Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Diskusia: Solarium

parlamentka

Solárium je umelo vyprodukované UV žiarenie. To znamená, že účinok je rovnaký, ako keby si sa vystavovala slnku. Čiže škodlivý. To že má pozitívny vplyv na pokožku je donebavolajúca hlúposť. Prečo? V jednobuchosti: Lebo pri opaľovaní vo vrchnej pokožke rohovatejú kožné bunky a tmavnú. To vytvára povrchovú vrstvu, ktorá vyzerá lepšie a vytvára dojem, že kožné problémy sú preč. Akonáhle však opálenie bledne, kožné bunky sa pomaly odlúpia a všetko sa vráti, často v zhoršenej forme. Takže asi tak :/ Kožžné problémy riešiť zásadne u dobrého dermatológa a opaľovať sa kvalitným samoopaľovacím krémom :)

kutikula

Solarko ma svoje klady ale aj zapory. Ako Pandorica pisala, zo solarka ti pokozka rychlo zvraskavie. To sa stalo aj mne. Je vsak pravda, ze som nepouživala ziadne ochranne pripravky. A pri ich pouzivani je mozno ten proces vraskavenia menej viditelny.

Pozitivum u mna aspoň je to, ze sa mi stratila drobné vyrazky na chrbte a farba pleti bola samozrejme zjednotena :-)

Ale netreba to prehanat. Vsetko s mierou a do solarka sa chod v zime skôr zrelaxovat ;-)

Textová Inzercia

Silvestrovské MEGA pobyty v Dudinciach

Užite si posledné dni v roku 2016 v hoteli HVIEZDA***

Len jeden klik ku zdraviu

Vždy individuálny prístup k liečbe chorôb vášho tela. Fyzioterapia, rehabilitácia, vnútorné lekárstvo, rodinný lekár.

Získajte svoj červený hrnček

Pozrite si našu ponuku a do piatich dní ho máte doma.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Solarium - Fórum - ZDRAVIE.sk