Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť

Príspevok v téme: Logopédia - ako naučiť dieťa správne hovoriť
matka

Moje dcéry(8-ročná a 6-ročná)už vyše štyroch rokov navštevújú logop.ambulanciu a do dnes nevedia správne používať písmenko \"r\". Doma s nimi precvičujem určené slová od lekárky, alebo ich občas upozorňujem na nespr.výslovnosť ,aby sa opravili.V našej rodine nemá s račkovaním nikto problémy. Chcela by som len poprosiť iné mamičky, ktoré s týmto majú skúsenosti, či sa im podarilo nejakým iným spôsobom naučiť správ.výslovnosti.Ja mám totižto pocit,že je už aj zbytočné chodenie na logopédiu.
----------------
logopaedia www.zdravie.sk
Afázia (poruchy reči) www.zdravie.sk

perla

Mám syna,ktorý má 19 rokov.Zle rozpráva, ťažšie sa mu vyslovujú začsiatočné písmena.Čiastočne to má zdedené po svojom otcovi.Už ako malý navštevoval logopeda,ale zlepšenie neprišlo.Prosím Vás da sa rečová chyba odstrániť aj v dospelom veku.Prosím poraďte mi dobrého logopéda.Sme z okresu Michalovce.

lachim

Ráčkoval som do 61 rokov života.Stouto vadou so zažil mnoho ˇtažkych chvíľ,posmeškova ponižovania.Potom som sa pustil do učenia a naučil som sa vyslovovať R.Buden štastný keď budem mocť niekomu poradiť.Určite to zvládne každý kto sa na to ohodlá.Na veku nezáleží.Teraz mám 72 rokov a som štastný,že som to dokázal.

deni-dena

Ahojte prosim vas o pomoc mám 13 rokou a neviem povedať písmeno L a niektory spolužiaci a kamrati sa smeju že nevim rozpravať a je to velmi neprijemne...prosim vás poradte mi PROSIM velmi vas o to prosim......odpoved mi mkžete napisať tu alébo na pokec na Nik denisaq152 :) PROSIM VAS POMOZTE :* Dakujém vám..:)

deni-dena

Ahojte prosim vas o pomoc mám 13 rokou a neviem povedať písmeno L a niektory spolužiaci a kamrati sa smeju že nevim rozpravať a je to velmi neprijemne...prosim vás poradte mi PROSIM velmi vas o to prosim......odpoved mi mkžete napisať tu alébo na pokec na Nik denisaq152 :) PROSIM VAS POMOZTE :* Dakujém vám..:)

pamino

pre AdkuR ak je to ešte aktuálne, daj si do vyhľadávača "logopédia 6" a tam nájdeš nejaké ukážky na výslovnosť písmena r, je toho viac logopédia 1 - 8,

AdkaR

Viete mi poradiť, kde by som zohnala ten zoznam slov, ktoré majú detičky od logopeda doma precvičovať??!! Teram myslím, bez návštevy logopeda. Ďakujem

Lucia:)

Smiley - ja som mala presne taky problem ako ty a k logopedicke som zacala chodit ked som mala 19! Ani si nevies predstavit ake trapne mi to bolo, ale uz od puberty ma to naozaj strasne trapilo a povedala som si, ze to uz musi skoncit. Log. mi velmi pomohla a vdaka tomu som sa konecne zacala citit "normalna" :) A nebola som jedina dospela ktora k nej chodila. Preto si myslim ze by si to naozaj mala skusit kym si este mlada lebo cim dalej to budes odkladat tym viac ta to bude trapit..a urcite ti to pomoze! Drzim palce ;)