Agresivita

Príspevok v téme: Agresivita
cokoladka898

Zdravim,

prosim ako sa zbavit pocitu na ublizovanie sama sebe. uvedomujem si, ze je to nespravne, ale niekedy sa to neda ovladnut. niekedy si musim ublizit a ulavi sa mi. musim do niecoho udriet. viem, ze je to nespravne, ale neviem sa toho zbavit. poradte, ako by som mohla zahnat tie pocity, myslienky...

cokoladka898

uvedomujem si to, ze je to nespravne, ale ked nikto nie je doma, hned sa zacne buchat a pod. teraz ked nie som sama doma som strasne nervozna a napata a neviem este co

ninajenina

je viac nez vyborne ze si si sama uvedomila ze uz si ublizovat nechces. To znamena ze si prevzala zodpovednost za svoj zivot a vzoprela si sa. drzim ti teda palce :)

cokoladka898

myslim, ze pricina je v rodine, v mamine a sestre. tatino mi umrel ked som mala asi 9 rokov. mala som ho velmi rada. potom bolo obdobie velmi nepekne, vyhrazanie sa zo strany otcima, psychicke tyranie...vyhodil nas z domnu. mamina so sestrou sa teraz stahuju do rodinneho doma, ale nie som mnou, lebo ja nechcem ist do RD, vyskusala som si to, a mesto mi vyhovuje ovela lepsie. citim sa tam velmi slobodnejsia. no co mi mohlo vyvolat taketo stavy uz vcera a dnes sa mi te len vystupnovalo neviem. strasne som sa doudierala, palec ma boli doteraz. ale to ma netrapi. nechcem si uz ublizovat, nechcem. nie je to zatial az take zle, aj ked zle to je urcite. stale padam hlbsie a hlbsie...a ja chcem zasa stupat...

ninajenina

Tu pricinu musis najprv najst hlboko v sebe. Urcite je niekde v tebe mozno si prezila nieco na co sa velmi hnevas a nevies sa s tym inak vysporiadat. Niekedy je to uplna hlupost na pohlad co sa nas v detstve hlboko dotkne a potom si vytvorime okolo seba mur a reagujeme neprimerane. Najdi si chvilku kludu sama pre seba a porozmyslaj co najcastejsie sa deje okolo teba ked uz citis ze si maximalne nahnevana a pridu na teba tieto pocity ktore nevies ovladat. Co to vacsinou spusti? nejaka suvislost urcite najdes...je to osoba, rodina? nejaka reakcia ? slovo? co v tebe najcastesie spusta pocit hnevu?

cokoladka898

a ako by som mala na to reagovat, resp ako to vyriesim tu pricinu. potrebujem sa zmenit ja ale neviem akym sposobol

ninajenina

Snad si pri kamaratovi oddychnes a naberies nove myslienky..ale vacsinou to aj tak vyzaduje krok spat a spravny postoj si je dobre vybudovat hned na mieste kde sa problem zacal objavovat teda v rodine. Nejde o to ci zmenis miesto ale ako si schopna zmenit sa ty. Pri kamaratovi sa zrejme objavia po case rovnake sklony lebo je to proste system ktorym sa ventilujes..pred tym sa neda ujst chce to len vzopriet sa a pracovat na sebe. Neni dolezite ci ta niekto chape alebo nie to ta moze na chvilu utesit ale nezmeni to to co ta k tomu hnevu vedie.

cokoladka898

snazim sa kazdy chodit aspon na prechazdky, doma si vzdy zapalim vonavu sviecku co mi dost pomaha. aj brasko ma rozptyluje. ale musim sa pred tym strasne pretvarovat, tak ist aj pred maminou a sestrou. minule som tak strasne vybuchla, ze som buchala do steny. bola som v strasnom amoku.
potom sa ma mamina bola spytat, ze to co malo znamenat. nedala si ale vysvelit, ako sa citim a pod., takze vysavetlovat jej podobne veci nema ziaden vyzman.

s stravou nto bude malicky problemk, aoe v sobotu sa stahujemk co sa uz nebviem dockat, tak tam s tym mozem kludne zacat.

a k odpovedi preco?
mozno je tym podpora rodiny, resp nespravne chapanie mojich problemov, ked som sa im to zacala vysvetlovat, tak na mna pozerali ako na blazna. ze ci somna svete iba ja a podobne veci...tak ked rodine nemozem doverovatr tak komu. jewdine tomu kamaratovi ku komu sa stahujem. snad mi bude lepsie, lebo ta zla energia ma dri aj dnes. som strasne napata a vnutorny nepokoj...snazim sa to izolovat, idem do mesta nieco vybavit, tak aspon trosku vypnem...

ninajenina

Ahoj v prvom rade je dolezity postoj k sebe ktory musis od zakladov zmenit. To znamena kazdy den je nutne trenovat spravne vnimanie seba samej. Ja ti radim ucit sa hnev vnutorne regulovat. Hnev je len emocia s ktorou musis pracovat kazdy den vedome inak ho neovladnes. Vytvara negativnu energiu a brzdi ta. Naozaj je nutne pripojit fyzicku aktivitu aby si v sebe agresivitu prejavila nie vsak voci sebe ale dala jej kontrolovoany ventil. A nutne je aj zistit PRECO si ublizujes. A trosku sa "povrtat" vo svojich pocitoch a postojoch.

jedulka

hoooooooooooodně pohybu nebo nějaké namáhavé fyzické práce.Hromadí se v tobě negativní energie a ta musí pryč.Je to rada starých babiček:-)Dneska znova oprášená:)