Ozve sa ci nie?

Príspevok v téme: Ozve sa ci nie?
majačik

Ahojte, mam priatela sme spolu rok a pol,ale strasne sme sa hádali. Ja som prchká,hocikedy sa urazím,ale vzdy je to myslím si do takej unosnej miery.Lenze on ten problem vzdy vygraduje (napriklad,zacne byt nervozny a zvýši hlas, lebo: "zle si zaparkovala" a ja sa urazim tak ked ti neni dost dobre,ze som ti pomohla priviest kýble farieb tak si ich nabuduce mozes odviest sam)-hotovo dalej sa to nemuselo riesit,ale nie on sa nasral jak hovado a bolo zle! toto je priklad poslednej hádky začal mi nadavat vulgárne, ze nech vypadnem a vyhadzoval ma z bytu,hádzal nožnice o zem,šlapky o stenu....a dal mi to za vinu,ze to vsetko ja som zavinila a takto je to stale :-( a vzdy to bol on,co sa so mnou rozchadzal a ja sprosta som ho potom prosila nech to vyriešime v klude a v dobrom...vzdy sa samozrejme vratil ku mne.Naposledy bol taky uzasny,strasne dobrý na mna, az som naivne zacala verit rozpravke,ze to bude zasa fajn...No prisiel incident s parkovanim , kde teda zacal byt vulgarny,agresivny a vyhadzoval ma z bytu....a ja som si zbalila veci, treskla dverami,ze uz nikdy viac ho nechcem vidiet. A on to prijal, povedal,ze je rad a to ma zlomilo :-( Myslela som,ze aspon rozchod bude korektny a nieže hodinu pred tým vezieme farby,ze ideme malovat jeho byt a ja sa tam nastahujem a on sa na to tesi a behom pol hodiny je rad,ze odchadzam :-( som myslela,ze mu za viac stojim, ze zavola povie prepac :-( a on sa namiesto toho uz týžden neozval...A ja som si naivne myslela, ze po tom vsetkom v com som mu pomohla a co som vydrzala aspon zdvihne ten telefon a povie...neviem co,aspon nieco :-(

majačik

nie nie, nie je moj šef naštastie. A s tým vyhodením to bolo tak,ze reval po mne aka som neschopna a ze nech to neriesim,ze chce byt sam,lebo ma nervy. Ja som mu povedala,ale ze hadky a problemy sa neriesia tým,ze clovek chce byt sam,ze keby som s nim bývala tak ma kam pošle,lebo chce byt sam? On povedal,ze mam vypadnut,lebo chce byt sam, ze ci som je....tá,že to nechapem. Som mu povedala, ze som to chcela normalne urovnat,ale ked ma vyhadzuje tak odchádzam,ale odchádzam navždy. Povedal,že okej....a viac sa neozval...

Prezývka55

majačik hmm tak ako ked niekto robi nieco zle napriklad zle zaparkuje tak sice to je jeho chyba ale da sa to riesit aj normalne, moze ti to vysvetlit ale ta naucit alebo si to pojde preparkovat sam.
Urcite sa netreba urazat ked ti niekto povie ze robis nieco blbo a na druhej strane on by nemal kricit za to ze spravis nieco blbo ale mal by ta to naucit robit lepsie.

Muzske rozhodnutia su casto nemenne. Povedzme si ako by vyzeral chlap ktori vyhodi zensku potom ju vola s spat. Da sa povedat ze ako debil, normalne ked sa chlap pre nieco rozhodne tak to plati a uz to neodvolava. Vacsinou sa ospravedlni za prehnanie az po case ak vobec.
Mimochodom ak ta bude volat spat nie ze by som ti ho nedoprial ale to fakt moze spravit len naruseni, lebo ked niekoho vyhodim tak ho vyhodim.

Pracu si mozes najst inu, nakoniec ak nie je tvoj sef tak kludne mozes hrat ze sa nepoznate a netahat do roboty sukromny zivot ved ako kolega na teba nema dosah. Pokial teda nie je ten sef. A ked je tvoj sef tak to si spravila chybu este v zaciatkoch lebo so sefmi si nikdy netreba nic zacinat :D.

majačik

ved práve, ja som sa to s nim snažila riešit vzdy s kludom,lenze on ma dokazal vytočit do takej nepricetnosti,proste ma vzdy tak zmanipuloval,ze nakoniec som vzdy uverila,ze je to moja chyba a len si to vyčítam a s pocitom viny sa mi ťažko žije...aspon ten rozchod mohol byt kludny,ale vybuchla som aj ja,lebo mi len nadava a stale len nieco robim zle. Radsej budem sama,skor ma len teraz trápi,ze som mu asi nestála ani za zdvihnutie toho telefonu,ze sorry prehnal som to,ale teda aspon to uzavrime v dobrom. Kedze sme kolegovia tazko sa mi bude dýchat ked sme sa rozišli tak hnusne :-(

Prezývka55

majačik aha hmm no tak asi to je nervak co uz narobis, asi to uz je momentalne pase, skor odporucam partnera s ktorym si budes rozumiet viac, zivot je o rieseni problemov takze si myslim ze toto je dost podstatna vec kedze problemy sa riesia denno denne hocake nie je dobre aby ste ich riesili agresiou alebo hadkami, lebo potom to je nanic zivot.

majačik

Lenže ja som tam nepisala, ze ma upozornil,ale ze hned bol nervozny a zvýšil na mna hlas s textom,ze som nechapava....proste nema po mne co hulákať, ked sa mu snažím pomoct,vsetko by bolo okej upozornit ma moze,ale nie tam po mne vybliakovat....samozrejme som si este vypocula jak na hovno soferujem a neviem co,ale to ze ho furt vozim hore dole aj jeho materiál to je okej...preto ma to vytočilo a takýchto situácii je stale vela,tento som dala len ako jeden priklad...ze vecne je nespokojny a ja som neni nikdy dost dobrá a mam potom z toho haluze a nervozna som uz aj ja,ze co zas urobim zle

Prezývka55

majačik pises ze sa neurazis len tak pre nic :D hlavne ze ked ti povedal ze si zle zaparkovala tak hned si sa urazila a ohradila :D ja bezne davam ludom vediet ked robia chyby a aj ako robit veci lepsie, plno sa ich uraza :D clovek si jednoducho nevie priznat ani trivialne chyby.

ale aj na tvoju obranu jeho spravanie tiez nie je nic moc a mozno mu len prerastlo cez hlavu ze nevies nic spravit poriadne a este ked ti k tomu nieco povie tak za kazdym sa urazis.

majačik

tak určite som to nemyslela tak,ze sa urazím len tak pre nic.ja som v celku kludna,ale ked idem niekomu pomoct s odvozom a dovozom kýblov farieb na chvilu a on mi vynada,ze som nechapava ked neviem kde mam zaparkovat tak samozrejme prchko odpoviem-tak si to nabuduce mozes vozit sam svojim autom a na to zacala hadka. Zasa aby mi za pomoc niekto "nadaval" do nechapavych tak to si ja nemozem nechat...a vascinou vsetky hadky vznikli prave takto....To sa tu nechcem obhajovat,ale dávam priklad co pre mna znamena prchká do istej miery....a nikto z nas nekona vzdy podla,predpisov a pravidiel,kazdemu sa stane,ze zareaguje nie prave vhodne a na to su tu partneri aby to pochopili a nie vygradovali hadku do este vacsieho extremu....

kafe

Takže ty si prchká a urážlivá. Len to, čo považuješ za únosnú mieru, je únosné pre teba. Partner môže tvoju prchkosť považovať za neúnosnú a aj preto (ale nie iba preto) tak reaguje. Vadne. Ty začneš, on to vygraduje a už sa veziete v hnusnej hádke. A môžete za to obaja rovnakou mierou.
Nerozmýšľaj nad tým, či sa ozve. Ty si odpovedz, chcela by si žiť s chlapom, ktorý je ako on? Ktorý na teba reaguje ako pušný prach na iskru? Priznaj si aj ty, že tvoja povaha tiež neni len eňo ňuňo a aj ty si jemu určitými vecami liezla na nervy. A dopadlo to tak ako to dopadlo. Neviem či vďaka Bohu, alebo žiaľ, ale ste mladí, zdraví, krásny :) to predsa musíte zvládnuť ľavou zadnou. Nájdete si iných, pokojnejších partnerov.