Depka - s vysokou skolou robim predavacku

Príspevok v téme: Depka - s vysokou skolou robim predavacku
veronika159

zdravim vas. ja neviem asi je problem v mojom zmyslani ale pred pol rokom som ukoncila VS studium a hned po skole som nastupila do prace ako predavacka. zarabam celkom slusne peniaze dokonca take ako moji rodicia ktori maju roky praxe v odbore a tiez maju vysku...
neviem myslela som si ze po skole sa zamestnam v nejakej firme kde budem sediet pekne v kancli a budem mat pracu aspon blizku VS. aj ked nie v odbore ale aspon pracu hodnu vysokej skoly. je mi hrozne som predavacka a citim sa ako cvicena opica ktora musi hovorit ludom to iste a nahovarat ich aby si kupili vyrobky ktore mi urci veduci.
ja neviem som za pracu vdacna ze aspon mam peniaze ale vnimam to tak ze cim dlhsie budem robit tuto pracu tak tym viac sa mi otupi mozog a pracu hodnu vysky si nezozeniem. kazdy den si vsak pozeram ponuky na neten ale vsade len predaj reklamy a podobne zalezitosti o ktore ja zaujem nemam.
mali ste aj vy taky problem? ako ste sa s tym vyrovnali?

Lenka45

suineg tvoj prispevok je uplne top.. Vzali k nam do firmy koncomi minuleho roka 3 dievcata s vysokou skolou a chovaju sa presne ako opisujes vo svojom prispevku. Arogantne namyslene dievcata bez praxe co prisli z vysokej skoly a jedine co ich zaujima je kedy mozu ist na cigaretu, obed a clovek aby ich zdravil prvy pomaly. NIc si nevedia vazit .

totojepravda

Je to aj preto pretoze slovensky pracovny trh je jedna katastrofa... za posledne roky tu nic ine nepribudlo len automobilove vyrobne podniky na 3 smeny ked mozes ist akurát tak po par rokoch do invalidného a nevies ci je den ci noc ako mas prehodeny rezim... priserne nieco nic ine len fabriky Zo Slovenska sa stal pozickovy hypotekovy stat pracujuci na 3 smeny...ziadne rozvijanie sa v ziadnom inom smere len otrokarne... mladez ide fakt radsej opatrovat robota sice tazka ale v zahranici aspon zaplatena....

Chudobnacomavs

Ja mam zasa iny problem . Vystudovala som vysoku skolu zamestnala som sa v odbore ale moj plat je 450 eur v cistom. Praca je fajn ziskavam skusenosti ale z toho platu sa nic neda len prezivat. Mladez to ma u nas doma velmi tazke necudujem sa ze vysokoskolaci idu aj riad umyvat do Viedne pretoze tam taky pracovnik zarobi 3x viac ako vysokoskolak na Slovensku.

lienkaL

Tak, všetko stojí peniaze, bohužiaľ, to vieme všetci. A úprimne, premýšľam nad zahraničím denne, ale sú tu tí rodičia, ako som písala :( ale priznám sa, že nie som ani odvážny typ... no, nevidím nejako žiadne východisko. Už ma z toho premýšľania ide poraziť.

Starostlivy123

Nie, tento.svet nie je o peniazoch a zit sa da vela sposobmi a aj uplne bez penazi i ked to je extrem. Ale hlavne je byt stastny a robit nieco co cloveka naplna. Nerozmyslala si aj nad zahranicim?

lienkaL

Áno viem, že názor je to správny, ale čo z toho, keď tento svet je bohužiaľ hlavne o peniazoch. Nemám nič také prevratné a originálne, čomu by som sa venovala alebo, že by som v niečom bola extra dobrá.

Starostlivy123

Lienka vies o tom, ze mas spravny nazor? Presne tak - stastie nie je v peniazoch. Mas aj nejake aktivity, konicky, ktore ta robia stastnou?