Ako byť inteligentnejší a výraznejší človek?

Príspevok v téme: Ako byť inteligentnejší a výraznejší človek?
richiiiiiii

Dobrý deň.
Neviete mi poradiť nejaké spôsoby ako by som nadobudol väčšiu inteligenciu?

Myslím tým, lepšie vyjadrovanie, ako sa lepšie presadiť a mať lepšie názory.

Nemám problém so školou ale tak celkovo, chcem byť výraznejší a uvedomelejší človek. Proste cítiť sa lepšie a sebavedomejšie. Lebo mám pocit, ako keby mi niečo bránilo presadiť sa, tým pádom sa mi znižuje sebavedomie.

VĎAKA za každý názor a radu

trojak333

prezývka55 - to o tom degradovaní mozgu pri sledovaní TV je úplne presné!!!!!

Súhlasím - a hlavne viac čítať, NIE čokoľvek, ale vyberať si a tiež si vyberaš, s kým sa budeš baviť, teda aj spoločnosť ľudí okolo Teba je dôležitá. Ak ťa nepovzbudzuje a nepodporuje v tvojich plánoch a cieľoch, tak potom to nie sú najvhodnejší spoločníci. Debaty posúvaj do hlbky a nerozprávaj povrchne. K tomu však potrebuješ slovnú zásobu a tiež určité vedomosti a som tam kde som bola - odporúčam TEDA ČÍTAŤ!!

dpk1

Co sa tyka recovej obratbosti, potrebujes viacej citat. Potom skus ked tak debatne kruzky, kde sa zdokonalis v tom, ze slovnu zasobu z knih budes vediet pouzivat v praxi.

Nepotrebujes mat ''lepsie'' nazory...potrebujes pochopit, ze tie ktore su, su tvoje, a pokial sa nijak nevymykaju zakladnej logike, etike a trochu zdravemu usudku, mas v P co kto na to. Je to tvoj nazor a basta.

Ak tak nie si stavany, nepotrebujes sa spravat dominantne a frajersky ako nejaky miestny triedny macho, playboy a inteligentny guru, potrebujes si uvedomit seba. Asi. Potom budes spokojny a prestanes byt zakriknuty.

Good luck.

Prezyvka55

Prestan pozerat uplne tv aby ti to zbytocne nedegradovalo mozog a nezaoberal sa primitivnostami.
Miesto ludi musis zacat riesit veci.
Zaoberaj sa vedeckymi temami, studuj clanky, zaujimaj sa o techniku.

phoe

Na presadenie sa nepotrebujes inteligenciu, skôr odvahu, prípadne aroganciu, drzosť. Ak chceš viac vedieť a lepšie sa vyjadrovať, viac čítaj (múdre knihy) a viac komunikuj na inteligentné témy, tým myslím nie témy ako kto kde bol, s kým spal, čo kto ma a čo bolo v telke. Na to samozrejme potrebujes okruh ľudí, ktorí sa s tebou o niečom zaujímavom budú baviť. Nejaký krúžok kockacov by ti prospel. Astronómovia, šachisti a tak.