Neprijemnost menom zivot

Príspevok v téme: Neprijemnost menom zivot
0000000

Naco som ho dostal? Ja som ho nechcel! Kde ho mozem ist reklamovat? Dostal som dar ktory som nechcel a z ktoreho musim odviest nekrestansky vysoke dane! Kde to mozem nahlasit? Musim zaplatit nielen vlastnym potom, bolestou a krvou ale nakoniec aj smrtou... Toto nemoze byt predsa legalne! Uplne preukazatelne to prekracuje medze elementarnej etiky a moralky. Navyse, nebavi ma to, vobec, a chcem odtialto prec... Mam tu z toho trilion problemov a aj ked ich vsetky vyriesim, tak pride dalsi trilion, mozno aj dva... ved to uz poznam, na tento trik uz druhy krat ale neskocim. Nekonecny kolotoc problemov, clovek je na pokraji infarktu a beha s vyplazenym jazykom az po zem, potom to nejak vsetko da aspon trochu dokopy, a ked uz sa zda ze je tomu trapeniu koniec a ze to mozno je aj celkom fajn, ako na zavolanie to pride zase vsetko odznova! A kde to ma ten definitivny koniec? ...to vazne az po tom horeuvedenom finalnom zdaneni?
Povedzte mi niekto, ze toto cele je len nejaky zly vtip... ved to nema hlavu ani patu tento nezmysel! To je nezmyselnejsia, mizernejsia a zbytocnejsia debilina a utrpenie to co len sledovat nez 10 mexickych telenoviel prekladanych slovenskou superstar a troma farmarmi...
Kto ma to pre kristove rany pred rokmi vytiahol z mojej sladkej, pokojom naplnenej, mierumilovnej neexistencie a vrhol ma bez opytania do tohto tragikomickeho bezohladneho sialenstva?

poetka

Ked sa clovek citi nestastny, jasne, ze mu nic nedava zmysel. Zivot ma vsak jeden velky zmysel, aj ked subjektivne vidime len nezmysel. Autor temy ako to uz niekto spominal, neuviedol dovody, pre ktore nevidi zmysel. Niekde som pocula isty vyrok a myslim, ze okrem pripadov vyssej moci (prirodne katastrofy a choroby - ale nie psychosomaticke) vo vseobecnosti plati:

Cely zivot ZNASAME DOSLEDKY TVRDOSTI SRDCA INYCH ludi a musime BOJOVAT S TVRDOSTOU VLASTNEHO SRDCA.

Svet je zly? Su ti druhi zli? Oklamali ma, podviedli, zneuzili, okradli, osocili, potupili, pred druhymi vysmiali, ako priatela zradili, tesili sa, ze som padol? Ale co ja? Sudim ich ale ja, som bez viny?

Ja som sa nikdy nikomu nesmial? Neoklamal nikoho, aby som ziskal nejaku vyhodu? Neosocil, nepodviedol, nezradil, neprivlastnil si nieco, co mi nepatri? Nesiel som za svojim bez ohladu na druhych? Moje ego versus ego inych.

Sama na sebe zistujem, ze to, co druhym vycitam a nad cim sa u inych pohorsujem, nachadzam - mozno v inej forme - aj u seba. Hrozne zistenie, ale pravdive ...

Zmyslom zivota je laska. Vyjst zo seba a urobit nieco pre druheho. 000000, pokus sa pocas jedneho mesiaca kazdy den na 10 minut vymanit zo svojich depresivnych myslienok a urobit dobry skutok. Nieco sa zmeni, uvidis... Ak chces ziskat novy pohlad na zivot a jeho zmysel, tak to vyskusas. Potom sem prid a napis, co mas nove.

mladýčerv

Lulu2011 - ale aj ten vypínač raz šťukneš späť na pozíciu ON a keď ťa zavalia všetky tie vypnuté myšlienky tak bude zle, nedobre.
Nepríjemnosť menom život je naozaj veľmi presné pomenovanie toho, čo tu žijeme.

velastastia

tak nic...asi nemam trpezlivost...to je dalsia vlastnost...ktora je zbytocna a neviem preco nam ju davali do mozgu...majte sa a netrapte sa...raz to skonci...to je predsa jasne

velastastia

touto cestou si hladam priatela...s rovnakym uvazovanim,smiali by sme sa na zivote a mali by sme aspon o com kecat...bolo by to fajn,navzajom si pomahat a sprijemnit si tento nezmysel menom ZIVOT...mam za sebou dva dlhorocne vztahy,mam 31.rokov a som alebo ludia to hovoria "pekna" simpaticka baba...ma toto vlatne zmysel pisat???

velastastia

ahojte,podobne pocity mam aj ja...ja som si tento zivot nevybrala,nechcem tu byt,nebavi ma to,je to vsetko trapne...dobre su aj pekne veci...ked mas nato chut robit ale toto tento zivot je dost nedomysleny...aspon keby nam dali nejaky spinac aby sme si aspon na chvilu dokazali vypnut myslienky...no nic s tym neurobime,musime dalej zit aj ked sa nas nato nikto nepytal...mozno

Maoam

no, toto bude najskor Lost, cau Lost - tebe preplo z tych analyz, zacni viac pouzivat svoje vnutro, intuiciu a prestan mliet analyzy, lebo skoncis u psychosa, tomu ver

ty sa tak strasne tocis uz vylucne iba okolo vlastnej osi, ze ti z toho drblo

ked k tomu pridam tvoj sklon k maximalnej sebalutosti, bude to casom na odstrel

takze si musis vybrat, ci sa chces dalej tocit v tej spirale z vonkajsich podnetov, ktore nemozes ovplyvnit, alebo sa zacnes hladiet vpred a urobis z toho, co mas, to najlepsie, co sa da...

zivot je dost kratky, teraz, ked som bola v spitali, mi to zasa raz dost udrelo do ksichtu

no tak sa spamätaj chlapce, skoda ta ;-) a ked chces, napis (vies kam)

dpk

nuliak: miestami zaujimavu debatku si vyvolal chlapina. K tebe...reku a neskusil by si sa aj vykoktat nejak konkretnejsie o co ide? Love? Loove? Vyzor? Jedno s druhym a este viac? Ved vymenuj to, ak sa citis relativne bezpecne tu.

phoe

Pozri sa, podľa toho čo pises, si chytry chalan. Vezmi si akú máš obrovskú výhodu voči tisíckam hlupejsich. Jasné že život je problém za problémom, lebo o tom to je, vždy ked niečo vyriesis tak sa niekam posunies. Keby si nic neriešil a mal vsetko, ako dlho by ťa to bavilo ? Ale ty si šikovný a schopný chalan, tak ti boh toho naložil, lebo vie, že to zvladnes. Tak sa tymi úlohami prekusaj, a na konci bude svetlo, radosť a pohoda, sľubujem :)

tlstoch joe

00000000 skus sa naucit dychacie cvicenia, tie by ti mali pomoct. upravia ti prietok krvi v tele a uvolnia serotonin(hormon stastia), mozes skusit aj autogenny trening, kedy si uvedomujes ako ti otazieva ruka, noha atd. lenze toto je na dlhsie. nesmies sa zaoberat filozofiou, prioritne sa zaoberaj ako zlepsis tvorbu serotoninu v hlave, ktory ti ocisti mysel...je zbytocne sa rozpravat o podstate veci, lebo filozofovanie je priznakom depresie. a u teba tieto priznaky treba minimalizovat