Iný pohľad na výchovu?

Príspevok v téme: Iný pohľad na výchovu?
sesternica

prajem dobrý deň, jedná sa o deti mojej sesternice. Sú vo veku 8 a 11 rokov. No a jedná sa o to, že veľmi nesúhlasím s jej výchovou detí. Inak by mi to nevadilo, do iných ľudí sa veľmi nestarám, ale jedná sa o moju rodinu a jej deti aj strážievam. Vôbec sa nesprávajú na ich vek. Teda podľa mňa. A deň vyzerá asi takto: Ráno vstanú, ale podľa sesternice nemôžu byť sami tak sa musí niekto zobudiť, aby bol s nimi to jest aj jej muž, či jej mama alebo svokra. Potom čakajú, kým im niekto urobí raňajky a pôjd si sadnúť. Počúvnu asi na 5? krát. Pri stole búchajú o stôl príborom, robia zle a nakoniec to zjedia. Potom sa im musia pripraviť veci na oblečenie, poslať ich obliecť na 5krát, a ešte ich sledovať, či sa oblečú a nebijú sa. Keďže si nevedia urobiť program, tak sa im musí určiť, čo budú robiť. Popritom pištia, nadávajú si, kričia. Ale problém je že sa nevedia zahrať sami. Potrebujú k tomu niekomu, už odmalinka. A sú zavislé na sesternici, teda na ich mame. Nikdy bez nich nikde nebola. Kam ide sesterka, tak musia ísť aj oni. Keď ide na nákupy, tak ich mám doma a stále sa na ňu pýtajú. Vždy im musí niečo doniesť. Podľa nej. Nikdy neboli s otcom sami, ani ich nikdy sám nestrážil. Vraví, že to nevie ani nikto iný. Deti otca bijú, kopú a majú neposlúchajú ho, pokiaľ nezasiahne sesternica. Stále sa im kupujú nové hračky, niekedy aj nad 100 eur, ktoré si nevážia a ide na nich prach, dokonca keď bol menší , sme im hračky kazili, lebo sa im tam stále niečo nepáčilo, napr kôň s kovbojom. Kazia ich dodnes a strácajú ich. Aj peniaze. Veď nevadí, sesternica im ich dá aj keď stratia a evidentne si ich nevážia. Nevedia byť ani v kúpeľni a na wc sami. Musí sa tam chodiť s nimi. Nevedia sa sami okúpať ani si zadok utrieť, to sa im utiera alebo aj umýva. Najstarší si píše úlohy sám, a kričí pri nich, piští, pobehuje po byte. Iba pri sesternici nie. To je ticho,ale keď je pri ňom niekto iný, tak a j tak. Ostatnú rodinu ako bratrancov, sesternice, tety a tak ďalej častujú aj takými menšími nadávkami, alebo im dávajú aj škaredé prezývky a smejú sa pri tom. A ani sa neospravedlnia. Je to pre nich normálne. Keď prídu na návštevu aj ku mne alebo k babke alebo k inej rodine, ani sa nespýtajú, čo môžu zjesť čo nájdu a hrabú sa im vo veciach. Tak zjedia všetko, čo nájdu a nevadí im, že to má niekto kúpené napr na oslavu. Všetko sa im dovolí, keď na to majú chuť, tak prečo nie.Aj keď to nezjedia. Neposlúchajú nikoho okrem svojej mamy, a keď tak na piate slovo. Sesternica ani jedno nepúšťa von, keď áno, musí tam byť niekto s nimi. Najčastejšie ona a hrajú sa s ňou, lebo inak robia zle. Dokonca ani staršieho. Ani nikdy nebol sám v obchode, prejsť sa alebo tak. Bez mamy, všade musia ísť s ňou, takže si ona vôbec neoddýchne. Dokonca ho aj volali von, ale nešiel. Nepustila ho. A keď sa hrá s kamarátmi pred panelákom, príde dovnútra že sa nudí. Večer im musí rozkázať, aby išli spať, a čo si majú obliecť. Dokonca s nimi spí, a sleduje ich, či sa veľmi nemrvia. Musím aj ja. Dokonca si ani jeden z nich nevie urobiť raňajky, obed či večeru. Dokonca si nechodia ani naliať piť, vždy niekoho pošlú. A ešte nikdy neboli sami doma. Ani najstarší. A to má 11 rokov! Aj som sa jej snažila dohovoriť, ale som dostala nechápavý pohľad a urazenie. Je to normálne alebo j mám na to iný pohľad? ďakujem

radovanP

fake tema .je vylucene aby v tak vysokom veku im druhy vytieral zadky.to nie je divne ze sami doma nikdy neboli lebo do veku 16rokov rodic je zodpovedny za nich ved ma len 11.

sesternica

tak prečo si to nechá ostatná rodina? myslím si, že je to aj tak zbytočné aj tak si ona urobí čo chce...ona to tak nevidí ako my. ona si ich chce vychovať po svojom...

kafe

sesternica, vytrvaj. Tu iná cesta neni! Aby nevychované decká skákali po hlave celej širokej rodine? Keď už rodičom, budiž, to je ich sprostosť. Ale prečo si to nechá ostatok rodiny, to nepochopím.
Je to trochu sprosté, ale neviem si pomôcť - niekomu sa mentálne retardované decko narodí a niekto si také decká vychová. Nuž, aj to treba vedieť, to nedokáže každý :)

sesternica

tak povedala som im, že u mňa platia iné pravidlá ako nich doma, ale sťažovali sa a je vybavené. Aj keď je u nás s snažím sa im v niečom nevyhovieť tak zazerá na mňa...

tall

a ked zacnu vrestat kvoli tomu, ze im nevyhovies, povedz ich matke, ze ich budes strazit iba ak budu akceptovat tvoje pravidla, inak nech si ich strazi sama. ale musi byt dobre na hlavu, ta tvoja sesterka.

kabel

je to jednduche-ak budes decka strazit u seba, platia tvoje pravidla, nie tie ich uchylaciny, ze zadky skolakom utierat...
ked budu chciet vodu, vezmu pohar a naleju si, alebo napustia z vodovodu a pod.

lilyiankaa

mne skôr príde, že oni majú problém medzi sebou, myslím tvoja sesternica s manželom .... keďže ho pred deťmi zhadzovala ..inak on musí byť tiež riadne divný, keď si to nechá .... šak rodičia majú byť pre deti autoritou a nie sú .. kašlať na nich, ty s tým neurobíš nič ...