu pristupovať v budúcnosti, keď sa možno vezmete a budete mať deti ...to mu zakážu k vám chodiť, veď on im urobí tie vnúčence .... mali by byť radi, že si si našla človak, s kt. si rozumieš a je ti s ním dobre a nie nejakého alkoholika, feťáka alebo psychopata, čo by ťa tlkol jak žito ... hold niektorí rodičia asi nevedia čo od "radosti"

tata1701

dobrarada123 aj ja keď som zbadala že je nižší povedala som si pred prvým "rande" že bude aj posledné. Ale ako sme sedeli a rozprávali sa pochopila som že nechcem aby to skončilo a som hrdá, že ma to neodradilo. Nemôžem povedať, že je to chalan dokonalí, ale rozhodne sa vieme podržať, podporiť ale aj zabaviť. Len ja som bola vychovávaná len prikyvovať rodičom a teraz som postupne zistila, že skôr im ide o to, že aby na nich nepozerali tak, že majú takého zaťa (možno budúceho) a nie o moje šťastie. A mrzí ma to o to viac, že som si myslela že oni budú pri mne v dobrom aj zlom

dobrarada123

V prvom rade vztah nie je len o tom, ako ten druhy vyzera, ale ako ti s nim je a ci am dobre srdce a ked ti je s nim super tak si to nenechaj pokazit od druhych :) Taliani s naprikald skoro vsetci nizky. sice chodim so Slovakom, ktory je odo mna vyssi, ALE Taliani su tak prudko charizmaticki, ze sa necdujem domacim Taliankam, ze s nimi chodia :D ti hclapi skratka maju smrnc. Smaozrejme, aj slovaci poniektori mozu mat smrnc. ...ja len tolko, ze inde na svete je bezne, ak su zeny vyssie. Mne by to vadilo, ale viem, ze niektori chlapi su vazne pritazlivi aj ked su nizki.

tata1701

Ja viem, že je to úbohé a preto hľadám pomoc všade a skúšam aj tu vypočuť si názory na tieto veci. A najviac ma mrzí že sme niekde pozvaný napr. na oslavu (stalo sa to min. rok) a pozvala nás teta ale moja mamina my výslovne zakázala aby som tam šla s ním. A bolo mi to strašne trápne mu to povedať lebo teta nás pozvala priamo pred nim.

lilyiankaa

ok, ja som sa len spýtala, lebo mi to fakt prišlo neuveriteľné ... nuž asi vám nebude ostávať nič iné, len počkať kým vyštuduješ a potom sa osamostatniť od nich ..... i keď zo strany tvojich rodičov je toto dosť úbohý dôvod, prečo tvojho priateľa "neberú"