Ake vsetky pripravky potrebujem na vycistenie pleti?

Príspevok v téme: Ake vsetky pripravky potrebujem na vycistenie pleti?
actafool1

Ahojte kocky, tak mam v tom trosku zmatok...popri tych vsetkych druhoch cistiacich a tonizacnych a micelarnych a neviem este akym prostriedkov..
Ako si mam spravne vycistit plet?
Je dobry takyto postup?
Oplachcem si tvar vodou, napetim cistiacim gelom, alebo pouzijem micelarnu vodu.. potom tonikum ( co vlastne neviem naco je) a na zaver krem.
Ono ta micelarka mi pride taka ako keby som si plet ani nevycistila... je to take ine, ako ked si poriadne napenim plet cistiacim gelom a zmyjem..
Dakujem za rady :)

bggsd

pisala som ze si neumyvam tvar. jasne ze si umyvam oci, zuby a usi ako normalny clovek. ale nie celu tvar cisticimi gelmi

bggsd

ano ten postup co opisujes je spravny. je to na tebe ci pouzijes tu micelarku alebo cistici gel. tonikum je na docistenie pleti. neodporucam ti to pouzivat kazdy den, pretoze obsahuje vysoky podiel alkoholu co nadmerne vysusuje plet a narusa ph. tym sa plet zacne viac mastit a budes mat este vacsie problemy. a taktiez neodporucam si rano drhnut plet cistiacimi gelmi. tie tiez vysusuju plet. skus rano ak mas potrebu si vycistit plet, tak pouzi iba tu micelarku.
ja si cistim plet nasledovne: na plet si nanesiem pletove cistace - odlicovacie mlieko, zotriem tamponom, potom umyjem tvar cisticim gelom a nanesiem lahky hydratacny krem. rano uz plet neumyvam, iba poutieram vreckovkou a nanesiem makeup.
kedysi som si umyvala tvar dvakrat denne minimalne, pouzivala som tonikum kazdy den a mala som problemy ako nadmerne mastenie, same supinky po tvary napnutu plet a pod.