Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Človek bez citu, psychopat?

Príspevok v téme: Človek bez citu, psychopat?
Lulitka

Ahojte. Jedna vec mi už dlhšie vŕta v hlave. Raz som pozerala Dr.Housa a mal tam ženu, peknú blond čo mala nejakého škaredého tlstého muža, ale bohatého. Nakoniec vysvitlo,že ho iba využívala, že nič necítila, žiadne city- lásku či nenávisť. Nič. Všetko sa to stalo niekedy v minulosti v rodine...
Zaujímalo by ma, či sa takýto ľudia naozaj volajú psychopati, lebo každý si pod týmto pojmom predstaví blázna so sekerou a pod... Máte niekto skúsenosti s niečim takým?? Že človek vo vašom okolí skrátka prepol na "bezcitový" režim po nejakom silnom zážitku?? Jednoducho, že aj keby mu umrela matka, alebo mu odrezali nohy, bolo by mu to jedno, nič by necítil? Vypíšte sa :)

nnnuuu

Tie psychiatrické pojmy ako psychopatia, debil, kretén a pod. sa používajú ľudovo ako vulgarizmy, pričom ľudia ani nepoznajú význam tých slov. Psychopatom sa človek podľa mňa môže aj stať, lebo je to akýsi obranný mechanizmus. Na strane druhej žiaden človek nie je úplne bez citov.

medikamentus

Nerad to pisem, ale moderne antidepresiva, ktorymi sa dost uspesne lieci
depresia (ako u koho), tiez sposobuju akysi emocny chlad.

Sevrinka

Toto je veľmi ťažká otázka. Koľko je ľudí na svete, toľko je rôznych odpovedí na túto otázku. Okrem toho, tento pojem "psychopat" sa používa veľmi často. Stačí ak má niekto iný názor a už je psychopat. To, že niekto svoje city hneď neprejavuje, nemusí znamenať, že ich nemá. Používanie slova psychopat určite niečo hovorí o človeku, ktorý tento súd vyslovuje. Osobne by som tento pojem používala čo najmenej. Zneužíva sa totiž. O vzťahoch iných ľudí nemôžeš vynášať súdy, lebo do nich nevidíš. Tak to môže byť aj s tým príkladom, ktorý si uviedla. Ani do vzťahov, ktoré dosť dobre poznáš nemusíš dobre vidieť.

ajja

Psychopat je to porucha osobnosti a je viacero druhov psychopatie, neda sa to zhrnut do jednej vety ale je to hlavne spravanie vymykajuce sa priemeru, su to ludia ktori idu aj cez mrtvoly, sebci n nemaju antipatiu

yesman

sú to psychopati, lulitka. Horšie na tom može byť to, že tym silnym zážitkom može užby ťobycajné narodenie...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.