Bludný kruh - červenanie

Príspevok v téme: Bludný kruh - červenanie
Anonymka_000

Ahojte mam problem s cervenanim sa v roznych situaciach. Chodim na vysoku skolu, predtym som s tym taky problem nemala ale v poslednu dobu si to zacinam moc uvedomovat a trapit sa tym. Je to ako zacarovany kruh, myslim na to, bojim sa ze to pride a uz len preto to pride. Neviem ako sa mam toho zbavit, velmi ma to trapi. Stale sa na to sustredim a preto sa to dostavuje ovela castejsie nez by som chcela, staci ked sa ma dakto nieco opyta, ked mam nieco povedat ale neocakavane niekoho stretnem. Najhorsie je ze sa mi to stava uz aj pred rodinou. Neviete mi nejak poradit?

MaláVianočka

Ahoj, veľmi dobre viem, ako sa cítiš, keďže zažívam podobné situácie ako ty. Bohužiaľ, červenanie sa je v hlave. Vlastne ani neviem, ktorý prvotný impulz viedol k tomu, že som sa začala červenať, no zažívam to doteraz. Taktiež chodím na vysokú školu. Aj keď sa to snažím brať v pohode a zasmiať sa sama na sebe, z času na čas mi to veru lezie pekne na nervy. Ono to určite do veľkej miery závisí od sebavedomia, síce u mňa červenanie nastáva aj vtedy, keď sa smejem, skrátka ja som malá vianočka, ružové mám líčka :D a tak si ma ľudia aj pamätajú. No najčastejšie sa červenám pri neočakávaných situáciách, skrátka zostanem zaskočená a tým pádom mi stúpa červeň do tváre. Ono ta to strašne ľahko povie - nemysli sa to,lebo si to privodíš, no bohužiaľ realita je omnoho, omnoho ťažšia. No a kapitola sama o sebe je červenanie sa či už len pri pohľadoch alebo rozhovoroch s osobou, ktorá sa ti páči a vieš, že sa aj ty páčiš jej, ale tak... to je už skrátka trošku iný level :D.