Katastrofálny stav na uliciach

Príspevok v téme: Katastrofálny stav na uliciach
Maryam

Ako zlé precitnutie. Mám pocit že sa zbláznim čo sa deje vonku. Hromadne sa začali vyhadzovať zvieratá. Hromadne. Je to strašné. O túto tému som sa moc nezaujímala ale keďže sa mi dostávajú do rúk čoraz častejšie vyhodené mačky alebo zatúlané psy okrem tých mojich zverov, tak som pozrela stránky rôznych útulkov a majú absolútne STOP stavy. A na Facebooku! Bože, veď to je tak kruté. Toľko fotiek, toľko zabíjania, bolesti. Každú hodinu nové a nové nemé tváre. Tie útulky prosia aspoň o dočasné domovy inak tie zvieratá budú zabité a nikto sa nehlási. Nikto nie je ochotný. Kriste. Ja keď si pomyslím ako si v teple sedím a jem a vonku kdesi niekto práve bije psa alebo sa v zime trasie mačka s vypichnutými očami. A nehovorím len o ďalekých kútoch ale aj tu v mojom meste, v každom meste. Je mi zle, strašne zle. Neskutočne. A počúvam samé vety ,,aj tak s tým nič nenarobíš,,. Mám pocit, že kto nezažil hlad tak to nepochopí, že sa deje ozaj niečo zlé.
OZ mačky SOS, U psej matere,... plné stavy. Dnes sa našiel kocúr čo veľmi pišťal v Pezinku, useknutý chvost, rana za uchom, žere len čo mu ľudia z okien hodia a proste útulky mu nemôžu pomôcť lebo sú plné. Tak on tam teraz stále čaká na kúsok jedla. Mám pocit že sa ožerem nech na to nemyslím. Toľko ľudí má možnosti aspo§ dočasne prichýliť zviera a nič. Cítim sa strašne bezmocne.

psc

Na mňa zo všetkého dýcha taká akoby ťažoba, či už sú to knihy alebo TV (to už ani nepozerám). Ja neviem, čo sa to deje. Čo je to za temnotu. Ale každý nech robí ako uzná za vhodné, ako to cíti, ako to myslí atď.

psc

Možno úplne vedľa, ale predsa. Mali by sme začať od seba, mali by sme sa začať tešiť, že sme tu, že žijeme, že máme okolo seba ľudí, ktorí nás milujú, že milujeme samých seba. Potom budeme riešiť všetko round round...

stvorcek4

odsudzujem ublizovanie zvierat, pomaham zvieratam ked sa da, no prioritne sa snazim pomahat asi skor ludom.. ale ked to tu citam ako niektori pomyleni jedinci sa tu este hrdo prezentuju ze ludske utrpenie "nimi ani nehne" ale kvoli zvieratkam ani spavat nemozu, tak v tomto pripade by som radsej bez rozmyslania pomohol tomu zvieratku nez konkretne takymto jedincom.. ved podla vsetkeho by s tym mali aj suhlasit nie? z horiaceho domu vytiahnem najprv psa a potom ked nahodou vyjde cas, tak aj ich.. jak je libo :D
A dufam ze ste tu vsetci vegetariani.. lebo hadam si nemyslite ze kravicky, prasiatka ci sliepocky trpia nejak menej nez macicky na ulici, ked ich zabijaju aby ste si ich mohli dat v nedelu na obed..
ze je to nespravodlive? a podla vas vsetci ludia co trpia, boli k tomu trapeniu nejak automaticky spravodlivo odsudeni? :D ci si myslite, ze od zvierat vyssie iq robi ludi nejak imunnymi voci nespravodlivosti? to je taky smiesny alibizmus.. ja mam tiez zle skusenosti s niektorymi ludmi, ale kvoli tomu teraz nezacnem vyhlasovat ze maju pre mna vyssiu hodnotu ja neviem dazdovky lebo este mi ziadna nikdy neublizila.. to co ste a co mate, za to vsetko vdacite druhym ludom a spolocnosti - vas domov, vasa rodina, veci ktore pouzivate, jedlo ktore jete.. a to vam ziadny psik ani macicka nezaobstara

lenulík:

ja som asi divná, ale ani so mnou nehne ak si ubližujú ľudia navzájom..ale ak vidim ako ľudia ubližujú zvieratám, vedela by som vraždiť. Denno denne čítam ako sa našiel na ulici psík a prosí o domov. Ak je k tomu dobitý,týraný, ak napr. nemá oko, má rany, zarastenú reťaz a pod. normálne plačem. Som ako zakladateľka témy, stále musím nato myslieť, trápim sa...mám doma psíka, má choré srdiečko, mal dolámané labky, operovné bruško..ale je to moje zlatíčko..nechápem ako niekto môže vyhodiť psíka von...nedávno som čítala, ako odišli na dovolenku a malého psíka vymkli na ulicu. A on tam celé dni ležal na chodníku a čakal..o hlade a o vode...zabila by som majiteľov...alebo náš útulok našiel psíka, ktorého majiteľ každý deň mlátil do krvava...špina jedna...psíka mu nasilu zobrali ale jemu sa nič nemôže stať, lebo pes je braný ako vec...je mi zle :(

Deria

MultiLevel, Hanka ti samozrejme neodpoveda, lebo nema co, radsej sa vyparila. To su taki....plno reci a kritiky a sami neurobia nic a pre nikoho! Blablabla.......
Hanka a kto tu stavia zviera nad cloveka? Nejako nestihas.....ked niekomu ublizili ludia a povie, ze ma radsej zvierata (ani sa necudujem)asi ma na to dovod. A ked chce niekto pomoct zvieratu, je to podla teba ubohe a bezcitne? Dievca, citas po sebe? A vobec, co robis v tejto teme? Vadi ti, ze niektori maju sucit so zvieratami? Chod radsej zachranovat ludi, to je jedno, ci vraha, pedofyla, tyrana, hlavne ze cloveka, pravda?

biela mačka3

Vlastne áno - niekto radšej vysádza a zachraňuje stromy, iný navštevuje deti v nemocnici, ďalší dáva sterilizovať mačičky - ovšem nechápem ľudí, ktorí pomáhajú narkomanom a alkoholikom...

phoe

A nechápem načo tu riesite pomoc ľuďom, ked je téma o zvieratách. To je úplne iná téma. Každý nech pomáha komu uzná za vhodné.