Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod

Príspevok v téme: Bývanie u svokrovcov - osobitny vchod
piskvorka

Dobrý deň,
sme s priateľom zasnúbení, ideme sa brať, akurát zatiaľ (ne)máme kde bývať. Priateľ býva s rodičmi vo veľkom rodinnom dome, kde toto leto pristavili podkrovie, s osobitným vchodom, kúpeľňou, kuchyňou - celé bývanie. Jemu by sa páčilo, keby sme bývali tam. No mám z toho obavy. Je to síce osobitné bývanie, ale vždy je to pod jednou strechou so svkokrovcami. Ešte prednedávnom som mu povedala, že ani náhodou nebudem bývať so svokrou, ale on ma presviedča, že veď predsa nebudeme platiť za nejaký byt, keď máme kde výhodne bývať.
Ja sa tam však cítim ako hosť, ničím som tam neprispela,ani finančne, ani inak, je to ich majetok, a bojím sa, že nebudeme mať súkromie.
Máte s tým skúsenosti? Poraďte mi prosím.

tirz taka ch

radim ti z vlastnej skusenosti ...NECHOD TAM BYVAT ...ja takto byvam uz 18 rokov a stala sa zo mna ziva mrtvola som na Ad a navstevujem psychiatra , lebo skratka som sa z tych vecnych tlakov zrutila a mam porusene nervy z tych vecnych stresov ...nikdy nebudes mat svoje sukromie , ani sa nebudes citit , ze mas svoj domov ... ja som pred 18 rokmi za ziva zomrela ...NEUROB TU ISTU CHYBU ...vidis to na priklade svojich rodicov , tvoja mama je cely zivot nestastna

ouii..

pozri sa na to realne a pohovor si s nim o budnucnosti.

ja by som urcite nechcela prezit zivot pod svokrovskou strechou, lenze takto mozte efektivnejsie setrit, ako na podnajme. mozte tam ostat dajme tomu styri roky a dohodnut sa, ze si budete zatial sporit na stavebnom - potom budete mat vacsiu ciastu na byt a mensiu hypoteku na krku. treba sa pozerat na situaciu realisticky, nie len cez emocie. mozte si zobrat hypoteku rovno teraz, ale dajme tomu na 80% ceny nehnutelnosti a pokial nemate nic nasporene, tak zvysnych 20 % brat ako medziuver a platit omnoho vacsie splatky a hlavne uroky. aj ked druha vec je cena nehnutelnosti a situacia na trhu, ta je teraz velmi priazniva na kupu, takze by som chcelo mozno prehodnotit s niekym, kto sa rozumie danej problematike.
no pokial este neuvazujete nad hypo, ale len nad podnajmom, tak v tom pripade urcite ist na istu dobu ku svokrovcom. pokial su oni normalni, tak pripustia, ze by si tam trebars zobrali podnajomnikov (pokial ste v takej lokalite, kde by mal niekto zaujem), aby nemali zbytocne prazdny byt v dome.

elena...

všetko sa dá dohodnúť, len to nesmie byť motivované v duchu súťaže, ktorá z vás je lepšia, čo vždy hrozí, no a to že budú vedieť keď pojdeš tam lebo tam, to je medzi ľuďmi, ktorí žijú pod jednou strechou nevyhnutné, aby dali vedieť o sebe a približne čas návratu, je to pre prípad, že by sa niečo prihodilo, v slušných rodinách je to normálne, v tom nevidím problém. Keď by začali riešiť pakovinky a vyhľadávať blšky, špinky, tak im treba naznačiť priority a jednoducho povedať, že to chyžná, ktorú si nemožete dovolit nestihla trebárs, nedať sa. Budete si na seba zvykať a určite zažijete veľa pohody.

Maoam

ja by som tam byvat nesla, ale kazdy sa musi rozhodnut sam za seba

pred casom sa taky par v mojom bezprostrednom okoli (sice po rokoch) rozisiel a odisla ONA, tiez bola ten pripad, ze sa nastahovala k nemu a jeho rodicom do ich domu, hoci mali 'vlastnu' cast aj vchod

nic to nepomohlo, lebo svokrusa vsade chodila a vsetko musela vediet aj ked sa tvarila udajne vzdy totalne nevinne a synacik musel skakat, ked bolo treba

totalne im to narusilo manzelstvo, ona odisla a uz ma noveho a je s nim stastna, byvaju v prenajatom byte a su happy

lilyiankaa

nuž ktovie či aj tvoja svokra bude rovnaká ako tvoja babka, ťažko teraz povedať ... a čo keby ste si niečo postavili, finančne by ste na to mali, utiahli by ste to? povedala si snúbencovi, že by si radšej bývala len sama s ním ako s jeho rodičmi? a on nemá súrodencov, ktorých by bolo potrebné potom vyplatiť, ak teda dom prepíšu na neho?
ak by ste náhodou teda ostali bývať u svokrovcov a vadilo by ti, že sa do teba starajú, treba povedať bud. manželovi nech to porieši, veď ten by mal stáť na tvojej strane ... viem, že sa bojíš toho, že ťa akoby bude kontrolovať, keĎ pôjdeš preč, keď prídeš, tak otázky kam ideš, kde si bola :)

piskvorka

Veď práve toho sa bojím, že sa tie vzťahy môžu pokaziť, lebo na 99% to aj tak dopadne. Navyše, svokra je stále doma, nepracuje, chodí hore-dolu a tak ešte si napríklad neviem predstaviť, že máme síce oddelené kuchyne, ale čo ak ja navarím niečo, svokra niečo iné, (lepšie) a čo ja viem, manžel pôjde ku mame, lebo veď to má len po schodoch.
Alebo takéto bežné veci, ktorým sa chcem vyhnúť ... stále ma uvidia, keď pôjdem von, keď prídem, a tak.. vidím to na našich, moji rodičia dodnes bývajú s babkou, a mama to otcovi vyčíta už 30 rokov, lebo stále sa kvôli nej hádajú. Pričom viem, že mama má pravdu, lebo babka robí veci naschvál napriek, a potom sa pred ocom tvári, že ona nič.

soffa

svoje je svoje,nikto sa ti do nicoho nestara,.ze usetrite peniaze?ale prides o nervy a tie mas len jedny.vzdy to bude dom svokrovcou,mozu syna manipulovat,starat sa ti do veci,casom do vychovy tvojich deti"ich vnucat".dobre si to rozmysli,ja by som tam nesla ani za nic.teraz mozu byt mily,ale casom,...vsetko sa to zmeni po svatbe,teraz ta nechcem strasit.s

tall

a mate na vyber? idealne by bolo byvat sami, iste, ale na vyber asi nemate. na druhej strane, aj ked je to ekonomickejsie a teraz to vyzera v pohode, v buducnosti to moze byt horor. poznam x takych pripadov. hop alebo trop. ale pri vysokej percentualnej rozvodovosti je mozne, ze sa rozide aj ked bude byvat sami:) takze...mas na vyber?

elena...

keď nie si tehotná, dobre. Ten blbý pocit nemusíš mať a keď sú normálni, tak ešte lepšie, nie mužovi platiť platiť nemusíš nič, vy keď sa zoberiete tak už budete proste hovoriť my, nie každý za seba, on bude mať voči tebe vyživovaciu povinnosť a vaše životné úrovne by mali byť rovnaké, čiže ak budeš mať materskú - dobre, ak nie, tak by on mal mať dobrý plat, v každom prípade by ste sa mali podieľať ako dvojicaa na nákladoch na bývanie, energie, voda, teplo a tak, to sa rozpočíta, keď svokrovci nebudú chcieť, vy ale trvajte na tom, že sa budete podieľať, nech máte väčšiu slobodu a ste bez pocitu područia. Máte svoju kuchyňu? to by bolo ideálne.