Aká vysoká škola mi skutočne pomôže v budúcnosti?

Príspevok v téme: Aká vysoká škola mi skutočne pomôže v budúcnosti?
Mia01

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Budúci rok chcem isť na Vš, ale bohužial neviem si vybrať školu ktorá by mi mohla pomôcť v mojej budúcnosti a ktorá by sa mi skutočne oplatila a v skutočnosti ani neviem či sa na SK vysoká škola oplatí. Žiaľ nemám ani veľký vyber pretože mám vyštudované pedagogické lýceum, čiže mám predpoklady na vykonávanie asistenta učiteľa. Skutočne neviem kam pokračovať učiteľka byť nechcem, nikdy ma to ani nelákalo moja stredná je proste veľký omyl. Rozmýšlala som nad učtovníctvom alebo ekonomický manažment, trénerstvo a šport,farmácia alebo ešte psychológia (ktorá ma aj skutočne na sš bavila ale neviem či to má uplatnenie). Pravdaže musela by som zamakať aby som sa tam dostala, pretože je to dosť mimo mojej sš. A moja otázka je vlastne čo by ste mi poradili študovať aby som mala lahšie sa niekde zamestnať alebo čo ste študovali vy a zaistilo vám dobrú budúcnosť...ďakujem

lucyy

ja som na tom podobne..tiez chcem ist o rok na vysku..ale neviem akú :(
rozmýslala som nad:
UK BA a tam socialna a pracovna psychologia alebo aplikovaná ekonomia
potom nad pedagogikou 1-4 zš
Výživa ludí SPU Nitra
marketingová komunikácia
manažment

vôbec si neviem vybrat a rozhodnút sa :(

Prezyvka55

mumo akurat ze vacsinu veci co vystudujes na technickej skole mozes robit aj bez nej v pohode takze vlastne zabijes 5 rokov.

Emily opat

Hlavne zabudni na vsetkych ukrivdenych co pisu ako sa na Slovensku neoplati studovat a ze bez znamosti, pracu nezozenies.
Na mnohe pozicie, ta bez diplomu ani nezavolaju na pohovor. Vystudovat ti nikdy na skodu nebude.
Technika je dobra rada, ale nie je to pre kazdeho. Ja mam tu zatracovanu ekonomiku, na miesto sekretarky som sa nikdy nehlasila. S pracou som problem nikdy nemala.
Ty uvazujes o velmi rozdielnych skolach, myslim, ze este uplne tapes.
A keby si aj nemala vysku, bud hlavne v niecom dobra.

mumo

Caute, nehadzal by som vsetky skoly na Slovensku do jedneho vreca. Ja som vystudoval technicku VS.Nepotreboval som znamosti, aby som ziskal pracu popri skole, nepotreboval som znamosti pre pracu po skole. A nepotreboval som ich, ani ked som sa rozhodol zmenit zamestnanie. Moj plat je o dost vyssi nez spominanych 500 Eur a to pracujem na strednom Slovensku. Takze jednoznacne mozem odporucit technicku skolu. Nie je to pre kazdeho, no treba ratat, ze ak vystudujes ekonomicku skolu, tak budes navstevovat pohovory s dalsou stovkou uchadzacok o miesto sekretarky. Ak budes studovat skolu, ktorej vyuzitie je iba v statnej sprave, tak bez znamosti a s chrbtovou kostou to daleko nedotiahnes. Ak uvazujes nad socialnou pracou, tak jediny kontakt s praxou budes mat ako klientka úradu práce.

lilyiankaa

prezyvka, no na svk môžeš byť akokoľvek šikovný, ale pokiaľ nemáš tie u mňa spomínané známosti, tak si v riti .. poznám neskutočne veľa šikovných ľudí a nevedia si nájsť prácu, pretože nemajú ľudí na správnych miestach ... a zase poznám veľa ľudí,ktorí majú len bohatých rodičov, rodičov,ktorým sa darí v podnikaní a tí nemajú núdzu o nič ..tí majú o život postarané ... takže vysoká škola na svk .. ha ha ha .. :D

Čarodejka

Súhlasím s príspevkom, ktorý napísala lilyiankaa, pokiaľ nemáš známosti tak si v péčku a môžeš byť šikovná akokoľvek. Nechcem ti brať ilúzie ale ak sa chceš mať v živote niekedy lepšie tak si buduj priateľstvá zo zištných dôvodov. V dnešnom svete to bohužiaľ nefunguje ináč. Pokiaľ nemáš peniaze alebo známosti tak je ti vzdelanie na veľké...!

Prezyvka55

lilyiankaa nejde o znamosti ide o to co dokazes, po znamosti vies clovek vybavit job max tak za 500eur na urade, v sukromnych firmach tazko, a vysoke miesta su sice po znamosti ale tych je 10 000 takze su obsadene.

lilyiankaa

je úplne jedno akú vš na slovensku vyštuduješ, ak nemáš známych na správnych miestach, dobrého zamestnania sa nedočkáš .. nechcem ti kaziť ilúzie ..a na psychológiu môžeš zabudnúť, len minimum absolventov to aj skutočne robí ..ja poznám pár v mojom okolí a každý z nich robí úplne niečo iné, len nei psychológiu