Detoxikácia pred otehotnením - pomáha to?

Príspevok v téme: Detoxikácia pred otehotnením - pomáha to?
kubincanka

S priatelom plánujeme dietatko a vela sme čítali o tom, že dobrou prípravou na tehotenstvo je predbežná detoxikácia. Že to vyčistí telo a zároveň to aj pomáha k otehotneniu. Máte niekto s tým praktickú skúsenosť? Viem že sa tým zaoberajú v centre alternamedica, len je to pre nás daleko do Bratislavy. Nepoznáte niečo bližšie - sme z Dolného Kubína.

GoFruit

Co by som urcite doplnila je jod. Nedostatok joduoze byt zodpovedný za vyvinove chyby plodu. A naopak, umelu kyselinu listovu by som nedoplnala pokial budes pred otehotnenim jest veeeeela ovozelu cerstveho.

Ivka 1

Kubinčanka presne tak, detoxikovať a doplniť živiny. Najlepšie by to bolo tak,ako píše phoe ale to by musela zelenina a ovocie obsahovať dostatočné množstva minerálov,stopových prvkov a vitamínov. Samozrejme by sme mali mať informáciu o mieste odkiaľ zelenina pochádza, ako bola pestovaná atď... to je však veľmi ťažké. Takže určite uprednostňovať konzumáciu zeleniny a ovocia pred konzumáciou mäsa, výrobkov z bielej múky,cukru a sladkého mlieka. K tomu doplniť kvalitné doplnky výživy. S danou problematikou sa zoberám už viac rokov a môžem len potvrdiť , že keď sa organizmus detoxikoval a doplnili sa potrebné živiny, otehotneniu to veľmi pomohlo. Môžem Vám v tom poradiť ak budete chcieť.

GoFruit

Je to super napad. Tak by mala zmyslat kazda zena. Najlepsie je spraviť si seriu klystirov, odparzitovat sa a aj post o čistej vode. Zacat najskor s 1 dnom do tyzdna potom 3 a potom aspon 7 dni ale cim dlhsie tym lepšie. Tota precisti najgenialnejsie. No a po postoch nabehnut na zdravsiu stravu bez sladkosti a bez bielej muky, co najviac suroveho ovozelu.
Ak by si sa detoxikovala len zmenou stravy to ide velmi pomaly.

phoe

Tak určite že by to bolo dobré. A to sa chcete detoxikovat odborne? Podľa mňa úplne staci začať žiť čo najzdravsie, prestať fajčiť, pit, piť kávu, jest viac zdravo, ovocie, zeleninu, cvičiť. Aby ste boli čo najviac fit, obaja.