Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Krivá chrbtica

Príspevok v téme: Krivá chrbtica
AdkaSiska

Ahojte,

mám jeden veľký problém. Som len ôsmačka a mám 13 rokov. V posledných 3 mesiacoch som zbadala obrovskú zmenu na chrbtici. Vedela som, že mám zlé držanie tela ale nemyslela som si že je to až také zlé. Chrbticu mám do tvaru C a ako sú boky, pod rebrami mám vybočenú chrbticu... dnes mám ísť k ortopédovi a dosť sa bojím...čo mi bude robiť? Ako to bude prebiehať? Dajú mi nejaký korzet,alebo budem musieť ísť na operáciu? :( Prosím ak máte s takýmto skúsenosti a viete mi poradiť tak mi napíšte do komentov :((

Vopred ďakujem,...
(VIEM TEMA CLANKU K NAZVU FORA NESEDI ale prosíím)

jajakarinka

Verca2453....mala by si skusit zopar lieceni ...to liecenie ti musi odporucit ortoped ...najlepsie liecenie je v kovacovej ja som tam bola 2krat pomohlo mi to ale nie navdlhy cas .....ak uz raz niekto ma krivu chrbticu cvicenim sa nevirovna bude sa to len zhorsovat a potom posledna sanca je ist pod noz ...ja som toto vsetko absolvovala a aj tu operaciu vystierali mi chrbticu vystikavali vzrasty a robili aj platnicku v jeden den vsetko naraz mam v sebe 2tytanove tyce17 Srobov....ale stalo to za to lebo ja som uz mavala take bolesti ze mi ani lieky nezabetali keby ze sa mi skrivi chrbtica este o kusok tak by sa mi pretrhla miecha p. Primar mi na rovinu povedal ze bud ma caka vozik alebo truhla ak nepojdem na opetaciu ....a dnes je to uz 5rokov co som od operacie a som stastna ze chodim je mi super mam krasnu zdravu dcerku .........nebojte sa ist na operaciu cim skor ak vam to navrhnu nestratite nic iba ziskate vediem normalny zivot ..

cajka

ahojte baby, ste mlade este takze mozno s tym nieco spravite. Neni to nutne operovat . to je pravdepodobne skolioza ma to vela ludi. Lenze pri zatazovani chrbtice nespravnym cvicenim dvihanim tazkych predmetov .. sa moze zhorsit. Ja som tiez mala skoliozu uz na zakladke a teraz ked mam 35 tak mam moc velke bolesti. Sa mi skrivila chrbtica aj vpredu hrudna a je to boj. Treba posilovat chrbtove svalstvo a aj brusne . cim skor zacnete pravidelne cvicit na chrbticu tym lepise. pravdepodobne vas lekar posle na nejake rehabilitacne cvicenie . Plavanie tiez pomaha len treba mat hlavu vodorovne s telom nie zaklanat krk aby ste si vlasy nenamocili

verca2453

Chcela by som sa opýtať,mam velmi krivu chrbticu a to mam len 15 rokov , a pomohlo by mi liečenie (nervoveho ustrojenstva) niekde v kupeloch ? Mala by som tam isť , alebo co , pomozte mi , nikto to liečenie sice nenavrhoval len som to čítala o tom na internete :(

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Krivá chrbtica - Fórum - ZDRAVIE.sk