Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mdloby pri cvičení

Príspevok v téme: Mdloby pri cvičení
bellatrix07

zdravim, stava sa mi pri dlhsie trvajucej fyzickej namahe (napr 20 minut) ked nastane vyssia tepova frekvencia, ze zacnem mat zavrat a mam pocit, ze cosko odpadnem. vidim rozmazane, pocujem vsetko tichsie, som slaba... ale pri tom si to vsetko naplno uvedomujem. staci mi vsak si sadnut na 5 minut a vsetko to prejde. myslite si, ze mam nejaky zdravotny problem, alebo je to proste tym, ze nemam absolutne ziadnu kondiciu, nesportujem niekedy aj tri mesiace ze absolutne vobec...skratka, ze som na tom s kondiciou tak zle, ze moje telo to proste nezvlada? mam 25 rokov a nelieicm sa na nic, u lekara som nejakych 7 rokov nebola. (ked nepocitame zubarku a preventivky u gynekologa)

Lunalaluna

Ahoj, no ja mam presne rovnaký problém, ale pri tom cvičím pravidelne už asi dva-tri roky. U mňa to zjavne zapríčiňuje to že ma zrýchlený pulz, čiže npr aj po 10 drepoch mi niekedy pulz vystúpil aj na 200, aj v kľude ho mam o dosť vyšší. Lekárka mi povedala že mam sinusovu tachykardiu a beriem na to aj lieky, skus si sledovať pulz či nieje moc rýchli či v klude alebo pri záťaži miernej. Takisto ked vstanem sa mi zakaždým zatočí hlava, aj tlak mi nejak blbne, tak skus pozorvať svoj pulz a ak sa ti to nebude zdať povedz to svojej lekarke :)

Sisa_xx

Ja mám kus podobný problém, ale mierne odlišný.
Dlhé roky som vôbec nešportovala, pohybu som mala málo a teraz som začala hrávať badminton - rekreačne, s tým, že si ho zahrám aj 2 až 3 krát denne.
Niekedy mi nie je vôbec nič, ale niekedy sa zadýcham a som podobne ako bellatrix07. Ja ale mám problémy s chrbticou a už 3 týždeň beriem antibiotiká, ale stávalo sa mi to aj predtým. Poradí niekto?

0vecka

2 bellatrix07 ja som to mal tiez. Zrejme ides na vysokej tepovej frekvencii 160 a viac. Take cvicenie ani nieje moc efektivne. A tuk tam nespalis skoro ziadny.

bellatrix07

sweater: neviem, nie som si vedoma nicoho z toho co si uvedol..ale mozno...

0vecka: nemeriam. ale mozne to je s tym cukrom, lebo sa to nikdy nestane hned na zaciatku cvicenia...a po chvili oddychu som zase fit a mozem normalne pokracovat.

_meno

Ahoj bellatrix07

Si uplne v pohode
Akurat ze si si dala velku fyzicku zataz ... preto sa telo pred kolapsom brani tym ze ti vypina usi a oci - mala by si byt skor rada ze mas zdrave telo :-)
Vracanie po treningu je normalna vec u vrcholovych sportovcov

Dopln si do treningu pravidelne pauzy par minutove. Inak co sa tyka toho tepu tak tuky sak spaluju primarne na nizsej frekvencii. na vyssej frekvencii (ked telo kolabuje) sa spaluju svaly

Kondicia ti posunie hranice. Sama ale najlepsie citis ako ti je a ked pises ze si mala 3 mesiace pauzu je lepsie zacat pozvolna

sweater.

moj nazor. videl by som to na jednu z tychto pricin, zacnem od najpravdepodobnejsiej: zle dychanie. alebo nedodrziavanie pitneho rezimu (alebo sa nachlapes vela vody naraz) nazvime to nespravny pitny rezim alebo sa poriadne najes pred cvicenim ( alebo ak ides na lacno do posilky) co z toho som trafil?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mdloby pri cvičení - Fórum - ZDRAVIE.sk