Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Samota ktorá trvá už príliš dlho

Príspevok v téme: Samota ktorá trvá už príliš dlho
smilestarr

V prvom rade sa potrebujem vykecať a tak trochu Vás požiadať o radu / názor. Mám 22 rokov, tento rok som skončila vytúženú VS s ktorou je mega ťažké sa uplatniť ale to je iný príbeh ... Trápi ma jedna vec. Som viac ako 2,5 roka BEZ vzťahu, bez chlapa... Viem že som mladá, viem viem.. Len prosím nepíšte že to príde ked to človek nečaká atd.. Lebo ja to nečakám už fakt dlho :)
Trápi ma to a mám pocit že môj život je neuplny a niečo mu chýba. Každý rieši svoje vzťahy, plány s partnermi , len ja sa cítim uplne na inej kolaji. Mám prácu kde pracujem s ľudmi, ale proste za tak dlhu dobu sa neobjavil nikto v mojom živote kto by ma mal tak inak rád.. Komu by na mne záležalo. Nebavia ma tie dni ked mi je fakt smutno.. Doslova zo samoty. Neviem či to takto bude ešte rok, dva , 5...Niekedy si dokonca myslím, že možno toho človeka ani nestretnem. nehovorím o tom , že v mojom veku som ešte nikdy s nikým nespala.. Niekedy si myslím, že som naozaj divná .. A že preto o mňa nikto nestojí ..

MultiLevel

vies, je len a len na tebe, ako budes toto obdobie prezivat...ci sa budes lutovat, ci budes doma zavreta, alebo si to prosto uzijes
Ked som mala pred par rokmi podobne obdobie, patrilo medzi velmi pekne. Mala som sice narozdiel od teba kamosky, ale len cez vikendy. Niekedy ani to nie. Ale stale som stretavala novych ludi, pretoze som chodievala kolko raz sama na koncerty, do divadla a vzdy som sa s niekym dala do reci. Ak fakt nebolo s kym travit cas, ucila som sa anglinu, citala knihy, chodila von so psom, navstevovala rodinu, chodila na hodiny tanca, makala v posilke...je len na tebe co si vyberies a ci to budes brat ako tragediu...sice hovoris, ze nepremyslas nad partnerom, ale ak by to tak bolo, zakladala by si tuto temu? :-)

Jarl Balgruf

Smilestarr, 2,5 roka? To máš dobré, ja som v "celibáte" celý život. Z pohľadu chlapa sa na to samozrejme môžem pozerať trocha inak, no súhlasím s tým, čo napísali predo mnou. Stretávaj sa s ľuďmi, chodievaj na akcie (ľudia na úrovni sa dajú spoznať aj inde, než na diskotékach), zoznamuj sa so "známymi známych"...

muz

Pripajam sa, mam 28. Nikdy som nebol vo vztahu. Ani som sa este so zenou nemiloval. Vo vsetkom okrem vztahov sa mi v zivote dari. Je to casto tazke, ked viem, ze nie je nikto pre koho som ten najdolezitejsi, ale stale verim, ze sa to zmeni.

Nunik67

Vela ludi si mysli ze na diskoteky chodia iba ludia co chcu niekoho pretiahnut alebo nieco podobne...neni to pravda najdu sa tam aj fakt zlati ludia podla mna par diskotek by vyriesilo tvoj problem...no ak nebyvas v malom meste samozrejme...skus to urcite tam naviazes nove znamosti ;)

Kolobeh

Netrap sa ja mam to iste po poslednom vztahu,ktory trval 4 roky som uz 2 roky sam,priatelka ma podviedla a tiez si vravim,ze dokedy budem sam a uz mi s toho aj slusne hrabe,musel som ist uz aj psychiatricke nech mi predpise nejake lieky,lebo mi do toho prisli ine psychicke problemy.Mam 23 rokov a som na tom rovnako pocitovo ako ty,ale snazim sa na to nemysliet aj ked to niekedy nejde proste zit normalny zivot a obcas dufat,ze sa niekto novy ukaze a bude konecne zmena.

VeronikaXXX

A este by som chcela dodat, pre mna je zoznamka (vieme vsetci o ktorej hovorim) pase... Stacilo, nevravim, ze sa sem tam nenajde clovek s ktorym si rozumiem a prepiseme hodiny, ale ja to uz neuznavam, to budem radsej sama, kym sa na ulici nepotknem o toho praveho...

youki

Neviem ci sa to zda len mne, ale tusim sa vytraca zaujem o vztahy v mladom veku zo strany chalanov, najme co sledujem na nasej vysokej skole a mojom okoli. Stale dookola niekolko podobynch dovodov. (vysokoskolsky vek 18-28)

Ako to riesit? Samotu budes citit ak nebudes nic robit a stale na nu mysliet. Zacni sa niecomu rozumnemu venovat. Tiez som pred par rokmi zvazoval, co budem robit kedze som cely zivot sam a teraz spolupracujem na jednom fajn projekte a partnersky vztah so zenou mi prestal chybat.

Odporucam ti ujasnit si priority, lebo z prispevku mi pride, ze samotny vztah nie je tvoj jediny problem (nadvazujem na obavu o uplatnenie - nenapisala by si to len tak bezdovodne). Kedze sa tomuto dost venujem, mam taky pocit ze patris do skupiny mladych ludi, ktori nemaju ujasnene, ako by mal ich zivot vyzerat, nemaju predstavu ako sa uplatnia a teda celkovo maju velmi matny obraz o zivote a bez toho ti podvedomie nedovoli seriozne budovat vztah.

Fleur-de-lis

ja neviem, ale veď človek nemusí cítiť samotu len preto, že nemá partnera. Ja som sa teda do vzťahu neponáhľala, aj keď túžba bola ale necítila som sa pripravená. A potom neskôr, keď som si povedala, že okej, tak už aj vzťah môže byť a nikto "pravý" neprichádzal, tak ako veľa žien som si dávala otázku či je vo mne chyba. Ale to je také klamstvo v našej hlave. Ale o to mi teraz nejde. Vždy som mala skvelé kamarátky a aj rodinu a sama som sa teda necítila ani keď sa nenapĺňala túžba po vzťahu. Prosto som mala dostatok blízkych vzťahov a teraz spätne som rada, že ten vzťah prišiel neskôr lebo kto vie, či by som mala toľko času na tie priateľstvá za ktoré som doteraz veľmi veľmi vďačná.
Chyba je podľa mňa ak sa človek príliš zameria na to čo nemá a začne mu unikať dobro a krása tých možností čo sa mu ponúkajú.

11Petra11

Ach, tiež ako keby som čítala o sebe. Očividne nás je viac, čo je celkom milé zistenie :-)
Tiež mi je 22, vzťah som mala len jeden, a ani to nebola vlastne láska a taktiež som sa s nikým nedostala až do postele.
Mám obdobia, keď si myslím, že zrejme robím chybu ja. Že som príliš náročná, že asi pôsobím celkom odmerane, že zrejme nechodím do spoločnosti dosť často a pod.
A na druhej strane, keď sa rozhodnem, že si niekam vyjdem, že budem milá a nebudem očakávať pána dokonalého, zisťujem, že nestačí ani to. Ako keby praví chlapi prestali existovať.
Popravde, chlapi prejavujú záujem celkom dosť. No máloktorý spĺňa to, čo vyžadujem. A nejde o žiadne prehnané kritéria.
Takže sú dni, keď mi chýba, že ma má niekto rád. Že viem, že niekto na mňa myslí. Hlavne keď si vyjdeme ako partia von a každý okrem mňa má vedľa seba svoju polovičku.
A na druhej strane, mi samota občas vyhovuje.
Všetko má svoju svetlú a tmavú stránku.
Takže ja nezúfam. 22 rokov je pre niekoho málo, pre niekoho veľa. Tínedžeri sa na nás dívajú ako na starých, a naozaj starší nám vek závidia.
A radšej budem sama, ako byť s niekým len preto, aby som s niekým bola. Ak to nemá byť to pravé, nech to radšej nie je nič. Budem si užívať ,čo zatiaľ mám. Tú voľnosť, slobodu.
A ja verím, že tam vonku skrátka niekto je a raz ho nájdem. Len tak náhodou. Nebudem sa teraz pretvarovať, vypisovať do zoznamky, chodievať na miesta, kde ma to nebaví.

to som ja

ja mam 26 a este nikdy som s nikym nechodila ani nespala, takze ty ked mas 22 tak fakt nemas co riesit. ani ja by som, ale v poslednej dobe mi to je trochu luto a chcela by som vyskusat, ake to je nieco budovat vo dvojici. ale v 22 mi to bolo dost ze jedno, to som studovala, cestovala, pracovala, zila naplno, nechybal mi vztah ani chlap. na rande som bola mnozstvo, ale nic z toho, mna ti muzi zvacsa vobec nepritahovali, takze ja to mam tak, ze oni o mna zaujem maju mnohi ale ja o nich nie a potrebovala by som uz stretnut niekoho, pri kom sa mi rozbucha srdce, ale to naozaj nemam ako ovplyvnit. takze jedine, cakat na takeho, lebo nechcem vztah z rozumu (ale dakedy ked mi je smutno, si poviem, ze vykasli sa na to a nechaj sa rozmaznavat a mozno mi na tom cloveku zacne aj tak viacej zalezat, ale neverim tomu, bud to je alebo nie je). ale poznam plno ludi co su spolu len z rozumu, ziadne velke city (ona pekna, on mily a staci im to, ale mne to absolutne nestaci!!!) a chodia spolu na dovolenky a robia si deti, to sa naozaj s tym ludia len tak zmieria, ze toto uz je ono a inak to nebude? ja sa nechcem a ani sa nebudem, ale im aspon nie je smutno obcas v slabej chvili ked je skarede pocasie alebo spleen :D

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Samota ktorá trvá už príliš dlho - Fórum - ZDRAVIE.sk