Strach - Uzkost -Telesne pocity - Antidepresiva

Príspevok v téme: Strach - Uzkost -Telesne pocity - Antidepresiva
lulinka1

Ahojte... Čitam toto forúm už veľmi dlho a rozhodla som sa aj ja napísať o svojích problémoch a podeliť sa s vami. Od leta tohto roku ma postihli zdravotné problémy ktoré súviseli so žalúdkom, neustále bolesti pred či po jedle, vracanie, hnačky, nechuť do jedla...absolvovala som rozne vyšetrenia - odbery krvi, vyteri, hadica do žalúdka, ekg, odbery na helikobaktera a celiakiu. Výsledok bol vždy rovnaky - nič mi nie je a som zdravá. Avšak po celom tomto trápení a naštastie žiadnej hroznej diagnóze nastali problémy psychicke, ktoré stále sprevádzajú nepríjemne telesne pocity - bolesti brucha, pocity na zvracanie, strach, úzkosť a bohužial uź dlhotrvajúca nechuť do jedla. Stále sa bojím že mi bude znova zle, že mi bude znova na vracanie. Všetko to vyústilo až do paniky chodit von, do skoly, k bake - lebo moje myšlienky sa sustreďovali len na to či mi bude znova zle. Veľmi to ovplyvňuje moj život, nič ma nebaví, som z toho riadne smutna a život si neuživam, postupne sa prekonávam a do školy chodím a sem tam aj von, ale tie telesne pocity sú na mne zavesené všade. navštivila som už dve psychologicky, kyneziologiu ale ako keby stále nevidím cestu z tohoto von. Rozmýšlala som aj či by nebolo vhodné začať brať antidepresíva no stále ma sprevadza strach čo ak budem na nich závislá, alebo tie neprijéné vedlajšie účinky. Možno niekto z vás má rovnaký alebo podobny problem ako ja bola by somrada keby sa podelíte o svoje skusenosti, pokroky :) píšem sem prvý krat :)

elena...

odpočiň si, jedz aby ťa telo nezradilo, vylúč škodlivé veci, dopraj si spánku, to máš poststresovú reakciu, doplň si živiny čo sa ti počas nervákov odbúrali, čím skôr sa daj dokopy, aby si mohla začať niekde pracovať, tam budeš zdravie potrebovať, aby si sa uplatnila, prejdeš na iné myšlienky, spoznáš iných ľudí, hlavne nebuď strachoprd, niečo pekné si prečítaj, pusť si hudbu, prechádzky, výlety, nepripusti si negativitu a strach, lebo tie zabíjajú

napochybach

lulinka lenže tebe sa aspon problemy vyriesili,zial,mne nie,a mam pocit,ze sa mi ani nezlepšia,
to mas potom všetko len psychiku,nič iné ..ja to mám tiež ..:((len možno etše v horšom ako ty ..
resp.horšie problemy..mne tiež problemy zacali tak,ze som mala maturity,a potom som odpadla a odvtedy mi je tak,ako mi je-zle mi je ..
to su vsetko len nervy ..
rozmyslala som psychiatrom,ale nechcem zatiaľ ..len u mna to strasne dlho trvá,nie ako u teba par mesiacov,u mna dva roky minimálne

lulinka1

Aj ja si myslím že tieto problémy spustil obrovsky stres počas štátnic, vtedy mi neklapal vzťah, doma s rodičmi boli hádky a plus musela som sa učiť na štátnice. A asi týždeň po štátniciach to prišlo a drži ma to doteraz. Ja mám tieź od raná ako vstanem aź do većera pocity na vracanie a bolesti brucha. snažim sa na to nemyslieť ake ked´ mi zostane zle ťažko sa od toho uniká. problémy s rodičmy a priateľom som si vyriešila a teraz ma podporujú no stav sa mi nijak nelepši.

napochybach

prečo ta postihli tieto problémy ?co bolo spustacom?
nervy a stresy ,psychiku mas naburanu z coho ,co ťa ťazí ?tam je zakotvena jedina odpoved....
ja tiež som na tom podobne ako ty,nemam zmysel zivota,zrutil sa mi zivot,vzťah sa mi ruca,nikto mi nerozumie,dokonca nielen doma,ale ani psychologicka,mam nervy zo skoly,z učenia ,stresy samé ,doma ma nechapu,este na mna kričia,nebavi ma škola,kam chodím,citim sa uplne stratena a najhorsie je,ze mi nikto nerozumie ..
snazikm sa chodit na VS,ale nemam silu,nemam energiu,stále som chora,stále mi nieco je,nebavi ma žiť ,rozmyslala som aj ja nad AD,ale tiež sa obavam toho,ze som prilis mlada ,na to,aby som ich zacala brat ,bojím sa,ze si zvyknem na to prilis,a nechcem byt na liekoch od mladosti,..
mam rovnake problemy,schudla som za posledne obdobie,mam problemy so spankom,pocity vkuse na zvracanie,i ked nezvraciam,citim ako mi skáče zaludok,dokonca teraz ma zacali boliet zapastia,ruky,zily,slachy,svaly,klby,brucho,creva,hlava,hrdlo ma neustale boli,citim sa malatna a unavena,mavam casto hnačky,chvenie ..a pod ..lekari nevedia zistiť,co mi je ..nič mi nezabera na to,uz druhy rok cca....niekedy mam lepšie obdobie,inokedy horsie ...
nikto netuší prečo ....
ale ja ano,mam naburanu psychiku ...

neviem ti poradit...mohla som ti len opísať svoje problemy :(