Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod

Príspevok v téme: Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod
piskvorka

Dobrý deň,
sme s priateľom zasnúbení, ideme sa brať, akurát zatiaľ (ne)máme kde bývať. Priateľ býva s rodičmi vo veľkom rodinnom dome, kde toto leto pristavili podkrovie, s osobitným vchodom, kúpeľňou, kuchyňou - celé bývanie. Jemu by sa páčilo, keby sme bývali tam. No mám z toho obavy. Je to síce osobitné bývanie, ale vždy je to pod jednou strechou so svkokrovcami. Ešte prednedávnom som mu povedala, že ani náhodou nebudem bývať so svokrou, ale on ma presviedča, že veď predsa nebudeme platiť za nejaký byt, keď máme kde výhodne bývať.
Ja sa tam však cítim ako hosť, ničím som tam neprispela,ani finančne, ani inak, je to ich majetok, a bojím sa, že nebudeme mať súkromie.
Máte s tým skúsenosti? Poraďte mi prosím.

Prezývka55

0vecka romovia apruvuju tvoj suggestion :D
Len si treba uvedomit odkial su tie peniaze ktore idu na dochodky ze kto ich plati. To je za prve.
Za druhe ja sa o svojich rodicov postaram sam nepotrebujem pre to nejakeho middlemana aka nejaku vladu alebo urad aby prostrednictvom neho dostavali peniaze.

0vecka

2 jedulka podla mna by stacilo kebyze ti co mali deti by dostavali vyssi dochodok a nejaku rozumnu podporu. To ze sa rodi menej deti je systemovy problem, ludia by mali radi prirodzene deti a si zober ze ono by stacilo kebyze ma kazdy priemerne 2,1. teda kazdy dve a kazdy desiaty jedno naviac. Problem je ze to nikto nezaplati a fakt nechapem tie vlady ze to este nepochopili a nezaplatia to tym ludom. Kebyze na SK napr podpora na decko je napr takych 400 EUR mesacne (v pripade ze maju rodicia dlhodobo pracu) max pre styri deti tak za chvilu sa na SK nepomestime.

jedulka

Prezyvka55> a co takhle Moskva.Rvou se tam jak koně kvůli přistěhovalcům ...jak dlouho to vydrží v Německu atd... jen tak dlouho dokud to nebude sahat do jejich kapsy... už to tady jednou bylo ... Všude na světě je chleba o dvou kůrkách ... A co je špatného,kdyby se vlastní děti postarali v nemohoucnosti a stáří o svoje rodiče,prarodiče.Stejně to tak dopadne ... tak proč na to nebýt připraveni ... už v Japonsku se vláda bouří,že mají mnoho starých lidí a kdo,že je má živit? V Japonsku,kde si starých lidí váží...jak to dopadne asi tady? budou hnít za živa v nějakých laciných DD ? Tak jak to se děje dnes a denně? Tohle neděláme ani zvířatům jak se chováme ke svým starým lidem ...

jedulka

... samozřejmě,že bylo v našich plánech,že si "děti" zaplatí, vodné,teplo,a energii.To by si pak nikdy ničeho nevážili ...
Ani ve snu by mě nenapadlo, jim vyvařovat, prát ,uklízet a nebo já nevím co?Proč taky? Je to jejich at se starají, co bych tam nahoře vůbec i dělala, leda tak kdyby mě pozvali ...
Prezyvka55> ty vidíš všechno tak jednoduše. Opravdu souhlasím s MultiLevel.Když tady není dobře hurá do zahraničí? A tady zůstane kdo?Co je špatného na spolužití s rodiči? V jiných zemích je úplně normální,že se rodiny spolčují a snaží se sebou vycházet.

MultiLevel

Prezyvka, podla teba je cely problem mladych v tom, ze nechcu si ist do zahranicia zarobit? Myslis, ze to cele vyriesi? :D Prosim, mozem sa opytat, ci si bol niekedy v zahranici, myslim na par rokob? Ano, co-to si zarobis, ale naklady na zivot su tam dost vysoke, musis jest, obcas hadam aj chodit von, mat nejake zaluby, hromadna doprava je tiez v mnohych mestach velmi draha...Takze ono ist do zahranicia a zarobit si na dom, plus na splatky hypoteky nie je az take jednoduche, ako si vsetci myslia...
A na druhej strane, to sa maju vsetci mladi zdvihnut a odist? Nie vsetci chcu odist prec z krajiny, mnohi vidia jedine riesenie v tom, ze byvaju vo viacgeneracnych domoch, co kedysi bezne fungovalo.
Poznam aj prizivnikov. Jeden znamy ma 30, zaraba si celkom slusne, ale byva pekne u maminky, lebo ma navarene, oprate, upratane...frajerka ho marne prehovara na svadbu a byt. Jemu sa paci, ze moze celu vyplatu minut na dovolenky, zurky, chaty a podobne. A potom su ludia, co by sa chceli skutocne velmi osamostatnit, ale z platu, aky maju si tak akurat zaplatia odvody, zdravotku, socialku a mozno im ostane aj na jedlo...

0vecka

2 Prezývka55 jasne ze by som to dal za hlavne hodiny. Neviem ako to maju oni ale moj tatko ma v pivnici rozvody do celeho domu a daju sa tam osobitne vypnut vsetky poschodia teda tam by nebol problem napojit hodiny. Ale podla mna tato diskusia nema zmysel. Uznavam ze to nieje tak ejednoduche ale zase to nieje ani tak zlozite ze by sa to nedalo, alebo ze by to bolo strasne drahe.

Prezývka55

0vecka ked chces merat druhu cast domu musi ist kabel z rovnodnej skrini do 2 hodin. To samozrejme urobit nemozes kedze pred hlavnymi hodinami nemozes do elektriky sahat lebo pokuta od elektrarne ta neminie.
Riesenie by bolo dat za hlavne hodiny druhe hodiny na ktore im treba vlastne spravit cely rozvod na to svoje poschodnie. Nie je to take jednoduche ako si to napisal, okrem toho ze to nezvladne kazdy a dajme tomu ze by si tam zavolali nejakeho majstra kedze za hlavnymi hodinami si mozu robit upravy ake chcu, by som to neriskoval z bezpecnostneho hladiska.
Plus nikdy ti ten dom nikto nepoisti ked na neho nebudes mat reviznu spravu na elektriku. Netreba zabudnut na instice a podobne :) Ani neoficialnou cestou to lacne nebude, mozno menej byrokracie.

Imho najlepsie je nieco si zobrat vlastne aj na hypo. Podnajom nema zmysel = platis niekomu a nic nemas. Keby mali nejaky problem tak maju rodicov kde sa mozu prichylit to je dobre, ale ako inak nevidim dovod preco by mali pri nich byvat, uz len z dovodu roztrzok ktore skor ci neskor pre nieco nastanu. Ved ludia sa hadaju aj pre blbosti.

0vecka

2 Prezývka55 ibaze oni si nemusia kupit oficialnu pripojku, staci ak si samy namontuju hodiny a zaplatia to co minu. Navyse 500 EUR to je tak mozno jedno najomne takze mi to nepride vela.

K nemecku a neodbornej praci sa viac neviem vyjadrit.

Ale pochybujem ze je to tak ako hovoris. Ze staci prist a si v pohodicke. vidim ze tu dost ficia aj 400 EURO joby a fakt tie potraviny ze 900 EUR tiez nehovoria o opaku.