Chcem utiecť z domu kvôli priateľovi

Príspevok v téme: Chcem utiecť z domu kvôli priateľovi
123456789999

Ahojte ľudkovia potrebujem veľmi od vás pomôcť v kratkosti napíšem o čo sa jedna mám priateľa ktorý má 18 ja mám tuež už 18 a sme spolu ale moji rodičia nechce aby som sním bola a neviem prečo je to tak a rozmýšľame nad tým že on povie doma že chceme odísť preč spolu nájsť si robotu a ja že ujdem z domu .. potrebujem poradit ak mám už po 18 A keby že ujdem z domu môžem mať z toho dajake problemy? alebo moji rodičia nebudu môcť spraviť nieňč lebo už mám po 18 alebo ako to je?????

laurora

Iveta Michael, je to od teba dost naivne, ze v tom podporujes inych ludi, len preto, ze tebe sa stastim a nahodou zadarilo. Ale dobre vies, ze taketo uteky z domu mozu mat aj naozaj smutne konce vo vacsine pripadov, ked dievcata utekaju KVOLI FRAJEROVI a pritom nemaju paru o zivote. A keby mal dotycny aspon viac rokov, ale je takisto este dieta. Nevravim, ze im to nemoze vyjst, takisto ako aj tebe, ale aka je sanca? aj ked z prispevku je proste vidiet, aka je dotycna este neskusena a mlada a proste ani nevie co vsetko si uz moze dovolit ked ma tych 18 rokov.. Dnesna mladez dospieva velmi neskoro ako vidim :)

Iveta Michael

ja som tiež utiekla z domu v 19-tich ( naplánovala som si ten útek ) a moja mama skoro zinfarktovala od zlosti ... aj otec sa naštval,lebo som bola veĺmi tichá a poslušná a zrazu osm is toto dovolila :)

môžem ti povedať len tolko... nikdy som to neoľutovala!!!

To že dosiahneš vek 18 rokov vôbec nezaručuje slobodu..zažila som to navlastnej koži a pokial id eo mňa tak ťa v tom podporím bez ohľadu na to čo ti napíšu ostatní...

81932

to vôbec nie je ľahké, odísť niekam preč a ešte si aj nájsť prácu, vedieť sa postarať o seba a o druhého, navyše, ako dobre poznáš priateľa? čo ak sa po mesiaci takého života rozídete, vrátiš sa s hanbou domov alebo čo? Ak sa máte naozaj radi, vyčkáte, lebo lásku preverí len čas. Ak je to skutočná láska, nakoniec zvíťazí nad všetkými prekážkami.
PS: Možno rodičia vidia veci aj tvojho priateľa lepšie ako ty a časom aj ty prídeš na to, že mali pravdu. Venuj sa škole, štúdiu a neurob takú hlúpu chybu, lebo asi ešte nevieš, aký tvrdý je život tam vonku bez podpory a ochrany rodiny a najbližších.

jojojoj

ak mas 18 tak ti nemozu nic, ale zivit sa musis sama. to ti je dufam jasne. a kde budete byvat, musite si nieco prenajat, to bude tiez stat peniaze. a jedlo, a drogeria, a oblecenie... vies si predstavit co to vsetko znamena? myslis ze dnes ked je taka nezamestnanost tak okamzite obidvaja ziskate robotu? aby sa nestalo, ze zmiznes z domu a o par tyzdnov sa vyhladovana vratis. a este mozno aj tehotna. a ten tvoj 18-rocny priatel sa poserie od strachu, ze ma taky mlady uz byt otcom a starat sa o rodinu. naozaj sa ani mne nechce verit ze uz mas 18 rokov, to je take naivne co pises. vidno ze nemas paru ako to v zivote chodi.