Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia?

RNG

Ovecka, viera v Boha je rozhodne cloveku menej skodliva, nez dnesne chemicke lieky, ktore su dnes na tretom mieste ako pricina smrti.
Takze viera v lekara mi pripada dost podivna, kedze tito sa snazia tie skodlive lieky propagovat, ako jedine riesenie zdravotnych problemov, co je samozrejme loz.
Naviac tu sa casto pletu terminy, viera v Boha/Stvoritela neznamena este nejake konkretne nabozenstvo alebo prislusnost k organizovanym nabozenskym skupinam.
A sucasne tlaceny ateizmus veducimi vrstvami je vlastne tiez len typ viery , vo vecnost materie/hmoty, na co tiez nie su ziadne padne dokazy, tj jedna sa len o vieru ineho druhu.

ruz.

Mám definovat slovo veriaci. Veriaci človek, si myslel veriaci v Boha. Je rozdiel veriaci a ten kto uveril.
Nik sa nenarodil veriaci. K viere ho priviedlo: rodičia, udalost ktorá ho ovplivnila tak, že mu vieru priam ponukla. Mnoho rodicov ktorý majú deti závislé na drogách, začalo veriť, že tu im Boh pomoze. Cenacolo v Taliansku je terapia, modlidba a praca.
Ora et labora. Tejto závislosti sa dá iba takto zbavit. Boh ma rozne plány, priviest k viere, lebo On chce, aby každý človek bol spasení. Veď Boh je Láska. Veriaci má dodržovat Božie prikazania. Je ich len desať, tých hlavnych. Ja niesom ziadny vykladac Biblie, som ju len nekoliko krát prečítal. Všetko možem iba parafrázovat z Písma Sv. Mojim mottom je: Memento mori. Denodenne sa pripravujem na smrt, co mi roby velku radost, že raz uzriem Boha z tváře do tváre. Som len o niečo mladší ako Svatý Otec František. Božích darov som tolko prijal a dobrých. Lieceny som bol Kristoterapiou od alkoholu, a vďaka Bohu 18 rokov som nevypil ani "slzu" samozrejme ani pivo. V tedy som prestal fajcit. Z "vlka" sa stal tichý baranok. Ved mi dvaja (kamarat už asi 10 r.nežije) sme boli postrachom dedinskych tanecnych zabav. Mnoho krát tiekla krv. Teraz mi tečiu iba slzy kajucnosti, aj radosti. Keď vidím opyteho mladého človeka, NIKDY sa nezabudnem zanho pomodlit. Lebo dobre viem, co znamená být otrokom alkoholu. Použijem slová papeža Františka, "srdce mi plače" keď vidím mladých opilých, fajcit. Toto je u mňa už pase. Ďakujem Tebe Jezisu Kriste, že na prihovor Blahoslavenej Panne Marie, ktorú som prosil, vypocul si moje slzave stony a prozby pre uzdravenie. Chvála Tebe Kriste a Tvojej Matke Marii.

chretienne

možno ešte jedna vec:

vyrastala som v kresťanskej rodine, pravidelne som chodievala do kostola, na pobožnosti a rôzne akcie a dlho som si myslela, že viem, čo je to byť veriacou - a až teraz zisťujem, že som nič nevedela! Mala som prečítaný starý zákon, pasáže z nového som poznala naspamäť, ale aj tak som sa hrozne mýlila v tom, aký je Boh a čo obnáša to viera v neho, pretože môžem poznať všetky fakty o kresťanske a pritom nevedieť o Bohu skoro nič! Až teraz začínam spoznávať, aký v skutočnosti Boh je, je úplne iný a lepší, než som si ho predstavovala - a preto si dovolím tvrdiť, že je lepší, než si ho predstavujete aj vy, čo v neho neveríte. Úprimne hľadajúcim dáva nahliadnuť do svojho zmýšľania a vtedy začína mať zmysel aj to nepochopiteľné - už nižšie spomínané utrpenie vo svete a v živote každého z nás. Boh má odpovede na všetky ľudské otázky, čaká, kým mu ich položíme, pretože ich chce zodpovedať, nijaká ho nezaskočí, neexistuje taká, na ktorú by nevedel odpovedať. Jediné je však potrebné, byť pokorným.

phoe

Pandorica, pre moslimov je kresťan neveriaci a pre kresťana je moslim neveriaci. Myslím že je celkom jasné, že veriaci je pre mňa ten, kto verí v to čo ja. Čiže je to subjektivne. Aspoň že sa ešte vieme zhodnúť na tom, čo je strom a slnko a voda.

chretienne

pandorica, asi treba bližšie špecifikovať slovo veriaci, pretože bez viery by sme v dnešnom svete nemohli fungovať. Ak počítame príklady, veríme, že fungujú vzorce, ktoré múdri matematici pred nami zostavili a overili, ak stojíme na zastávke, veríme, že príde autobus podľa cestovného poriadku, ak ideme do potravín, veríme, že v nich nájdeme niečo na utíšenie hladu. Takže otázka asi znela: kto je veriaci v Boha?

Veriaci v Boha je ten, kto verí jeho slovám a kto plní jeho vôľu. Kto jeho slová berie bez výhrad, nevyberá si len to, čo mu pasuje a zvyšok nechá bokom a upokojuje sa myšlienkou, že Boh to hádam takto vážne ani nemyslel. Nestačí povedať, že som veriaci, lebo som pokrstený a z času na čas idem v nedeľu do kostola a niečo sa pomodlím, ale treba naozaj žiť vieru. Tu je však kameň úrazu. Ak niekto naozaj žije vieru - učenie Boha, ktoré bolo zjavené osobou Ježiša, Božieho syna, stáva sa automaticky v očiach sveta fanatikom. V skutočnosti je to len snaha o úplné nasledovanie božej vôle, ktorá chce našu svätosť, lebo On - náš Boh a Otec je svätý. Takto by sa malo brať desatoro - ako Božia túžba o naše pozdvihnutie z biedy hriechu a nie ako jeho túžba obmedzovať človeka v jeho zdanlivej slobode. Pretože byť v hriechu je otroctvom a nie slobodou a túto slobodu nám Boh naozaj nezávidí, skôr je mu nás ľúto.

Neo Ned

ruz.: zle si odcitoval autora diela, ktorým nie je J. Ferguson, ale Paul de Kruif. Teda knihu napísal Paul de Kruif, názov je Sám proti šialenstvu a je o psychiatrovi J. Fergusonovi. Podľa roku vydania, nechcem sa dotknúť, tak to môže byť aj zastaral, tie lieky, ale čo sa týka toho ,,tam hohe", tak to určite NIE.

elena...

pandorica, to rozlišovanie veriaci a neveriaci je povrchné, lebo každý niečomu verí, ide o to, čomu alebo komu a ako sa to, čomu ľudia veria prejavuje v ich konaní a živote, ako to ovplynňuje ich rozhodovanie ..... vyrobili definíciu viery, to si môžeš vygoogliť

pandorica

Múdro napísané a pravdivé.Keď ja by som chcela od niekoho "veriaceho" počuť definíciu viery.Lebo ktorý človek môže povedať ja som veriaci a ty nie?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Na čo slúži ruženec? Pomôže pri zachovaní zdravia? - Fórum - ZDRAVIE.sk