Závislosť na Neurole?

Príspevok v téme: Závislosť na Neurole?
neznama45511

Užívam Neurol 0,25 3x denne, pred menštruáciou 0,5 3x denne, je tomu už pol roka kedy som s Neurolom začala, mam uzkostne stavy.
Ak vynecham davku tak na mna pridu strasne stavy ako napríklad vnútorný tras tela, pocit že zošaliem, žalúdočné problémy, kŕče,bolesti hlavy, tlaky a pichanie na hrudníku, z toho všetkého mam potom strach, že zomriem..chcela by som vedieť váš názor, som závislá? prejavu sa takto závislosť?? bude potrebné podstúpiť detox alebo si mam dávky sama postupne znižovať????

Solo

Vzhladom nato ze tiez mam uskostne stavy,nespavost,depky tak mi lekar predpise nieco podobne na odstranenie a zmiernenie stavov.Ked to vysadim po nejakom case budem rovnako v abstaku?Ci pod lekarom to nehrozi?

Fero_87

alesandra-Ten Tiapridal Vam zabral? Ja tiez bojujem zo zavislostou na alprazolame, ale chcel by som zostat iba pri ambulantnom lieceni.

alesandra

čaute všetci...čítam, snorím, hľadám....Ja som začala pod rukou s lexuarínom, kvôli škole..prišiel čas kedy som ho dávala každý deň 3 mg. Už mi to po roku začalo liezť na nervy, a šla som sa poradiť. Dr. mi dala menšie dávky a k tomu ešte jeden liek, ktorý by mal potlačiť závislosť. Trochu tomu nerozumiem, je tu niekto kto mi to vysvetlí, to akoby som si dala ráno deci rumu a na to kedysi zvaný antabus ( liek na odvykanie od alkoholu)....ten druhý liek sa volá tiapridal....máte niekto skúsenosti? názory? ležať rozhodne nikam nechcem ísť....

nastya

no , lieky sú svinstvá ja som brala do augusta viacej druhov liekov všetky by sa mali vysádzať pod dohľadom lekára ja hrdinka som zo dňa na deň opustila svoj dovtedajší životný štýl a odišla z toho prostredia kde som bola a šla k mame bez liekov bez lekára výsledok:
už už 3 a pol mesiaca pomaly som čístá bez Adčiek alventa 150 mg
bez neurolu , prothazinu , derinu , seroquel a pod hypnogen všetko som jedávala na kvantá , proste aby som prespala depky a podobne až som ostala total troska tak na popud mamy a svojej blízkej rodiny som to ukončila
prvé dva týždne horor ..... triaška , , žalúdočné prob.,zvracanie,záchvaty revu , strach , pocit že to nezvládnem , pulzovanie v hlave , záchvaty , odpadávanie a pod .. ale nejakým zázrakom som to zvládla ale je to aj psychicky aj fyzicky veľmi náročné ja som túto chémiu zamenila za vodu a čaje a paradoxne depky ustúpili ...

desa5353

tri týždne v liečebni na Hraničnej 2 a nemusíte mať žiadny absťák,bolesť,či točenie hlavy..prvé dva týždne ste pos dozorom a dostanete tabletku,ktorá zabranuje vedlajším učinkom,absťaku..takže telo nie je vôbec ohrozene.abslolvovala som tuto liečebnu a musím povedať že to bolo to najlepšie čo som urobila.dakujem

desa5353

užívala som neurol 3.mg viac ako 6 rokou,prvý krát som to skušala doma ambulantne..nepodarilo sa,postupne začali prejavovať vedlajšie učinky..velmi som sa bála.nastupila som na detox v bratislave na Hraničnej 2,prve tri dni som nespala,no bola som pod dozorom a stálou kontrolou,takže necítila som sa zle,potom to bolo lepšie.Myslím že každý kto sa chce zbaviť neurolu,musí aspon na dva týždne navštíviť liečebnu.netrápila som sa,pravidelne som cvičila a dávala si teplé sprchy..komunikácia s polupacientami bola vždy na veselej komunikacii.som zdravá a šťastná..3 týždne:)

w.w.

M77, mne tiez nova psychiatricka dala antidepresiva, uzivam ich od stvrtka. Tak dufam, ze ked zacnu zaberat, postupne Rivotril vysadim, prip. uzivat len p.p.

m77

Zdravím ja som bral tiež neurol a som ho vysadil a abstaky prešli po tyždni.2 mesiace som nemal nič,potom som zašiel ku psychiatrovi a zmenil som liečbu a teraz beriem lexaurin a antidepresíva Lenuxin 10mg.Odporučam prejsť na antidepresíva,mne vyrazne potlačili uzkosť a teraz beriem lexaurin len 1,5mg rano lebo viacej ho nepotrebujem.Bez antidepresív sa uzkosti nikdy nezbavíš

neznama45511

Ked pridu abstaky tak sa to snazim vydrzat a prekonat sa poviem si ze musim byt silna proste zase je to vsetko len o tej psychike, ak sa niekto dokazal vyliecit z inych ovela tazsich zavislosti a zvladol abstaky, tak to musime predsa dokazat aj my...Mam 19 rokov a pred sebou maturity, caka ma velmi tazke obdobie preto sa bojim Neurol vysadzat uplne, kedze som pocula ake stavy to sposobuje, zabudanie atd. Ak mi pride zle v skole dam si Neurol aspon polovicku z 0,25 a doma sa to snazim nejak vydrzat, len noci su u mna strasne nemozem spat stale sa budim s pocitom ze sa mi nieco stane lebo aj ked mam abstaky proste neviem ci je to normalne a ci to co sa so mnou deje sa ma diat, citala som ako jedna pani opisovala svoju odvykacku a nakoniec to skoncilo infarktom u nej...preto sa velmi bojim toho co bude...

w.w.

Ahoj, neznama, som na tom rovnako.. behom asi 4.mes. som brala 3,5mg Xanaxu denne, davala som si ho predpisovat obvodnej. Teraz mam asi mesiac Rivotril, uzivam 0,5mg cez den a 1,5mg vecer. Tie fyz. tazkosti mam aj ja. Clovek sa fyz. citi ako pri chorobe, k tomu tie silne uzkosti a tlaky na hrudniku. Snazim sa dodrziavat toto davkovanie, nepridavam tbl. ani ked mi je velmi zle. Vo stvrtok som bola u novej psychiatricky, nasadila mi antidepresiva (ucinna latka escitalopram). Este mi zvysila 100mg Kventiaxu na 150mg a uzivam este Zolpidem na spanie. Rivotril sa mi bude stale postupne znizovat.. co tebe pomaha, ked pridu "abstaky"?