Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia?

elena...

jedulka, uľavilo sa ti, keď si si kopla? ... každý je vo svojej podstate sobec, egocentrik, to vie každý, len je nepopulárne priznávať, povaha a vôľa ti určite nepostačia, ..... cynizmus niekedy na okamik oslní, ale v tvojom prípade ... nie, určite nie.

achjajboze

To nie je materialista o ktorom HOVORIM a pre ktoreho si reagoval na moj prispevok ako na jeden velky kyd. A to, ze je energia a hmota uz nepoprie ziadne nabozenstvo, az na to, ze niekto ich musel "vymysliet" navyse sa to vobec nevylucuje, len som trosku nepochopila tvoje reci o ezoterike..? nie nahodou oni maju presvedcenie o hmote a energii bez Boha? Teda vela o nich neviem, cize prepac, ale skor by som to povedala o tebe. A naco sa ma pytas, ci si myslim, ze PC mame kvoli nabozenstvu ked som sa jasne vyjadrila, ze som proti nemu??? Samozrejme ze ich mame ako "vyspelejsia" spolocnost ale s duchovnom idu ruka v ruke bez toho to nejde... Cize ani materialista, ani rozpravkova krajina (aj ked to padne dobre a ovela lepsie ako materialist. pre mna) ale obidve strany...moj nazor, tak ho neprekrucaj a neosocuj.

0vecka

2 achjajboze hmotne zalozeny sa u mna rovna materialista. Materialista je clovek ktory sa pozera na svet ako na hmotu a energiu (energia z vedeckeho hladiska teda urcita vlastnost hmoty) a nie ako na rozpravkovu krajinu kde neplatia ziadne fyzikalne zakony. Co takeho spravili ezoterici pre tento svet? Chces povedat ze pocitace a vedecky pokrok tu mame vdaka nabozenstvu alebo ezoterike?

Prave materialisti na zenu dopredu co sa technologie a techniky tyka.

achjajboze

Ovecka, zaujimave uvazovanie. Vies co znamena pojem hmotne zalozeni ludia? A este jedna otazka. Ako vies, ze ludia, ktori mi "umoznili" napisat tento prispevok neveria v Boha? Takze hlavne klud, co su kydy je velmi otazne. Skratka si proti viere, ja som ani nikde nenapisala ze som nejakeho vyznania. Kazde nabozenstvo je blud, treba ist za srdieckom. Az potom je clovek slobodny, pretoze kazde nabozenstvo obmedzuje slobodu. Ved taky clovek je lahko ovplyvnitelny, ten, ktory si mysli, ze je slobodny. A netreba pisat, ze vlastnost "hmotne zalozeny" je skratka...negativny . Chces tvrdit ze nie? A dakujem za respekovanie prosby "nerypania" :-)
Mimochodom, PC a internet by sa tiez nevynasli, keby ich ľudstvu nebolo treba. Cize uvedomujem si to, ze kvoli tomu mozem napisat tento prispevok, otazkou je, ci to boli ti "hmotne zalozeni ludia" lebo pochybujem, ze by taki ludia zostavili takyto "vynalez"...Hmotne zalozeni ludia toho vela nenarozmyslaju...

doubledog

velkou nevyhodou nabozenskej viery je to, ze dodava fanatizmu zdovodnenie.

spiritualita a transcendencia je takisto otazkou osobneho poznania a vedy.

0vecka

2 RNG a viera je neskodna chces povedat? Vies kolko nas ta viera stoji mesacne? kolko deti bolo zneuzitych kolko penazi ukradnutych kolko "dobrovolne" darovanych a kolko ludi kvoli nej zabitych?

A kolko ludi bolo tymi zlymi liekmi vyliecenych? Mozno dnesna medicina nieje to idealne ale pomaha a to nemozes spochybnit.

2 achjajboze tito hmotne zalozeni ludia ako ich nazyvas ti umoznili aby si vobec napisala ten tvoj "prispevok". Zase kydy

2 ruz ty to pises ako kebyze veriaci clovek nebol schopny trestneho cinu a pritom je to presne naopak staci si pozriet nabozenske vyznanie ludi ktori skoncili v base.

jedulka

... ač ateista, věřím tomu,že něco mezi nebem a zemí je.Jednoduše proto,že se mi stali v životě věci,které se nedají racionálně vysvětlit.Což mě spíš děsí..Na to,abych nepokradla, nezabila a co já vím, co tam všechno v tom desateru máte,nepotřebuji chodit do kostela na to mi stačí vůle a povaha.Ale ten galimatijáš co kolem té víry naděláte mi nejde do hlavy.Tolik věřících lidí,to by na SVK musel být předci hotový ráj na zemi.Lidé by si neubližovali, neboť by každý miloval bližního svého a pomáhali by si navzájem ... a ono je to naopak.Pak se nedivte,že člověk už ničemu nevěří:)

ruz.

Preco radšej idem veriacemu lekárovi? Už aj na Slovensku sa rozmohol AGEIZMUS. Tj nenávisť starých ľudí. Tento ageiznus aj niektorí lekari zneužívajú tak, že mu podá injekciu ktorá ho usmrti. O tomto bolo mnoho popísané. Veriaci lekár, ozaj veriaci tomu viera nedovolí, aby niekoho týmto spôsobom zavraždil. Veriaci lekár odmietne urobiť potrat, lebo 7dnovemu dieťaťu, už bije srdiečko. Toto je tiež vražda dieťaťa, ktoré sa nemôže brániť. Veriaci lekár má väčšiu empatiu s pacientom, veď každý človek je jeho brat. Spomínaný Jack Ferguson ako veriaci, keď vydel chudobného pacienta, nebral za ošetrenie žiadne peniaze. Tu sa ukázal ako ver.krestan má aj nezištne pomáhať...

achjajboze

To len hmotne zalozeni ludia neveria v "Boha" a je mi to velmi luto, lebo prehliadaju taku skutocnost, ktora je vsade a to uz je co povedat. Nechcem rypať, tak prosim nerypte ani vy.

jedulka

ruz> AMEN ...tvoje psaní mi připomíná příběh,který se skutečně stal a byl zdokumentovaný.Z knihy Záhady mozku.Mladík velmi zamilovaný se nedokázal vyrovnat se ztrátou své zamilované.Tak si prostřelil hlavu.Čistý průstřel.Když se probral,pamatoval si na všechno jen né na tu dívku.Nikdy si nevzpomněl a dožil se vysokého věku .....

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia? - Fórum - ZDRAVIE.sk