3x na interupcii

Príspevok v téme: 3x na interupcii
miskahriska

Ahoj ma niektora z Vas skusenosti s interupciami a z dalsim tehotenstvom?mam 6r.dcerku a uz tri x som podstupila dobrovolne interupciu teras tuzim po dietatku ale bojim sa ze sa to nepodari a to bude potom trest za to ze som zabila tri deti tak ma to trapi...predstavujem si ake by som mala teras brusko alebo ze to prve by malo teras pat r....co ak uz nebudem moct mat priatel tak tuzi po babatku somnou sme spolu pat rokou a vsetky potraty mam s nim dcerku mam s prveho vztahu on ju miluje vychovava robi vsetko co otcovia tak ma prosil teras v juli plakal aby som to nerobila,sa cudujem ze je este somnou

escap

Popotratový syndróm:

Ženám po potrate hrozí 4-násobne vyššie riziko, že pôjdu znova na potrat. Má to niekoľko príčin. Prvou je úsilie "odčiniť" predchádzajúci potrat novým tehotenstvom, napriek tomu, že pretrváva problematická situácia, ktorá ženu priviedla k predchádzajúcemu potratu. Ďalej je to strata sebadôvery - žena si neverí, že by novému dieťaťu dokázala byť dobrou matkou.

Prof. MUDr. Eva Grey, PhD. - Psychické a fyzické dôsledky umelého potratu

Ľudia, ktorí už umelé prerušenie tehotenstva podstúpili, majú dispozíciu zvoliť toto riešenie znovu
- opakovaním potratu sa môže osoba snažiť seba samú presvedčiť, že je "umelé prerušenie tehotenstva" vlastne v poriadku, a tým sa vyrovnať s pocitom viny
- ženy často kompenzujú pocit prázdnoty novým tehotenstvom, ale vzhľadom k nestabilite partnerských vzťahov, v ktorých sa väčšinou nachádzajú, teraz naviac zaťažených skúsenosťou potratu, je riziko ukončenia tehotenstva vysoké
- rodičia sa domnievajú, že nemôžu byť adekvátnymi rodičmi, radšej zvolia potrat, než aby vystavili dieťa zanedbávaniu alebo zneužívaniu
- potrat oslabuje inštinktívnu bariéru brániacu človeku ubližovať druhým ľuďom a hlavne vlastnému potomstvu. Raz prelomená bariéra je oslabená
- opakovanie potratu môže byť považované za pokus pochopiť a vyriešiť konflikty iniciované prvým potratom.

MUDr. Dagmar Slížová - Takmer magické označenie "PAS" (= postabortívny syndróm)

nové tehotenstvo určite nie, pretože si stále poznačená prvým a následne aj tými ďalšími potratmi. Odporúčam terapie u psychológa.

Bambullina

Mila moja vela ludi ma mylnu predstavu o tom ze Boh je nejaky moloch sliedaci a trestajuci..Omyl .kus boha je v kazdej zivej bytosti ,a to ze clovek robi chyby nie je dovod na neprestajne sebaodsudzovanie,dolezite je emocionalne dozriet ,vziat si z chyb ponaucenie,konat tak aby si vedela svoje ciny dostatocne obhajit a nemala z nich superdepresie...nie je to lahke mame vsetci co robit v tomto zivote aby sme zili tak aby sme sami so sebou boli spokojni bez ohladu na dosiahnute vysledky,karierne postupy,nezavideli, nesudili ostatnych atd.Chcem tym vsetkym povedat ze odpust sama sebe ze si bola ne interupciach ,vyhybaj sa im co mozno najviac a nerozmyslaj ,nevracaj sa preco to bolo...je to minulost a ta je mrtva pracuj na pritomnosti to je jedine co mozes menit a tes sa zo zivota,z malickosti,z ludi ,zvierat,z toho co ti pripada ako samozrejmost....vela stastia

lilyiankaa

ok, ja beriem to, že ty si psychický chorá, berieš lieky a pod ... ale tak sú rôzne formy proti otehotneniu a čudujem sa , že v tvojom stave o tom neuvažuješ(te) .... a najviac sa čudujem tvojmu priateľovi, ja beriem to, že chce mať svoje vlastné dieťa s tebou, ale musí sa na to pozrieť aj z tej druhej (tvojej) strany a to, že si nerozhodná, čo by pri tak vážnej veci ako je tehotenstvo nemalo vôbec byť ... keď už obaja viete, že je to tak ako to je a že si bola 3x z 5 rokov na potrate, prečo si kurnikšopa nedáva pozor aj on? prečo vždy otehotnieš?? to je taký sebec?

Kvety zla

Ivka a Toska to myslite vazne ze ju este podporujete? Ved aj to pred tym tehotenstvo chcela, a aj to predchadzajuce - len prva interrupcia bola kvoli neplanovanemu tehotenstvu. Tak ako sla na potrat v juli moze ist aj teraz, psychicky chory clovek "nedozrie" za taku kratku chvilu. Ona si mysli ze dieta chce a potom sa rozhodne ze nechce a ide na potrat. Nehovorim ze psychicky chori ludia nemaju mat deti - ale ked to tehotenstvo ohrozuje bud zivot dietata alebo zivot matky tak to asi nema zmysel - a v tomto pripade je naozaj namieste obavat sa, ze by sa to zasa skoncilo len interrupciou, ak nie horsie. Ma jedno zdrave dieta a mala by byt rada ze je aspon tak.

Ivka 1

Miskahriska tak si už prestaň vyčítať,pretože už to nevrátiš späť.Mala si na to svoje dôvody a len Ty vieš, prečo si sa tak rozhodla.Ak si bola v júli na interupcii,ktorá bola určite vykonaná šetrným spôsobom,nemáš dôvod už na obavy vopred. Presne tak ako píše Tosca, poraď sa so svojim gynekológom a ak je všetko v poriadku,tak nič nebráni počatiu bábätka.Nenechaj sa ochromiť svojim strachom (obavami) a začni konať.Držím palce !!!

Toska

Miskahriska,pravdepodobne sa ti to všetko v hlavičke uležalo čo si spravila, je to len a len tvoj problem.Nikto nema pravo ťa sudiť.Keďže si to dostala zo seba von a dala to tu na verejnosť,dozrela si.Je jasne že ťa to bude cely život trapiť,no neznamena že nemaš pravo na šťastie.Život ide ďalej a ak sa mate radi a ste pripraveni,tak ti prajem mať to dieťa,ale porozpravaj sa s gyn.o svojich obavach.

0vecka

no v takychto pripadoch by mohli interupciu zakazat. Ine je ked sa posmykne a fakt sa zena o to dieta nemoze postarat ale takto zabit jedno za druhym... nie som moralista ale toto je chore.

Hrac

v juli plakal aby si to nerobila? to si bola pred troma mesiacmi na interupcii a teraz rozmyslas znova nad dietatom? nie, nie, radsej nie, kupte si psa, alebo ine zvieratko, kludne aj viac... sama sa cudujes, ze to priatel dokazal ze v 5 rocnom vztahu mu dokazes 3x zabit dieta... hlavne, ze cudzie z ineho vztahu vychovava :-/

ferino

to co mas za burana chlapa,ked ta zakazdym oplodni?
alebo je to tak,ze sa na tom najprv dohodnete a potom si to ty rozmyslis?
mali by vas oboch sterilizovat,ako tie opicky co boli dnes v spravach na markize