Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Jazvy po akne

Príspevok v téme: Jazvy po akne
oleandrovnik

Poradte mi kto ma skusenosti. Po akne, ktore som mala v pubertalnom veku mi dnes ostali jazvicky na tvari. Tym ze roky pribudli a moja tvar casom schudla je to viac a viac viditelne. V minulosti som brala Roacutan. Bohozial az neskoro som sa odhodlala ho uzivat. Keby som mu tak dlho nespekulovala tak dnes som ich nemusela mat. Viete nejaku dobru radu? Chemicky peeling vonkoncom nezabral, laser naj. hlupost. Existuju nejake gely popripade kremy ale ucinne??? Dakujem

oleandrovnik

Omyl, ja akne uz davno nemam. Tie jazvycky su pozostatky z puberty :-))) o akne som nepisala :-) uz mam svoj vek nato aby sa mi nejake tvorili.

dobrarada333

mne pomohol caj OSTROPESTREC/ sylibum marianske

2x denne (maximalne!!!)
prcistuje pecen tym padom ti nove akne nebdue vznikat

nie je sice taky chutny ako ine caje, ale mne chuti rpi pomysleni an to ake robi divy :-)

tiez nejem vyrobky z kravskeho mlieka a inym sa vyhybam (mlieko zahlienuje - hlien prekysluje = prehlbenie stresu, zaludocne problemy, mastna plet) mlieko nie je zdrave. jedine ze by si zila rped 100 rokmi ekd v nom nebola chemia a kravicky nikto netyral a boli kludne bez stresovych hormonov

KiloBite

To kokosové mlieko, čo je vo vnútri ziskaš takto:

Kokos ma tri take čierne veľko bodky, a 2 z nich je možne preraziť, zober si napr. otvarak na víno a preraz nejaku dieru a jednoducho potom vylej do pohára to mlieko..

Je dobre na suchu pleť... ja napr. keďže používam na akné RSB roztok, ktorý vysušuje pleť a mám potom šupinky, tak mi to dobre premastí pleť... ale aj detský olej je na to dobrý

KiloBite

rado sa stalo...

Ešte mam jeden tip a to je kokos...

Kup si kokosový orech a tou vodou (kokosove mlieko) si potieraj tvár... tiež je to dobre

Julka(Jully)

mne na jazvy po akné pomohol frakčný laser.Bola som na klinike Mediskin v BA.Jazvičky sa dosť zmenšili a na pohľad sa akoby celkovo zjemnili

zuska-bluzka

kilobite: to s tou životosprávou je pravda, u mňa (a asi aj u iných) platí ešte obmedziť sladké, slané.
zemiakovú masku som neskúšala, ani petržlenový odvar, ďakujem za tip.
ešte možno pridám radu na masku z vaječného bielka, soli (primerane aby to "štipkalo") a citrónu. vyhladzuje a vypína pleť

KiloBite

ja mam tiež jazvičky po akne a už sa mi dari ich minimalizovať. Moje rady:

* Zdrava životospráva - jedz veľa ovocia a zeleniny, celozrné pečivo atď... Aby si mala dosť vytamínov, minerálov atď... prosím ťa, hlavne si nekup výživove doplnky... sú je to farmaceutický výmysel.. oveľa lepšie je vytamíny prijať v ovocí

2. Zemiak... Rozmixuj surový zemiak a daj si to asi na 15 minút na pleť. Vie to zosvetliť pleť a celkovo zjednotiť farbu pleti... už nemám ani tak červený nos a líca

3. Citrón... Tiež zosvetluje pleť a zosvetlý jazvy... + stiahne póry a je tiež dobrý na akné...

4. Voda... pí veľa vody... minimálne 3 litre. Ak ma to nie si zvyknuta (ešte ani ja :D ) Tak budeš behať každých 40 minút na malú... ale telo si potom zvykne a budeš chodiť asi 5x za deň (u každého je to iné)

K tej vode... Dokáže pomôcť aj pri akné, začervenaný a celkovo k stavu pokožky celého tela.

5. Petržlenová vňať... zober si niekoľko lístkov vňate a daj do 100 ml horucej (pozor. nie vriacej) vody.. nechaj vychladnúť a potieraj si tým pleť... tiež to vie minimalizovať jazvy

Skorocel... to isté ako s petržlenom...

6. zelený čaj... pí zelený čaj.. prečistý ti telo a zlepší stav pleti..

To je všetko veľa štastia

zuska-bluzka

oleandrovnik, ja som bola v esthetic a môžem doporučiť, predtým som bola na inej klinike (nie v ba) a ten prístup a aj výsledky samotného frakčného laseru sa nedajú porovnať, v esthetic to bolo jednoznačne lepšie.
inak na nete majú cenník, ale pokiaľ nepotrebuješ celú oblasť tak sa dá s nimi dohodnúť aj na cene ;) akurát sa priprav na to, že to bude bolieť, tak sa celkom určite nadopuj tabletkami proti bolesti :)
čo sa týka makeupu ja používa doublewear od estee lauder a tiež som veľmi spokojná, vysokokrycí a zároveň ľahký bez efektu masky. Díky za tip na krém, ten tak nejak stále hľadám ;) tak skúsim aj ten tvoj

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Jazvy po akne - Fórum - ZDRAVIE.sk