Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

BAP - uz navzdy?

Príspevok v téme: BAP - uz navzdy?
xirenka1

Ahojte ludkovia,chcem sa s vami podelit o moj strach z buducnosti.Mam bipolarnu poruchu,zmiesany typ.liecim sa uz nieco vyse roka,lieky uzivam tak ako treba,no i tak mam stale vykyv nalad.bojim sa toho ze to bude takto cely zivot a na vyse mam 24 rokov a myslim ze budem chciet mat aj deti,no ale ako ked fungujem len na liekoch? Trpeli ste niekdo bap a popri tom mali dieta?a vobec,ako zvladate zivot s vasimi psychickymi problemami?

jedulka

...nechala jsem se inspirovat pisatelkou témy:
a vobec,ako zvladate zivot s vasimi psychickymi problemami?
DEDE2222 to tady rozjela na plné pecky.Ukázala jak se s tím dennodenně vypořádává a že se jí i daří.
Agnes998, perfektně vyjádřila,přístup okolí a jak na to pohlížet z naší strany ...(vykašlat se na ně, tárají a ani neví o čem a taky jak se tomu bránit)
Nejen,že by jsme si měli pomáhat zkušenostmi jak to denně zvládáme,mluvit o zdarech i nezdarech,ale se i trochu navzájem povzbudit a mluvit i o tom co nás zajímá ale nemáme na to dost sil a hlavně ani s kým si povídat.Tady jsme si všichni rovni,Vy se chcete řezat,já zase nemůžu odolat otevřeným oknům ve vyšších patrech.Jsme lidi, nemocní ale stále lidi,tak by sem ten lidskej faktor měl být i nějak implementovaný....

jedulka

ja..ja> nic a podle mě hodně.Mer ...BAP má,zajímá jí historie,tak hledám,co by jí odvedlo pozornost ... vždyť ty víš co mám na mysli.A co zajímá tebe?

ja..ja

Jedulka, bola si nahnevana, ze sa tu nepreberali veci o BAP, ale ty tu zacnes pisat o archeologovi:) Co ten mal spolocne s BAP?:))

jedulka

Mer ...už ho mám:)jupíííí,už jsem si myslela,že mi paměť úplně zakrněla.
Francouzský archeolog Pierre Montet odhalil v roce 1940 hrobku faraona Psusennese I (resp. Pasbachaenniuta II.). K odkrytí sarkofágu přijel i tehdejší král Egypta Faruk a stejně jako profesor žasl nad stříbrnou rakví. Pro Monteta to byl životní nález, ale nedostalo se mu zasloužené pozornosti kvůli začátku války. Teprve nyní si archeologové uvědomují jeho výjimečnost…

jedulka

ja..ja > když pomáhám, nebo přesněji řečeno se o to snažím,nemám čas myslet na sebe,na to co se mi honí hlavou atd...depka,já to zkusím vysvětlit a nepopisovat.To nejde,neumím to:)Přišla jsem na tom náhodou,měla jsem těžkou depresi,bylo mi hodně zle,poslali mě na EKG a naměřili dvakrát infarkt.Doktor si přede mne stoupl a zdělil mi to.A depka byla v čoudu:)Prostě se ti to v hlavě najednou přehodí ... máš jinou starost ... rozumíš?Nechci to popisovat ...Najednou vidíš věci prostě jinak, na nějakou dobu ... tak takhle přehazuji.Po 10 dnech a jednom speciálním vyšetřením, se zjistilo,že to nebyl infarkt ale depka:))))

ja..ja

To mi chces povedat, ze ty, ked si v totalnej sracke, ale v totalnej, tak mas silu este "pomahat" inym? Tak to si prva, o kom pocujem, ze vie v depke, pri samovraz. myslienkach a pod., kto ma silu "podrzat" aj pri akejkolvek laske druheho cloveka. Tak potom klobuk dole.. alebo to bude tym, ze take stavy nezazivas.. stavy totalnej bezmocnosti..totalnej. No nic. Idem.

ja..ja

Jedulka, kedze mam sama psych. problemy a poznam ludi, ktori sa dali dokopy prave na psychiatri, ani jeden ten vztah nevydrzal dodnes! A to poznam par, dokonca dva, ktore sa aj zobrali!!!! Boli manzelmi, napriek tomu vztah nevydrzal! A sama by som sa do vztahu so psych. clovekom nedala, lebo si neviem ani predstavit, ako by taky vztah fungoval.. hovori sa, ze taki ludia aspon vedia pochopit jeden druheho, ale keby som mala depku a partner mal napr. depku tiez? Neverim, ze by ma taky vztah este viac nedal dole. Idem pozerat telku. Len som chcela, ze by Meret.mala aj v takychto veciach pouzit rozum, ktory ako sama vravi- ma. Ale mne je to jedno.. len stale citat, ako sa pokusa o samovrazdy, o depkach a pod. Stale je to o tom istom. Keby sa aspon poucila..ahoj.

jedulka

...má sílu podržet toho druhého,ale musí tam být láska.A aniž se naděje, jeho vlastní problémy se dostanou do pozadí (vlastně se sami vyřeší)protože nemá na sebe čas a musí pomáhat tomu koho miluje ....

jedulka

ja..ja> už to mám v povaze,zastávat se někoho kdo to potřebuje, to mi musíš přehlídnout.Ale opravdu to existuje jinak bych o tom nepsala,sama jsem to zažila ... já jsem nebyla ta silnější ... napsala bych víc,ale nemám,protože to některým citlivějším lidem nedělá dobře ... tak se snažím vycházet vstříc ....

ja..ja

Jedulka, pisem svoj postreh, svoj nazor, neviem, preco mas potrebu vzdy "na obhajobu". A ako zobere psych. chory clovek zodpovednost za psych. choreho? (Ked ma problemy sam so sebou? Myslis, ze taky clovek ma este silu drzat druheho?).

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

BAP - uz navzdy? - Fórum - ZDRAVIE.sk