Ako sa rozhodnut

Príspevok v téme: Ako sa rozhodnut
xxx bu

Ahojte, moj problém je dosť časty, rodicia sa mi idú rozvadzať alebo teda s mamkou máme v pláne sa odstahovat od otca, to by bolo este celkom ok, lenze len vtedy , keby som vedela ze kazdy z nich bude zit aspon normálne, ked nie štastne. Ale horšie je, že viem , ze ked odídeme , otec sa dorazí, lebo je tazky alkoholik. Ostat s ním uz nemôžeme hlavne mama nie, ale ked odídeme ja budem kazdú sekundu trpnut , či je este v poriadku alebo rozpredal cely dom a upíja sa v alkohole, alebo sa mu niečo stalo. Ale liečit sa nechce ist, on je typ , ze sa sám do kopy dat nevie. Ja neviem , ked sa rozhodnem , ideme od neho preč, hned zacnem rozmyslat nad tym co bude snim, a ked zas ostaneme, bude to zlé. je to otec

xxx bu

No s tym by som nesuhlasila, momentalne som asi jediny schopny človek v našej rodine, kedže mama je v depresiach a nieje schopná niečo riesit a vybavovat a otec.... I ked niesom plnoletá, snažím s a tu najviac niečo riesit. Dnes som doslovne donutila mamu , aby sme isli na obhliadku jedneho bytu, ktory sa nám zapáčil a nakoniec ho berieme.. Konečne som sa rozhodla a mama tiez, ale neni to take jednoduche ohladom financií co je uz iny problem. Proste mamka chce udrzat aj dom aj byt, co je nedosiahnutelné kedze otec nepracuje a pije. Takže sa aj trochu bojím, ale chcela som ifnormovat , ze uz sme to rozhodnutie urobili, nasledujuce dni nebudu lahke . O otca sa pokusim nestarat. Budem ho sem tam navštevovat, a dufam ze sa to vydarí.. Lebo iné riešenie tu naozaj nie je.

Maoam

pekne napisane, skoda len, ze mnohi rodicia kladu problemy prave na plecia svojich casto este uplne malinkych deti a tieto este v maloletom veku casto nesu zodpovednost za celu rodinu na svojich utluckych pleciach, samozrejme s dozivotnymi nasledkami

kafe

"co ak sa mu dá pomôct, len niečo robím zle , ked sa mu nedajboze niečo stane potom , isto budem vinit seba"
Pomôcť sa dá jedine človeku, ktorý o pomoc požiada. Takému, ktroý ju odmieta sa pomôcť NEDÁ. ON JE RODIČ (!) mal by sa o teba starať (!), pomáhať ti(!), predávať skúsenosti, ktoré nadobudol za svoj život. On by mal byť ten silnejší a znalejší života, čo ťa zaúča ako šťastne a naplno si vychutnávať život. Ty ako zasraté decko nemôžeš brať na svoje plecia otcove problémy, zlomí ťa to, rozumieš? Neunesieš to, nepomôžeš mu, si na to príliš slabá. Naopak to funguje - rodič môže pomôcť dieťaťu, lebo je silnejší, skúsenejší, rozhľadenejší... ale dieťa nedokáže pomôcť rodičovi. Tak to proste je, tak plynie život, ako potok - dole kopcom. Hore kopcom to proste nejde. Nehraj sa na spasiteľa, ty nie si zodpovedná za rodičov ALE presne naopak - ONI sú zodpovední za teba! Ak sa o teba nedokážu starať, musíš si vystačiť sama. Ak sa otcovi niečo stane, je to JEHO ZODPOVEDNOSŤ, on je zodpovedný sám za seba, nie ty!! Uvedom si to prosím a nechaj ho žiť život, ktorý si vybral.

jedulka

s Kafíkovým názorem souhlasím naprosto do slova a do písmene.Zkusím to říct takhle.Když jsem byla na tvém rozcestí,tak jsem se rozhodla pomoct a zůstat,dopadlo to přesně tak jak píše Kafík.

lilyiankaa

dá sa mu pomôcť, samozrejme, že áno, ale tak, že sa pôjde liečiť ... lenže TY mu nemáš ako pomôcť, pretože rozhodnutie je len na ňom a alkoholik si neprizná, že je alkoholik a má problém ..ja ti to všetko píšem z vlastnej skúsenosti, kedy však u nás dotyčný človek musel padnúť na dno dien a až potom si uvedomil, že chce ísť na liečenie ... dovtedy sme mu to mohli aj anjelským hláskom hovoriť a nič ... pretože my sme boli vinní, najhorší, ale tento dotyčný človek nie ....

xxx bu

S tym , ze by som bola psychicky zdeptana, mam pocit ze uz som teraz niekedy poriaaaadne mimo, lebo tato situacia je fakt to najhrošie za moj zivot zatim. Ale i tak som na tom o mnoho lepsie ako moja mamka.
Ona povie , ze ho neznasa za to ničenie života, ze sa o neho uz potom viac starat nebude. Pokusim sa aj ja odosobnit od neho , ale stale mi vrta hlavou to, ze co ak sa mu dá pomôct , len niečo robím zle , ked sa mu nedajboze niečo stane potom , isto budem vinit seba , uz sa poznam . A už to vedomie, ze sa mu niečo môze stat mi bude vadit v novom zivote. Ale dakujem, viem ze to čo píšeš je správne, a bude trvať kym sa to podarí ale musí sa to podarit. ..

lilyiankaa

chápem, že sa o neho bojíš, je to tvoj otec ....ALE tvoj otec by mal mať rozum a správať sa ako dospelý ..a toto správanie dospelé nie je, že rieši nejaké problémy alkoholom ... alkohol ešte nikdy nikomu nepomohol ....
keby si s ním ostala, aj ty sama by si skončila zle ... bola by si totálne psychicky zdeptaná a ver, že by si sa na to nedokázala dlho pozerať, hlavne, ak by nechcel žiadnu pomoc, stále a častejšie by pil a ešte ťa aj urážal, nebodaj neskôr urobil niečo horšie .. vyvaruj sa toho a odíď

xxx bu

Ja som napísala, ze posledné tri roky pije takmer stále, ale z rečí mojej maminy mal problemy s alkoholom uz od mladosti. Ale nebolo to az také hrozné, postupom času sa to zhoršovalo.

xxx bu

lilyiankaa - presne tak.Ked sa pozriem , co vsetko vybudoval kedysi len pre nás, a ked sa na neho pozriem teraz, ako sa správa a čo z neho je alebo zostalo, je to hrozné.
Chcem ho nechat tak a odíst s mamou , ale bojím sa o neho.