Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Crohnova choroba

RNG

Crohnova choroba je zapal criev, ktory je sposobeny zlou crevnou florou. Obvykle to zacne s nedostatkom kyselin v zaludku, kde sa neznicia rozne skodlive mikroby na jedle,nedostatkom mikrovlaknin, co zivia uzitocne probiotika v crevach a samozrejme casto atb znicenymi probiotikami, co da zelenu roznym skodlivym kulturam, kvasnym a hnilobnym, ktore na atb nereaguju .
Kedze lekari ale bezne odporucaju bezvlakninove diety/bezzvyskove, tie nemozu uzivit ani podporit probiotika a tak je choroba len horsia a horsia, az to vedie k vredom na crevach a ich rozpadu. nakoniec.
Takze riesenie podla malej casti lekarov s inymi nazorami su mikrovlakniny, probiotika a latky niciace selektivne skodlive kultury, ako napr roztok citricidalu, NAC, berberine, pripadne aj triphala na zlepsenie crevnej flory.
No a samozrejme treba doplnit zaludocne kyseliny alebo aspon si ich neriedit podla moznosti, a tiez doplnit enzymy, kdeze chore creva ich neprodukuju dostatok.

Daniela68

Na kolonoskopii som nebola lebo sa to robi na hrube crevo, on chcel robit ale vraj by som to nezvladla s mojou konstrukciou, vela som schudla mam 48 kg:-( hcel sa mi cez hrube crevo dostat do tenkeho creva :/ preto ma posiela do Košic na magneticku

emalea

Ale až teraz som si uvedomila, že riešiš vlastne len tenké črevo, kam sa sonda cez konečník nedostane, však nakoniec uvidíš!!!

emalea

A ešte si nebola na kolonoskopii??, údajne to je zlatá vyšetrovacia metóda, t.j. až kolono vyšetrenie definitívne potvrdí toto ochorenie...

emalea

Daniela skús si dať na tomto fóre do vyhľadávača "Crohn" je tu veľa príspevkov, na www.porada.sk postupuj podobne, potom by som odporučila portál www.5gram.eu a aj www.crohnclub.sk určite tu nájdeš veľa-veľa užitočných informácií pre život s touto chorobou.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Crohnova choroba - Fórum - ZDRAVIE.sk