Hľadám darkyňu vajíčka

Príspevok v téme: Hľadám darkyňu vajíčka
Mamajka

Dobrý deň, hľadám darkyňu vajíčka. Moje vaječníky už dobre nepracujú a moja jediná možnosť otehotnieť je len s darovanými vajíčkami. Darcovstvo je anonymné a myslím, že kliniky ponúkajú i finančnú odmenu. Ak máte záujem pomôcť nám k vytúženému dieťatku, prosím kontaktujte ma na môj mail: mamajka01@gmail.com Ďakujem

Agnes998

Udivuje ma, ze aj po tom, ako prve dieta narodene zo skumavky ma uz takmer 40 rokov maju stale niektori ludia take spredpotopne nazory. Ked sa dieta narodi milujucim rodicom, pricom matka nebude biologicka, je to milion krat lepsie, ako ked sa narodi biologickym rodicom a bude tyrane. A to, ze par oplodnenych vajicok sa vyhodi je skutocne bezpredmetne. To potom mozte oplakavat aj kazdu menstruaciu lebo pri nej vzdy zahynie potencialne dieta a muz, ktory si vyhoni a navnivoc vyjdu miliony spermii prave zabil par milionov potencialnych deti.

Prezývka55

Ja urcite nesuhlasim, aj ked po technickej stranke je to napisane dobre, prave geneticka modifikacia bude kluc k tomu ze sa nebudu rodit ludia s postihnutiami ktore ich budu tazit cely zivot. Inak buducnost je prave v umelych oplodneniach.

gadgetka_mat

Súhlasím s VDV. Najhoršie je, že pri umelom oplodnení prídeš k dieťaťu, ale niekoľko ich aj zabiješ. Ak považujeme, že človek sa stáva človekom po oplodnení /ja to zastávam/.
Medicína by sa nemala takto hrať.

VDV

IVF (in vitro fertilization) - in vitro je latinský výraz a znamená v skle (v Petriho miske). Okrem skratky IVF (čo je vlastné umelé oplodnenie) sa používa aj presnejšie pomenovanie IVF + ET (in vitro oplodnenie + embryo transfer - prenos embrya) alebo FIVET.
Z názvu je zrejmé, že ide o dve fázy. Najprv sa po umelej stimulácii vaječníkov odoberie niekoľko vajíčok, ktoré sa oplodnia mimo tela ženy v Petriho miske. Zvyčajne sa oplodní niekoľko vajíčok (8 - 10), následne sa takto vzniknuté embryá kultivujú a z nich sa po mikroskopickom vyšetrení vyberú najlepšie (3 - 4), ktoré sa po niekoľkých dňoch umiestnia do maternice. Predpokladá sa, že minimálne 2 odumrú. Ak sa uhniezdia všetky, žene je ponúknutý selektívny potrat, aby donosila jedno, maximálne 2 deti. V súčasnosti sa používajú aj ďalšie techniky na lepšie uchytenie vajíčka, v dôsledku čoho sa oplodňuje a umiestňuje aj menší počet vajíčok. Ak sa podarí oplodniť viacero vajíčok, ktoré potom zvýšia, tak ich zvyčajne zmrazia.

Ak hrozí, že celý proces asistovanej reprodukcie neprebehne úspešne, často nasleduje tendencia zastaviť ho - zničiť "nekvalitné" embryá alebo presvedčiť ženu-matku, aby si dala dieťa vziať, ak sa po prenatálnej diagnostike zistí, že nesie znaky poškodenia.

VDV

Čo zahŕňa umelé oplodnenie:

- prístup k dieťaťu ako k tovaru
- vznik nového života mimo tela ženy
- manipulácia s embryami
- predimplantačná diagnostika
- eugenická selekcia embryí (vhodné, nevhodné, nadbytočné)
- selektívny potrat pri viacpočetnom tehotenstva (ak sa v tele ženy ujme viac embryí)
- likvidácia poškodených embryí, zmrazovanie nadbytočných embryí.

Od okamihu oplodnenia vajíčka sa začína nový život, ktorý nie je životom otca alebo matky, ale životom novej, jedinečnej a originálnej ľudskej bytosti. Moderná genetika potvrdzuje, že už od prvého okamihu je jednotlivcom, ktorý má svoje charakteristické črty jasne určené. Je novým človekom, ktorý má ľudskú dôstojnosť a preto s takou dôstojnosťou treba s ním zaobchádzať. Nie je tovarom, ktorý si rodičia "objednajú" v centre asistovanej reprodukcie a tím lekárov má zabezpečiť jeho "produkciu", pričom "nepoužité embryá" sa stávajú vedľajším produktom, ktorý je odsúdený na zánik.

Mať dieťa je krásna vec, ale nie za každú cenu. Sú hranice, ktoré človek v túžbe po dieťati nesmie prekročiť, pretože v prípade umelého oplodnenia je život jedného dieťaťa zaplatený smrťou x ďalších ľudských bytostí.

Mamajka01

Veď práve preto je darcovstvo anonymné. Keby žena alebo muž adresne darovali niekomu, koho poznajú svoj genetický materiál a vedeli by o dieťati, ktoré z toho vzniklo, vždy by sa naňho pozerali, ako na svoje. Z toho by potom mohli vzniknúť problémy. Preto darkyňa nevie o príjemkyni. A úplne jej deti potom nebehajú po svete, pretože sa jej vajíčka kombinujú so spermiami prijímajúceho páru, tak to úplne nie je jej dieťa. Áno, je to trochu hranie sa na Boha, ale keby sme nevyužívali výdobytky modernej medicíny, potom nejedzme ani antibiotiká, nechoďme na operácie, transplantácie orgánov, a nechajme, nech príroda zariadi všetko. To by sme dlho nepožili.

daniuska

Asi tak, mali by sme na prirodu nechat rozhodnut,ci je clovek schopny pocat, alebo nie je.Robit take umele zasahy sa nie vzdy vyplati.Chapem, ze kazda zena tuzi byt matkou, zazit tehotenstvo a porod, ale robit to takymto sposobom sa mi tiez nezda byt eticke.

*Nancy*

Mne pride neeticke aj darovanie spermii. Ved tym muzom behaju vlastne deti po svete a ktovie kolko. Neskor si ten muz zalozi rodinu, ma deti a jedno z tych jeho vlastnych deti sa zamiluje brata-sestry z darovanych spermii a ani o tom nevie lebo nahoda je blbec.

gadgetka_mat

Nie je to tak trochu hranie na Boha? Príde mi to dosť neetické... Asi by som rozmýšľala nad adopciou..