Depka - s vysokou skolou robim predavacku

Príspevok v téme: Depka - s vysokou skolou robim predavacku
veronika159

zdravim vas. ja neviem asi je problem v mojom zmyslani ale pred pol rokom som ukoncila VS studium a hned po skole som nastupila do prace ako predavacka. zarabam celkom slusne peniaze dokonca take ako moji rodicia ktori maju roky praxe v odbore a tiez maju vysku...
neviem myslela som si ze po skole sa zamestnam v nejakej firme kde budem sediet pekne v kancli a budem mat pracu aspon blizku VS. aj ked nie v odbore ale aspon pracu hodnu vysokej skoly. je mi hrozne som predavacka a citim sa ako cvicena opica ktora musi hovorit ludom to iste a nahovarat ich aby si kupili vyrobky ktore mi urci veduci.
ja neviem som za pracu vdacna ze aspon mam peniaze ale vnimam to tak ze cim dlhsie budem robit tuto pracu tak tym viac sa mi otupi mozog a pracu hodnu vysky si nezozeniem. kazdy den si vsak pozeram ponuky na neten ale vsade len predaj reklamy a podobne zalezitosti o ktore ja zaujem nemam.
mali ste aj vy taky problem? ako ste sa s tym vyrovnali?

Starostlivy123

Lienka, poloz si jednoduchu otazku - Vies si predstavit, ze toto co robis, budes robit o 5-10-15 rokov? Risk je zisk - nezamestnanost je nizka... No a co ked si 5 rokov po mature cestovala po svete?

lienkaL

Ďakujem za reakciu, no priznám sa, že sa kŕčovito držím toho, čo mám, aby som si náhodou potom nepovedala, že som vymýšľala a nedopadla ešte horšie. Ani neviem, kde by som začala, chýba mi akýsi nadhľad... predsa len po tých rokoch v školstve...ale naozaj by som išla radšej robiť nejakú "obyčajnú robotu", lebo z tohoto človeku už zahrabáva, je to hrozne na psychiku.

No, len neviem, ako je to s tými životopismi... keď akože človek neprizná VŠ, čo si napíše, že celú tú dobu robil? aj tam si navymýšľa???

Starostlivy123

Lienka, mam kamarata vystudovaneho ucitela a rad pracuje ako robotnik na stavbe. Ked ucil tak do skoly chodil s odporom az sa nastval a odisiel z prace a isiel robit stavebneho robotnika. Nikomu nepovedal, ze ma VS - naco ked to nebolo potrebne. Rob to co ta bavi a nie to co mas vystudovane. Ked v CV neuvedies, ze mas VS, nikto to nezisti, lebo nema ako. A je pravda, ze znamy, ktory robi klimatizacie hladal montaznehi technika a ked sa mu prihlasil ing. tak ho nezobral, lebo si myslel, ze od neho ziska know how a otvori si vlastnu firmu.

lienkaL

Viem, že je toto stará téma, no oživím ju...

Tak ja to mám už po pár rokoch nejako naopak - mám VŠ a robím prácu, na ktorú mám vzdelanie, ale pravdu povediac, radšej by som išla trebárs upratovať, alebo kľudne aj do obchodu, pretože pozerať sa na to, čo vychádza dnes zo škôl a trpieť to správanie deciek, ktorým už sa o chvíľu budeme musieť asi aj zdraviť ako prví, začína byť pre mňa čím ďalej tým ťažšie a veru neviem, ako dlho to ešte vydržím. Skôr si ale kladiem otázku, či by ma vôbec niekto zamestnal s VŠ na takúto pozíciu na, ktorú by mi stačila možno aj základka. Rada by som počula vaše skúsenosti, ak máte. Nenapadá ma žiadne riešenie. Za postrehy ďakujem :)

zewa

Cim dalej tuto temu citam, mam viac pocit, ze je to cele len dosledkom prirodzenej selekcie. Vzdy sa budu mat dobre iba ti najsikovnejsi - ako aj u zvierat. A ti, co su sikovni, bohati si samozrejme nalakaju aj samicku. Ti ostatni sice mozu mat sedem doktoradov, ale nevedia sa uplatnit. Mam pocit, akoby doktorandi zaspali a cakali, ze si ich vsetkych nechaju na skole. A co preboha robili tie 3,4 roky? Uz davno mali mat znamosti s ludmi v odbore.. No a sme zase tu, ze je rozdiel medzi PhD. a PhD.

0vecka

2 adriiiiii vysvetli mi ako moze clovek co prave vyliezol so skoly a o realnom pracovnom svete nevie ani prd zacat podnikat?

JessicaI

wewerka23

ak nenajdes pracu tak to do CV nenapis. To mam poradene od manazera jednej firmy.
Manzel si tak s vysokou skolou nasiel pracu skladnika. Inak by tu pracu asi doteraz nemal.