Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Priateľ po roku vzťahu chce viac voľnosti na záujmy a rozvoj osobnosti

Príspevok v téme: Priateľ po roku vzťahu chce viac voľnosti na záujmy a rozvoj osobnosti
pisces333

Dobrý deň, chcela by som poznať názor na správanie môjho priateľa a nechať si poradiť.Sme spolu rok aj nejaký ten mesiac, jeho prvý vážny vzťah.Predtým mal najdlhší tuším dva týždne a podobne.Ja som mala dlhšie, najviac 3,5 roka.Obaja máme 26.Všetko bolo krásne a užívali si prítomnosť jeden druhého,tešila som sa,že som našla milého, pozorného, sebavedomého priateľa.Už som v to nedúfala po mojom sklamaní z predošlých vzťahov.Vychadzam s jeho rodinou veľmi dobre a aj on s mojou.Veľmi som sa zaľúbila.Všetko bolo o.k,až neskoršie chcel začať tráviť viac času s priateľmi.Posedenia pri pivku a tak.Nevadilo mi to, veď popri tom sa venoval dosť aj mne.Cez leto s nimi pobehal pár festivalov, ktoré ja nemusím.Priznávam, som žiarlivý typ.Často sa hádame pre blbosti, hlavne pre moje fantazmagórie.Občas boli svedkami aj priatelia,moji aj jeho.V poslednom čase sme sa stretávali každý druhý deň a cez víkendy.Niekedy zrušil náš program kvôli priateľom,to ma vždy urazilo.Musím priznať ja nemám veľa priateľov, , takže som čas bez neho trávila po práci doma,či sem tam som vybehla s kamoškou.Nedávno po poslednej hádke požiadal o viac voľnosti, nech si sám určí ako chce tráviť voľný čas-bezo mňa.Nech sa stretávame raz cez týždeň a víkend spolu.Nečakala som to.Vraj nevie,čo chce, že bol zvyknutý na iný režim, aktívny.Že žil iný život kým sme neboli spolu, začína mu to chýbať.Tvrdi, že ma veľmi ľúbi a nechce stratiť. Neviem čo mám robiť.Bojim sa,že sa mu takto opäť zapáči a bude sa chcieť rozísť. Nechcem ho stratiť.

pisces333

Winki...veď ako inak, už som bola v koncoch s nervami a zdravie tiež nič moc.Potrebovala som radu z vonku:)Som majetnicka, chcem neustálu pozornosť, nie je to dobrá vlastnosť. Popracujeme.Veľmi mi na tomto vzťahu záleží a najmä na priateľovi, nech neľutuje,že je so mnou a neomrzi ho trvalý vzťah.

winki

pisce333....inak klobúk dole, si fakt jedna z mála, ktoré tu na fóre dokázali prijať kritiku na svoju osobu. Zobrala si si to pozitívne z príspevkov a verím, že na sebe popracuješ a o pol roka sem napíšeš, že sa budete brať :D.

Veľa šťastia. Vzťah treba budovať, chápať partnera a poučiť sa na vlastných chybách.

pisces333

Vďaka;) musím spraviť zmeny, už som to cítila aj bez pripomienky môjho priateľa.Spravidla, ak nie som šťastná ja,asi ani on nie je. Raz som už takú chybu spravila, stálo ma to 3,5 ročný vzťah.

lilyianka

súhlasím so všetkým, čo tu už ostatní napísali .... hádky pred priateľmi, to by malo byť tabu, ak máte vy dvaja problém, máte ho len vy dvaja a tak sa to má aj riešiť, medzi vami dvoma a teda štyrmi očami .. preto ťa možno nebráva medzi svojich priateľov, lebo stalo sa to možno len raz, že ste sa pohádali, ale v nich to ostane a možno tvojmu priateľovi na to aj čosi povedali (možno nie, netuším, len tipujem) a nie len hádka, ale aj krivý pohľad, odutosť a ticho môžu byť pre ostatných ľudí v partii nepríjemné, potom si o takej osobe urobia svoj obraz ...
tvoj priateľ potrebuje tvoj priestor a ty mu ho daj, pretože ak sa trochu nezmeníš, asi to potom nebude do budúcna ružové a môže to v horšom prípade skončiť aj rozchodom ... on potrebuje chodiť sa zabávať s inými, ísť na pivo, poklábosiť a pod .... a nepotrebuje za sebou nejakú stíhačku žiarlivú .... nechaj ho dýchať a skús sa správať k nemu milšie,nebuď žiarlivá, nevymýšľaj rôzne fantazmagórie, nemá to význam, či už pre teba ani pre neho .. robíš tým zle vám obom ... inak som si myslela, že spolu bývate, neviem prečo :) .. nuž ale sprav si aj ty čas na seba, nebuď na ňom závislá, trošku na sebe popracuj v niektorých veciach a uvidíš, že to bude fajn :)

Maoam

to je super, fakt, za to si zasluzis velku pochvalu, ze mas chut na sebe popracovat a nezavrhujes nazory, ktore sa az tak dobre necitaju, lebo casto sem pisu ludia, ktori ziadaju o rady a je konecna, ked si precitaju to, co nechceli pocut :D

takze u teba aspon vidno, ze sa nad tym vazne zamyslas a si otvorena voci radam, to je velmi pozitivne

pisces333

Maoam...Neurážam sa,inak by som sem nepísala,chcem poznať názory a tým si pomôcť.Som vďačná za každý postreh.

Maoam

inak ako uz pisala winki, nie su nutne potrebne nejake hlasne sceny ci hadky, staci, ze nejaka baba hadze vkuse debilne pohlady, tzv. killer-pohlad, ci neustale zazera, ofuci sa, sedi tam nejaka ofucana ci vsetko sleduje, hlavne kazdy pohyb, krok a slovo svojho priatela a pod. :D

kym on sa chce bavit s inymi a tak

Maoam

ak sa idu ludia zabavit, posledne, na co maju chut su hadky a vymeny nazorov nejakeho paru...

to si rieste doma medzi 4 stenami

na oslavy sa zasadne nepozyvaju spolocenske brzdy, hadave/konfliktne typy, hysterky, patologicki ziarlivci a pod., lebo kolektiv/partia vie, co ich caka

oni sa chcu UVOLNIT A ZABAVIT

takze podla mna ta nepozyva priatel preto, aby predisiel tymto neprijemnym situaciam ci blamazam pred inymi ludmi - este k tomu jeho priatelmi

keby si bola v pohode a cool, tak ta urcite pozvu, lebo by s tebou bola zabava, citili by sa fajn a aj by s tebou radi pokecali na rozne temy

urcite ma aj tvoj priatel svoje tazsie vlastnosti, to je normalne, nic nie je cierno-biele, cize jeho nijako nebranim ani nic take, predtym nez sa urazis a vsetko vztiahnes na seba

skus sa proste stiahnut, vyckaj, kym sa ozve on sam, obcas nejake stretko odmietni - nie preto, ze si zasa raz urazena....ale preto, ze mas nieco na praci, ine povinnosti alebo prave ides na trening a pod. ci skola, praca cojaviem co robis

no a mozno po case dojde k pokusu o pozvanie aj medzi partiu a ak tam budes v pohode, moze sa to uplne casom zmenit....

byt muzom a mat priatelku, ktora mi XY-krat robila sceny, tak ju tiez necham doma - toto neber vobec osobne, ja som zazila opacny pripad a je to nieco STRASNE, zvlast, ked partner zacne robit sceny pred inymi a ak tam este je niekto, kto vas dost dobre nepozna....je to strasne....

riesit sukromie v partii je to posledne a pre toho, KOMU su sceny robene je to otrasny pocit a ver mi, ze sa tym danemu cloveku absolutne pokazi nalada a ma c hut si zavolat taxik a radsej odist..

pisces333

Neviem,myslím si,že sa správam normálne v ich spoločnosti,viem sa s nimi o čomkoľvek porozprávať.Priateľ mi nikdy nenaznačil, že by som nejako prestrelila.Ale o.k stalo sa,že bola výmena názorov pred nimi, totižto priateľ je strašne tvrdohlavý a občas sme sa nezhodli.

Mkk

Možno sa stebou nudí, možno sa nevie uvolniť ked je stebou ked vravíš že si žiarlivka kto vie ako to je ... Pokial si mu robila scény pre kamarátmi taks a mu ani nečudujem že sa bojí a nechce ta brávat so sebou ..
no,mala by si na sebe zapracovat trošku..chyba v jeho priateloch nie je , ved oni ho netahaju na silu,je to jeho slobodné rozhodnutie že snimi niekam ide a ešte aj bez teba..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.