Prezila som lepsi vztah, ako je ten v ktorom sa momentalne nachadzam

Príspevok v téme: Prezila som lepsi vztah, ako je ten v ktorom sa momentalne nachadzam
nakaza

Hello,

moja otazka je velmi jednoducha. Ma vobec nejaky zmysel ostavat vo vztahu, ktory nieje zly, avsak v minulosti som uz prezila omnoho kvalitnejsi vztah? Teorie o tom, ze by som mohla byt este zalubena by boli scestne kedze je tomu uz dobrych par rokov a z nas ostali kamarati, co sa z casu na cas porozpravaju o sucastnej situacii a to je vsetko. Dakujem za vsetky nazory.

Betinka@

Som presne v rovnakej situacii. Vsetci mi hovoria, neporovnavaj, ale ja sa toho neviem zbavit.Viem, ze kazdy vztah je iny a predosly som si zidealizovala, no stale mam pocit, ze to nieje tak dobre, ako bolo to predosle. Plus dalsie faktory ako moj vek a strach z toho, ze ani tieto kvality, ktore ma sucasny len tak lahko u ineho nenajdem hraju svoju rolu...Ako dlho ste vlastne spolu?

nakaza

Ou, asi som to uplne zle popisala. Mne nejde o to aby mi niekto 100 percentne vyhovoval. To sa nestalo ani pri ex. Jedine co som spominala bolo ze mi vyhovoval viac (t.j. vacsina veci, nazorov, cinnosti mi vyhovovala) a vztah s nim ma uspokojoval. Citila som sa pri nom skratka dobre, uvolnene atd. To vsak je davna historia- X rocna. Nemam chut sa vracat s5- nije pre to ziadny dovod. Uz k nemu nic taketo necitim. To vsak neznamena ze si nepamatam ake to bolo a ze nemoze byt moj kamarat...

Agnes998

Ak ti tvoj ex vo vsetkom dokonale vyhovoval, neviem preco sa nedas zas dokopy s nim. Tazko najdes niekoho, kto ti bude vyhovovat teraz, ked ho mas zidealizovaneho, mas nastavenu latku zrejme velmi vysoko, tvoj novy by musel byt vo vsetkom uplne rovnaky ako tvoj ex a to je jasne ze nikdy v zivote nestretnes takeho kto by to vsetko splnal. Tak sa daj dokopy zase s ex alebo zmierni naroky alebo zostan sama

nakaza

Vo viacerych veciach, preto som to tu nespecifikovala. Napriklad aj v tej komunikacii. Plus to co ma velmi odradza od tohto vztahu vid komment nakaza Včera 17:17

izotop

Privela asi pozerate mexicke serialy a potom sa tu na forach riesia hluposti. Ak mas horsi vztah, ako bol ten predtym, tak su dve moznosti:

1. Vylepsi si ten sucasny vztah, tak aby bol lepsi, ako ten pred tym. Aj ked neviem, co vobec vy zeny chapete pod pojmom "vztah", lebo to je tak vseobecny pojem, zezahrna skoro vsetko.

2. Najdi si novy-lepsi vztah, ako ten, co bol pred tym

beacon

a mozno ani taky uz vztaj nenajdes.podlmsalolto ma take stastie aby vsetko fungovalo.niekto ponuka toto a ine cgyba z neho a atd.a vekom sa yo len zhorsuje lebo nie je z koho vyberat a s detmi na krku.aj to je mozne ze lasku ktoru ocakavas uz v zibote nenajdes asi treba polavit z narokov a aj do zrkadla sa yreba pozriey alebo spatma na sena ma Op Alebo videu lebo poniektore zeny sa zle vidia a ocakavaju to co sami neveedia ponuknut.

*Nancy*

Neviem, ci len ja mam ten pocit, ze v dnesnej dobe ludia prilis vela filozofuju nad vztahmi a zbytocne hladaju problemy, ktore by ani nemuseli byt problemami, keby dokazali viacej medzi sebou komunikovat a neriesit svoje vztahy na forach.
Stale dokola to iste, miluje ma, ma nas vztah buducnost, neviem co si o nom mam mysliet, napisal mi na fb a zrazu nepise...bla bla bla.
Vsak sa trosku uvolnite a nechajte zivot volne plynut, nech sa veci vyvinu pozvolne a nie sa stale zozierat otazkami.