Bud/alebo?

Príspevok v téme: Bud/alebo?
AfterEight

Ahojte, vopred vas chcem upozornit,ze je to cisto hypoteticka otazka :)

Viem,ze sa moze par veci este zmenit,ale beha mi v poslednom case tento problem v mysli...

Keby si mate vybrat medzi:
1.Budem robit to, co vystudujem (ale vsetky peniaze miniem na najom, stravu,cestovne, (neusetrim nic (BA), priatel mimo BA).

2. Budem byvat v rodnom meste (nebudem robit to, co vystudujem, kedze take "miesto" tu ani nie je...(lacnejsi najom, priatel, usetrim)

Ako by ste vy reagovali? Dakujem

AfterEight

Rozmyslala som uz nad moznostou,ze by som si casom kupila auto a dochadzala. Sice je to okolo 100km,ale poznam ludi,ktori dochadzaju z tejto dialky denne. Len neviem kolko by som to takto vydrzala.

Dakujem ti,si velmi mila a ochotna,ale ja koncim skolu az v maji a dovtedy ten podnajom by bol passe...A celkovo neviem co by ta dialka urobila s nasim vztahom,keby som 5dni vkuse prec....A velmi mi pomohlo,ze to chapes...a uznavas,ze je to tazka situacia...ale asi ju budem riesit,az ked take nieco nastane,nie teraz...je to stresujuce pre mna a urcite by to ani jemu nepridalo na usmeve....

Agnes998

Chapem tvoju dilemu, toto mas tazke. Rozhodnut sa ale musis sama. Ja by som si na tvojom mieste zvolila moznost c. 2 (priatel), ale je mozne, ze pred patnastimi rokmi ked som mala 20 by som si zvolila moznost c. 1, neviem. V Blave sa cestuje zle, to je fakt, tiez neznasam tie natrieskane autobusy. Kupila som si po rokoch auto, konecne mi volali ze si ho mam ist vyzdvihnut. Isla som mhd a zrovna spicka, natrieskany totalne, bola som nacapanena na dverach, nemohla som sa ani pohnut, ale stale dokola som si opakovala: posledny krat takto cestujem ako sardinka, posledny krat! V BA je najlepsie kupit si auto a vyhybat sa urcitym miestam kde sa tvoria zapchy, napr. pristavny most, ak sa da vyhybat sa spickam, ale aj ked je zapcha, vzdy je prijemnejsie stravit ju v aute ako natlacena v buse. Ak by si robila na tom svojom vysnenom fleku neviem kolko by si zarobila, ale ako vysokoskolacka asi nie uplne minimom, nieco ozajdene by si si casom mohla kupit. O podnajme tiez viem o jednom, kde by to bolo asi 125 samostatna izba, ale musela by som sa spytat ci este stale.

AfterEight

nebyvam na dedine ;) ....byvam vo vacsom meste...

Agnes...absolutne neviem ako by to bolo,keby odidem do ba a chodila by som piatky vecer domov...mala som 2 vztahy na dialku a uz nikdy viac...asi by sme sa fakt rozisli...po nejakom case,keby odidem...on by staval len kusocek od mesta v dedinke...a keby to malo byt nase,tak samozrejme,by som nechodila len na vikendy...myslim,ze sa s nim budem musiet porozpravat,ze toto ma trapi...ale neviem ci na to este nie je skoro...kedze statnicujem az v maji a nechcem ho nejako dopredu desit,chlapi su chlapi

Agnes998

No a ako si to predstavujes ak by si ostala zit v Blave, co potom tvoj vztah s priatelom, rozpadol by sa? Alebo ako by ste zakladali rodinu ked on by bol niekde na dedine daleko a ty v Blave? On za par rokov postavi domcek a ty by si tam chodila na vikendy?

tlacitko5

Ja by som reagoval asi tak, ze sa vyserem na celu otrasnu BA a aj nejaku tu rodnu dedinu a emigrujem niekam smerom na zapad kde sa da normalne zit...

AfterEight

Musim sa priznat,ze nie,kedze statnice mam az v maji,a cely cas travim v skole,v labaku,a na brigadach.ale pracu nemam ani v ba vyhliadnutu ;) Ja len vravim,ze v ba je praca v mojom odbore,alebo ist na doktorandske...u nas su samozrejme ine pracovne pozicie,este to nie je take zle ako napr na vychode,juhovychode...

AfterEight

Nasi by urcite neboli nadseni...lebo vedia ako sa s tym mojim odborom namakam po veceroch a labakoch...ale zase vedia,ze zivot v ba je predrazeny a ze by som zila od vyplaty do vyplaty...a oni nikdy neboli taki,ze musis toto urobit a bude po nasom....vedia,ze som inteligentna,tak ma podporia vo vsetkom...

A priatel? ten nie je taky,ako su niektori muzi,ze musi byt podla nich.
On ma podpori vo vsetkom,ale samozrejme,ze by bol najradsej,aby sme sa nevideli len cez vikendy a zili uz normalne,nie ako kocovnici

phoe

Myslím že zahodiť to na com si pracovala by bola chyba. Nepoviem keby si študovala sociálnu prácu, pedagogiku, manažment a podobne...a tvoja rodina a priateľ? Ako sa postavia k tomu, že necháš všetko tak kvôli pohodliu? Docasnemu pohodliu

AfterEight

ako nie ze by som sa nevedela prisposobit, ja sa rychlo prisposobim, ale neviem preco ma to uz tak taha domov. Neviem,ci je to tym,ze som uz starsia....???

Viem,ze to vyzera,ze som rozhodnuta...viem sama,ze na 80% tu chcem zostat,doma.....ale 20% ma hryzie...som dost cielavedoma...studujem odbor,ktory vystuduje 10ludi rocne...a z toho sa zamestnaju v odbore asi 3-4...a kedze som cielavedoma,urcite by som sa prebojovala...ale strasne vela je tu ALE...ktore ma tahaju domov a necitila by som sa kvoli nim ako ze som zlyhala a len 1 dovod je v ba zostat a to moja cielavedomost