Od kedy je možný potrat?

Fleur-de-lis

papajjja,
nečítala som celú diskusiu. Ale od kedy je vyjadrenie niečího názoru vnucovanie? Každý má právo vyjadriť svoj názor. Ak to nazývaš kázanie, no tak tebe v živote asi každý niečo káže, to musí byť ťažký život.
Rešpekt odlišných názorov má byť, to je správne, a nie sa tu sťažovať, že sa tu niekto vyjadril nie podľa tvojho vkusu.
Každý je tu múdry keď hovoria kresťanom ako majú rešpektovať iných. Ale že oni sami nedokážu rešpektovať iný názor a teda aj kresťanský napríklad, tak to je v poriadku. Trošku uvažuj....

papajjja

toto je nenormalne, clovek si sem pride po radu a co tu najde? same "mudre" poucovania..kazat si chodte do kostola nie na fora. Baba vie ako chce zit svoj zivot a jedine co chcela bola rada. Kazdy ma svoj zivot svoje nazory svoje skusenosti svoje trapenia svoje radosti svoje ciele a hlavne svoje predstavy o zivote tak tu nevnucujte niekomu tie svoje!

a pre es: nech ti to vsetko vyjde bez problemov

Agnes998

Mimochodom, keby si vsetci odporcovia potratov a zastancovia toho, aby sa narodilo vsetko pocate vzali domov aspon jedno dieta, detske domovy mozu zrusit a vtedy mozu aj ziadat nech sa vsetko pocate narodi, lebo by sa o vsetky takto narodene deti sami postarali! Ale nase detstke domovy su plne takychto nechcenych deti ktore nemaju ziadnu rodinu, nikdy nepoznaju lasku, z mnohych vyrastu vagabundi ale to vam je jedno, hlavne ze sa narodili a co s nimi bude dalej do toho vas nic

Agnes998

A co ked ju mama mala v 35ke? Moja teta mala dve krasne zdrave deti v 37 a 39 a co ma byt? Nie je to nahodou vec zeny kedy chce mat deti a ked sa na to neciti v 20 ale az po 30-ke tak ma pravo sa tak zariadit? Aj pre to dieta je ovela lepsie ked ho ma zena az ked sa na to citi, dokaze ho zabezpecit a dokaze mu dat lasku ako vtedy, ked je este nezrela, studuje, byva u rodicov a matka na nu vrieska ze naco mala decko tak skorom, znicila si zivot a pod. Detske domovy su plne nechcenych deti, ktore nikto nelubi, ktore sa narodili nepripravenej matke ktora sa o ne nezvladla postarat a odvrhla ich. Tito odporcovia potratov a zastancovia toho, nech sa vsetko pocate narodi, aj keby to potom malo skoncit na smetisku si ale nezoberu ani jedno jedine taketo dieta z domova. U mna su to pokrytci, lebo ide im len o to aby sa kazde oplodnene vajicko vyvinulo a narodilo ale co sa s tym dietatom potom stane az sa narodi je im sumafuk, vsak niekto nech sa o to stara, ja to ale nebudem, mna s tym neotravujte! Az si adoptujete pat problemovych deti z domova, date im lasku a domov, potom sa mozeme bavit o tom, ze je potreba kazde oplodnene vajicko vynosit, potom sa k tomu mozte vyjadrovat ale dovtedy ste u mna len pokrytci! K teme, es kludne chod na potrat, chapem, ze na dieta teraz nemas podmienky. Ale ten tvoj lekar je nejaky divny, interupcia sa da previest aj do 8 tt a vtedy sa to nazyva miniinterupcia a je to praveze menej rizikove ako interupcia po 8 tt. Nieco si o tom mozes precitat napr. tu: www.interrupcia.estranky.cz

ericam

" Deti si urobím, keď budem mať finančné možnosti, vlastný byt, dokončenú školu a hlavne partnera, ktorého by mohli nazývať octom a s ktorým budem chcieť stráviť budúcnosť."
20rocny doktorát:no a zatial sa mozes nechat vesele oplodnovat a chodit na potraty
potom by ho mohli tie deti nazyvat,ako pises"octom"

ked ta mama mala v 35ke

es

Sám gynekológ mi povedal, že mám v sebe iba plodový obal...som ešte úplne na začiatku tehotenstva a preto chcem ísť na interupciu čo najskôr aby ten plod netrpel... Samozrejme, že sa dieťa vyvíja... čáry máry a dieťa neexistuje... ale plod sa do body dieťaťa, ktoré dokáže už vnímať okolie vyvinie približne okolo 5. mesiaca...dovtedy nemá dostatočne vyvinutý mozog ani iné orgány. Prišla som sem pre radu, a aspoň som zistila, že môj gynekológ ma pekne okašlal. Mám 20 rokov, študujem na vysokej škole, dostala som ponuku na celkom slušnú prácu, plánujem sa zamestnať a dokonca robiť aj doktorát. Moja mama ma mala v 35tich rokoch, všetko čo má investovala do môjho vzdelania... ak by som si teraz nechala dieťa mama by to pravdepodobne nezvládla, prišla by som o pracovnú ponuku a na doktorát by som mohla okamžite zabudnúť. Deti si urobím, keď budem mať finančné možnosti, vlastný byt, dokončenú školu a hlavne partnera, ktorého by mohli nazývať octom a s ktorým budem chcieť stráviť budúcnosť.

MultiLevel

miskahriska, prosim ta....nemaj uz ziadne deti, urobis tym len a len osoh.........Tvoje dovody boli vazne?? Teraz som citala tvoju temu. Pri kazdom dietati, co si zabila, bol len jediny dovod - zlakla si sa. Netusim a ani nechcem vediet, co mas v hlave, ale toto neboli dostatocne dovody preco dieta zabijat. Je mi luto len to, ze niektore zeny naozaj tuzia po dietati, su schopne ho uzivit a postarat sa on, no nemozu ho mat a niektore si bez problemov idu niekolko raz na interupciu a pokojne spavaju dalej...Prefacakala by som vsetky zeny, co skor ako hlavou, premyslali vaginou.....

ajkjfdlkj

miskahriska ty uz o dalsom dietati ani neuvazuj, ved ty nemas vztah k tomu ako ta citam tuna.Som myslela, ze si citlivejsia. A este aj to vyjadrovanie...

miskahriska

a neni to este dieta je to len plod ak ma vazne dovody na to tak preco nie??potom bude trpiet aj to dieta a uz bude neskoro ziadna normalna zena by svoje narodene dieta nedokazala dat do nejake hniezda ja by som napr to nedokazala...a zit s tym vedomim ze mam niekde dieta ake je ako vyzera nedokazala by som tak zit....

miskahriska

sa uvedomte mozno ma na to vazny dovod tak ju neodsudzujte je to kazdeho osobna vec viem o com hovorim!!!!!Na UPT mozes ist ako nahle zistis ze si tehotna az do 12tyzdna tehotenstva do 5tyzdna je to miniinterupcia a je to najlepsie stihnut do toho piateho t...potom mas mensie rizika aj co sa tyka buduceho tehotenstva...ja som bola naposledy v deviatom tyzdni a uz to bolo dost velke a aj vecsie rizika infekcie a tak...akokolvek sa rozhodnes je to tvoj zivot a nezatazuj sa tu recami inych.....