Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Borelioza - interpretácia testov

Príspevok v téme: Borelioza - interpretácia testov
miriam2889

Dobrý deň... pred vyše mesiacom ma niečo poštípalo neviem čo to bolo asi po týždni som tam mala velke červene koleso ale nebolo to také ako klasicky býva pri kliešťovi, bolo to také iné a hrozne to svrbelo celý čas som sa cítila dosť blbo, bolesti hlavy, nôh, závraty, trochu zvýšená teplota ale asi len dva tri dni... slabosť a únava... mávala som také stavy aj pred tým, mávam nízky tlak, ale tieto týždne to bolo ešte horšie... po 3,5 týždňoch som si dala zistiť krv na borélie, Elisa bola negatívna ale Western Blot test pri IGG vyšiel hraničný, konkrétne z toho bolo hraničné VIsE, 83kDa, 30 kDa a 41 kDa bolo pozitívne... inak WB v IGM bol negatívny celý... môže to znamenať že tam ta borelióza je či nie? lebo lekár mi povedal že keď je elisa negatívna tak to nič nie je... ale dočítala som sa že tá elisa nie je uplne presná a WBlot je potvrdzujúcim testom, tak neviem prečo je to hraničné... môže to byť tým že bola príliš skoro braná krv a ešte sa to môže rozvinúť? Ak mi vie niekto poradiť budem vďačná za odpovede ... :)

henri

V 1.faze ochorenia LB je doxycyclin dobra voľba podobne ako penicilinove atb.Žial v neskorších fázach ochorenia žiadna monoterapia ( nie je dosť učinna (1 druh ATB )Nasledujuce berte ako hrube zjednodušenie, lebo problematika je velmi komplexná a nikoho nenavadzam aby uvede bral ako konkretny liecebny postup, na to su iny.
Treba si uvedomiť ,že spirocheta –baktéria LB je majster v maskovaní a vyskytuje v mnohých formách: Voľné spirochety , L- formy (bez bunečnej steny) cysty, tzv. šnúry perál atd..a tiež kolónie prežívajúce v biofilmoch. Na každú formu funguje iné liečivo . Pokiaľ na voľné spirochety dobre účinkujú tetracyklinoveve atb. (no.1 je minocyclin s výborným prienikom do CNS, doxycyclin je trochu slabší ale zas dobre preniká do kĺbov ) žiaľ už po kratkej penetracii atb. Sa spirochety zacystuju, kde už na ne bežne atb. nepôsobia. Takto môžu prežiť naozaj dlhu dobu. Preto je v tejto fáze nutne nasadiť tzv.rozbijače cýst napr. antimalarikum Plaqenil alebo Nitroimidazoly -Tinidazol , Metrodinazol a pod.
Na kolónie v biofilmoch sa zdá vhodne použiť enzýmy serapeptaza, natokinaza a podobne, popr.N-acetylcystein (NAC). Podľa Dr. Evy Sapy výskumníčky z USA je na neskoré fázy ochorenia LB najvhodnejšia kombinácia doxycyclin + tinidazol t.j. komplexne pôsobenie.
Vážený zabudnite na to že sa z ochorenia na LB dostanete bez atb. Spirochety totiž parazitujú na imunitnom systéme a rozpoznávacie mechanizmy Th1 a Th2 tu nefungujú ! akákoľvek imunomodulacia prináša len veľmi krátkodobý účinok a oslabuje vrodenú imunitu t.j. Th1. Dr. Sievers dokonca dokazal, že spirochety z Vilcacory profitujú- rastu ako dive.Natural protokoly zial aj po mnohych experimentoch zlihavaju.Podobne doplnky su vhodne len vo faze doliečenia.

RNG

Nie kazdemu pomoze doxycyklin. Jedna z mojich sesternic sa takto "liecila" dlhe roky bez uspechu, neustale sa jej to vracalo spat. Zastavila to az dlhodobym branim extraktu z olivovych listov, kde ucinnej latky, oleuropeinu boli 3 x 300 mg denne intenzivne a dlhodobo 2 x 150 mg, vyse 1/2 roka
Pomahaju aj odmaskovace tejto zakuklenej infekcie ako NAC(2 x 600 az 1200 mg),
serrapeptaza(3 x 120 000 IU) a samozrejme aj specialny vytazok z cats claw(Una de gato, uncaria tometosa, vilcacora) pod menom Samento, davka 2 x 15 az 20 kvapiek, samozrejme tiez dlhodobo.

henri

ahoj miriam2889
Ano je možne, že tie testy boli spravene priskoro a ELISA je naozaj malo presná.
-chod napr. ku kožnej a ak máš ešte náznaky toho fľaku (aj keď erythema migrans sa nemusi objaviť pri každej nakaze LB )ak bude aspon trocha zodpovedna predpiše Ti atb.
Na začiatku často pomože jedna krabicka Doxybene. Pri oneskorenej liečbe možu byť nasledky fatalne- liecba na cele roky.
Ano stranky www.borelioza.cz, su vyborne a mozeš pozrieť aj www.borelioza.sk
Testy si daj zopakovať a určite na nenechaj odradiť od liečby

doubledog

borelie su velmi sikovne, vedia sa dobre skryvat.

takze je dost mozne, ze ich mas, a casom sa prejavia.

pripadne skus biorezonanciu, ta je o dost presnejsia ako tieto testy.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Borelioza - interpretácia testov - Fórum - ZDRAVIE.sk