Exekútori a právomoci

Príspevok v téme: Exekútori a právomoci
Iveta Michael

Chcem sa opýtať koľko exekúcii sa môže naraz viesť proti občanovi? A ako dlho môže byť zablokovaný účet? Ak niekto požiada o splátkový kalendár príslušného exekútora a ten mu navrhne že nemusí čakať kým príde rozhodnutie a môže vložiť na jeho účet prvú splátku je to v poriadku takto? Platí fakt že musí ostať životné minimum?

oerb

zravim ak sa chcete vyhnut exekucii staci vam poslat doticnemu exekutorovy cestne prehlasenie ze nevlastnite ziaden majetok,po druhe dat sa na urad prace evidovat ze ste v hmotnej nudzi,,po tretie mozete ist pracovat na dohodu to sa nehlasi do SP tak sa o vas nedozvie a date si oficialne ze zarabate len do 50 eur a ostatne si mozete dat vyplacat na ruku a bude za vodou.po urcitom case exekutorovi neostane nic ine ako anulovat exekuciu nakolko sa neda vymoct od osoby co nic nevlastni a nema ziaden prijem

Iveta Michael

Maomam vďaka :) ale ja nemám nijakú prácu len brigádu som mala a vždy to bolo na dohodu!

Na čierno som zatiaľ nikdy nepracovala a hoci to bolo trochu lákavé - je mi to proti srsti a mám rešpekt takže nie..to na velvyslanectve som musela odmietnúť žiaľbohu :(

Iveta Michael

Inak tá pokuta je vo výške 316 EUR čo možno pre niekoho nie je moc ale pre mňa áno a chcem sa jej preto zbaviť no nezvládam to naraz splatiť ked mám len inval.dôchodok momentálne ( 158,50)eur

tak držte mi palce lebo je to veľmi nepríjemná lokalita kde on sídli ( Judr.Halás) a neviem či uspejem , vďaka za reakcie

Iveta Michael

No takto...mám iba jednu pohľadávku ( staršia pokuta z DPB 2006) ale neprišla mi žiadna upomienka až po tom čo mi zablokoval účet a po mojej reakcii mi poslal upozornenie o začatí exekúcie... no a to bolo 7.10.2013 a po ozrejmení mojej situácie ako takej mi napísal že môžem požiadať o splátkový kalendár aj som to spravila a nič... ked som mu volala( k tomuto vás nepustia,tak je zabednený ) tak mi povedal že to posunul oprávnenému ( tam mi povedali že by nemali problém zo splátkami ) a že to trochu trvá..a vraj nemusím čakať kým mi príde rozhodnutie a môžem vložiť splátku kolko sa dá..tak som aj urobila no a stále nič.. :( peniaze na účte mám,nejakých 215 EUR ale nemám k nim prístup... v Soc.pousťovni mi potvrdili že áno,musí mi ostať tá čiastka a že mi to môžu posielať poštou - tam by nemal dosah,to mi vysvetlila že prečo nie...no dnes mi banková ombudsmanka povedala že si mám vypýtať tlačivo v TB a to vyplniť a požiadať o tú časť peňazí ktorá mi zo zákona prináleží ..tak neviem ako zajtra pochodím musím mu to ísť zaniesť .. je to najproblémovejší exekútor čo som čítala na fóre ale i tak musím urobiť všetko čo sa bude dať...ešte jedna kamoška právnička mi povedala že mi zadržiava celú sumu nezákonne a mám sa na neho sťažovať - no najprv to skúsim po dobrom,nerada by som takto...

Maoam

ucet ti mozu bloknut ALE mas pravo si ho dat odblokovat s tym, ze ti musia prenechat sumu na najnutnejsie vydavky (to je to zivotne minimum), takze ak mas teoreticky napr. na ucte 1000 eur, tak ti nechaju zivotne minimum a zvysok ti maju pravo zhabat na vykrytie dlhov.....

Maoam

fakt o zivotnom minime skutocne plati vramci EU, nemozu ti odopriet peniaze na to, aby si mala kde byvat (nie pod mostom) a co jest a moct si ist kupit paracetamol do lekarne a obliect si na seba haby z diskontu alebo sekaca

ale nad zivotne minimum ti zhabu vsetko, zavisi samozrejme od dlhu, poctu dlhov a vysky dlhov

vela veritelov je ochotnych zo sumy spustit, ked sa dlznik ochotne a zjavne postara o splacanie v pravidelnych intervaloch a nezmeska ani jednu sumu, na toto by som si ale vybrala pravnu pomoc, byt tebou (ok, asi nemas z coho zaplatit) a co sa exekutora tyka, osobne by som VZDY pockala na pisomne potvrdenie, lebo to potom nikde nebudes moct dokazat, pred ziadnym sudom, co bolo ustne dohodnute

VSETKO pisomne podchytit

inak ak mas na krku exekutora (ov), tak si davaj pozor na ciernu pracu na velvyslanectve, pridu ti na vsetko a budes v riti ale na totalku

takze sa musis spravat maximalne slusne, poctivo, zodpovedne a v sulade so zakonom na veky vekov, lebo tieto veci su vsetky podchytene v databaze.......aj ked dlhy splatis, niekde to je VZDY evidovane

aspon v De to teda tak bezi, cize napr. ked si objednas po rokoch cojaviem nabytok alebo chladnicku na splatky, tak predajca si ta checkne, ci nemas dlhy :DDDDDD vazne teraz a ak ano, ci si ich splatila a o co slo....

lilyiankaa

ja by som najprv počkala na to, kým príde to rozhodnutie a až potom vložila peniaze ..aj keď doklad mať síce budeš, ale radšej takto

zuska-bluzka

exekúcii môže byť neobmedzene veľa, zákon nestanovuje limit a účet by mal byť zablokovaný pokiaľ nie sú oprávnení a exekútor uspokojení.