Ozve sa ci nie?

Príspevok v téme: Ozve sa ci nie?
majačik

Ahojte, mam priatela sme spolu rok a pol,ale strasne sme sa hádali. Ja som prchká,hocikedy sa urazím,ale vzdy je to myslím si do takej unosnej miery.Lenze on ten problem vzdy vygraduje (napriklad,zacne byt nervozny a zvýši hlas, lebo: "zle si zaparkovala" a ja sa urazim tak ked ti neni dost dobre,ze som ti pomohla priviest kýble farieb tak si ich nabuduce mozes odviest sam)-hotovo dalej sa to nemuselo riesit,ale nie on sa nasral jak hovado a bolo zle! toto je priklad poslednej hádky začal mi nadavat vulgárne, ze nech vypadnem a vyhadzoval ma z bytu,hádzal nožnice o zem,šlapky o stenu....a dal mi to za vinu,ze to vsetko ja som zavinila a takto je to stale :-( a vzdy to bol on,co sa so mnou rozchadzal a ja sprosta som ho potom prosila nech to vyriešime v klude a v dobrom...vzdy sa samozrejme vratil ku mne.Naposledy bol taky uzasny,strasne dobrý na mna, az som naivne zacala verit rozpravke,ze to bude zasa fajn...No prisiel incident s parkovanim , kde teda zacal byt vulgarny,agresivny a vyhadzoval ma z bytu....a ja som si zbalila veci, treskla dverami,ze uz nikdy viac ho nechcem vidiet. A on to prijal, povedal,ze je rad a to ma zlomilo :-( Myslela som,ze aspon rozchod bude korektny a nieže hodinu pred tým vezieme farby,ze ideme malovat jeho byt a ja sa tam nastahujem a on sa na to tesi a behom pol hodiny je rad,ze odchadzam :-( som myslela,ze mu za viac stojim, ze zavola povie prepac :-( a on sa namiesto toho uz týžden neozval...A ja som si naivne myslela, ze po tom vsetkom v com som mu pomohla a co som vydrzala aspon zdvihne ten telefon a povie...neviem co,aspon nieco :-(

majačik

je na tom kus pravdy.Zistenie,ze ten clovek asi ani nedokaze lubit,je vsak kruté a bude mi chvilu trvat kým sa z toho dostanem.

odpovedam

Preco? Pretoze ludia, co si druhych nevazia, nevazia si samych seba. Aby vsak aspon trochu ziskali pocit hodnoty, su autoritativny, urazlivy, nepriznaju si chybu atd. - skratka znizuju sebauctu inym, aby oni mali pocit vlastnej nadradenosti a toho, ze maju moc. Vobec to nie je o tom, ze ked si niekoho nevazis, tak sa s nim rozides. Ked si niekoho nevazis, potrebujes toho cloveka, aby si si mohol "kopnut", ked to tvoje ego potrebuje. Ludia bez sebaucty sami zit nedokazu, pretoze sa nemaju na kom vybijat. Prave taki vyhladavaju vztahy a vyberaju si ludi ako ty, ktori ich zakazdym uprosikaju, urobia pre nich vsetko, nikdy ich neopustia. Ten tvoj chlap to dobre vie a preto ta vyuziva, ponizuje a nevazi si ta. Lebo si zvykol na to, ze ty ho uprosis a on bude mat pocit, ze opat vyhral...

majačik

potom nerozumiem tomu,prečo ten chlap je viac ako rok s niekym,koho si vlastne nevazi.Preco ten chlap planuje buducnost a rieši bývanie s niekym koho si neváži.Ved ak si niekoho nevazim a nemam ho rad,tak nebudem s nim travit vyse roka a strácať čas predsa....

odpovedam

Tento chlap sa ti nikdy neospravedlni a ak aj ano, nikdy to vo vnutri nebude lutovat. Ani kusok si ta nevazi, ved to je uplne jasny ucebnicovy priklad. Je to tvoja chyba, ze si ho nechala sliapat po svojej dostojnosti. Darmo, ze ma dobru stranku a ze ti nechava odkazy na chladnicke. Obaja ste nevyrovnani, nesebaisti ludia. Clovek, ktory ma zdravy postoj k sebe samemu, ma ho aj k druhym. Ale to, ako spolu komunikujete, je strasne. On ti sice nieco vycital, ale ty jemu tiez. Takze v principe on moze byt teraz rovnako urazeny ako ty. Necakaj, ze to bude lutovat. Mozno sa ozve, ked mu zacne chybat sex... maj rozum a nechaj ho a zacni pracovat na zvyseni sebaucty, inak budes cely zivot narazat na rovnaky typ chlapa.

majačik

mne to občas skor príde ,ako keby nie že si ma nevažil,ale ako keby on mal psychický problem.On proste sa nestretava s rodinou,nema priatelov, v praci sa bavi mozno s 1-2 ludmi a to iba sem tam. Takze cely ten rok sme boli len my dvaja (na to ze ja mam priatelov vela on nikdy s nami nesiel von a ak aj isiel tak sedel potichu a neprehovoril) ale on ma mal na vsetko,ja som zastupila jeho matku, milenku, kamosa -lebo na pivo proste siel len so mnou, pri skladani nabytku do bytu zasa nezavolal kamaratov,ale ja som sa tam s tým natahovala s nim....tazke si myslim,ze on ma nejaky problem, ja neviem na to prist....ze je sam(keby nemal mna ,jemu proste kamarat,mama nikto nezavola :-( niekde bude chyba a nikdy mi o tom nepovedal....

majačik

Samozrejme máte pravdu a plne si tieto veci uvedomujem,len je to strasne tazké,lebo v nom proste ziju dvaja ludia a ja ho poznam hlavne z tej lepsej stranky. On je strasne pozorny,milý,velmi sa pýta na moj nazor vo vsetkom, robi program, maličkosti nechava mi odkazy na ladnicke ako ma lubi.Ale ked nastane takato "hadka" tak sa zmeni na nepoznanie,ze sama nechapem ako to dokaze byt taký "dvojitý" proste on je bud biely,alebo čierny a preto je velmi tazke opustit ho,lebo na druhej strane vie byt tak uzasny chlap,ale samozrejme je mi jasne,ze takto to fungovat nikdy nebude a samozrejme nemozem ist sama proti sebe.

terzana

Podľa tvojho opisu to vidím tak, že ak ťa on vyhodil, mal by byť prvý, kto sa ozve a požiada ťa o návrat. Možno ale čaká, po minulých skúsenostiach, kedy to ty nevydržíš a ako chuderka prídeš s prosením škrabkať na dvere. Myslím si, že je to chlap, ktorý si ťa neváži a nezaslúži. Pokiaľ si ty vážiš sama seba, vykašli sa na neho a uzavri kapitolu. Hlavne sa nesnaž hľadať za každú cenu chybu iba v sebe. Tisícky týraných žien začínalo vo vzťahu podobne ako ty.

Fleur-de-lis

u niektorých ľudí je hrdosť silnejšia než rozumné konanie.
Nie som veštica, neviem či sa ozve. Možno ho to časom prejde a bude sa opäť líškať, alebo ostane tvrdohlavý.
Ale dievča, pre teba je to len dobré. Konečne si sa dostala z toho vzťahu. To si vážne bez problémov necháš nadávať od človeka čo ťa má ľúbiť? Úcta k sebe samej??? Nie je to tvoj manžel a mohla si spoznať, že sa na manžela ani veľmi nehodí.
Tak vydrž, bolesť časom prejde. Ja by som sa nim už neriskovala nechať uchlácholiť, radšej sa už vyhla rozhovoru, aby ťa nezlomil a nešla si opäť do nefunkčného vzťahu.