Svrbenie celého tela - roztoče, vši, čo to je?

Príspevok v téme: Svrbenie celého tela - roztoče, vši, čo to je?
Marko 2004

Som na rok v zahraničí, ubytoval som sa na byte a už asi druhým týždňom pociťujem nepríjemné svrbenie, hlavne v oblasti nôh, postupne sa to rozširuje na zadok a na ruky s bruchom...

Tieto problémy pociťujem najmä keď si ľahnem do postele. Prvý týždeň som si myslel, že to môže byť alergická reakcia na nové oblečenie alebo na nejaké jedlo. No Teraz som si istý, že niečo v neporiadku musí byť s matracom v posteli.

Cez deň je to relatívne ok, ale až ľahnem do postele, nedá sa to už vydržať. Neviem čo mám robiť, začínam byť z toho na prášky, neviem sa poriadne ani vyspať!

Sú to roztoče, vši alebo niečo iné? Ako s tým bojovať? Nový matrac tu stojí okolo 250€ čo je pre mňa ako študenta veľmi vysoká položka.

Prosím poraďte!

Marko 2004

Mám na tele také ako keby bodky, ktoré keď škrabem, tak ako keby "napuchnú" a idem zošalieť. Cez deň to svrbí, cítim to ale cez deň je to hlavne zadok, semenníky, stehná (najmä vnútorná strana), prechádza to pomaly na hruď.

Dnes som ležal už na zemi, na deke, nech som vetrať izbu, bolo chladnejšie, tak sa to dalo vydržať, ale jak som ľahol do postele a zakryl sa, koniec - všetko ma svrbelo, ako keby ma kusalo sto mravcov naraz!
Sú to také skôr bodky (ako pupence, kusance od komárov) s červenými fľakmi okolo.

Idem dnes k lekárovi tu, tak dúfam, že mi to nejako diagnostikuje a predpíše na to niečo.

Áno, majiteľ bytu príde dnes, tak ho budem žiadať o informáciu koľko rokov t uten matrac je, a budem ho žiadať o jeho vymenenie, resp o očistenie (minimálne) mojej izby.

*Nancy*

daniuska
ked tak rozmyslam, ak to nieje jeho byt a je tam len ubytovany, nemal by sa obratit na majitela bytu a stazovat sa? Co on ma riesit vymorenie svrabu v matraci a v perine? To je povinnost majitela, nie?

daniuska

Aj periny a vankus nepouzivaj od dokoncenia liecby aspon 4 dni. Nech to pokape, nestaci len prezliect nove obliecky, ked zakozka je dnu v perine a vankusi.

daniuska

A tie cesticky na tele vobec nemusis mat, lebo tazko sa to podoba na cesticky, to si je tazko volnym okom vsimnut, svrab vyzera ako alergia, malicke bodky, niekedy dve blizko seba, mas nimi posiate takmer cele telo, okrem tvare, najviac brucho, lytka, zadok, zapastia a clenky na nohach, aj medzi prstami na nohach a rukach to mas.Cez den to ide ako tak vydrzat, najhorsie je to ak zalahnes pod teplu prikryvku, lebo zakozka miluje teplo, vtedy je aktivna, alebo ak sa k radiatoru pritlacis.Vtedy riadia ako besne.

daniuska

Ano Marko, ale s liecbou zacni cim skor, nestaci, ze ty vsetko vycistis a stale mas zakozku v sebe, ona ti nezmizne z tela bez liecby, najprv sa vyliec mastami, az potom rob ocistne opatrenia. Okrem toho davaj pozor, ak mas sexualnu partnerku, alebo ak sa s niekym blizsie stykas, mozes nakazit aj inych ludi, zakozka sa prenasa dotykom tela.staci, ze si sadnes u niekoho na pohovku, alebo niekto pride na navstevu k tebe a sadne si u teba na caluneny nabytok, postel, prikryje sa tvojou dekou a pod. Utrie si ruky do tvojho uteraka a moze to chytit tiez.

*Nancy*

&
svrab po latinsky scabies sa prejavuje najma po ulahnuti do tepla, cize do postele, takze nemusia to byt hned plostice.
Marko2004
mas tie cesticky na kozi co spomina &? Svrab svrbi najma na castiach tela ako su lakte, kolena, pohl. organy, podpazusie a zapastie. Chod si svrab do googla a precitaj nieco o nom. Mozu to byt aj plostice, ale to by si mal mat tak tie cervene stipance na tele.

&

Ak by to bol svrab tak by ta telo svrbelo aj cez deň. Podľa mňa sú to ploštice, už som ti to písal. Máš vyrážky alebo kusance ?
Svrab sa prejavuje takými cestičkami na koži.