Bud/alebo?

Príspevok v téme: Bud/alebo?
AfterEight

Ahojte, vopred vas chcem upozornit,ze je to cisto hypoteticka otazka :)

Viem,ze sa moze par veci este zmenit,ale beha mi v poslednom case tento problem v mysli...

Keby si mate vybrat medzi:
1.Budem robit to, co vystudujem (ale vsetky peniaze miniem na najom, stravu,cestovne, (neusetrim nic (BA), priatel mimo BA).

2. Budem byvat v rodnom meste (nebudem robit to, co vystudujem, kedze take "miesto" tu ani nie je...(lacnejsi najom, priatel, usetrim)

Ako by ste vy reagovali? Dakujem

AfterEight

Hej,presne ako som pisala,ze za polroka sa toho vela moze zmenit...preto som napisala,ze ako by ste sa vy cisto hypoteticky zachovali...

A myslim,ze keby ostanem doma,zivorit,by som nezivorila,lebo moj plat a priatelov,by stacil na normalne zitie a "nieco usetrenie"...kedze by sme na to boli dvaja...v nasom meste za najom 2izboveho bytu pytaju do 300euro,co v BA,som zazila za 1 izbu pre 2os 300euro ;).....

V Ba by som si sama mohla dovolit,tak jednu izbu...a takto ma zit dospely clovek?:) ved to je nasmiech....asi si aj sama zacinam odpovedat...

phoe

Ak nepojdes robiť to čo ťa baví, budeš doživotne frustrovana z toho že si to neskusila. Ako vravis, veci sa stale menia. Možno to bude úplne inak, a to že budeš živoriť, je len tvoj strach a predstava. Reálne je, že budeš živoriť tak či tak...lebo ani u vás nemusíš zohnať dosť platenú prácu a navyše ju budeš nesnasat. A s priateľom ti to nemusi vyjsť ....

AfterEight

a na BA som nenadavala,ani nic take nenaznacila ;).spoznala som tu vela prijemnych ludi,ale ako som vyssie napisala,mam aj zle skusenosti a to cestovanie ma uz ubija,tlacenie sa vo vlaku,vecne ponahlanie,intraky,ziadne sukromie,jedno platnicka...atd,atd...ale nic,co by vrhalo zle svetlo na BA...jednoducho "komunisticky studentsky zivot" je to k.o. uz...

lusy131

ahoj..no kazda z tych moznosti ma plusy aj minusy..v Blave by si pracovala vo svojom odbore a zrejme by ta to bavilo..otazne vsak je ako by si to znasala sama vo velkomeste..
praca v rodnom meste by bola zase na ukor tvojho odboru..ak by ta vsak bavila, skor by som sa rozhodla pre ňu..budes doma a aj viac usetris ako pises.

AfterEight

Pretoze ked ma clovek 17rokov,posledna vec,na ktoru mysli je,ze ci to,co studuje,sa da uplatnit unho v meste a kde vobec bude,ked skonci skolu...

A to som si myslela,ze moj odbor je aj v BB a v Ke,ale zrusili ich pred 4rokmi...zivot prinasa stale prekvapenia,to neovplyvnis...

A clovek,ked starne meni priority,vies mojou prioritou je pracovat v tom co ma bavi,ale uz sa aj osamostatnit a pripravovat sa na deti atd...a keby mam byt v BA, hypoteku by mi samej nedali a neusetrila by som nic....a preco nejdem do ceska? ....pisala som,ze mam priatela doma,chce o par rokov stavat tu dom,takze by to bolo nelogicke...

Ja som sa este raz opakujem pytala,ci by ste uprednostnili robit nieco,co vas bavi,ale pomaly by ste zivorili...alebo robit nieco,co ste nemali v plane,ale boli by ste doma,usetrili a v kruhu rodiny a ludi,ktorych poznate cely zivot...

phoe

Wildwind, ja budem komentovať čo uznam za vhodné. By som rada videla, ako sa vy vo svojom meste či dedine chovate k ľuďom z iných miest, čo sa k vám pristahuju

WildWind

a co ked k dosiahnutiu svojho ciela mi staci studium v bratislave? ja na to mesto nenadavam, ale viem si porovnat ludi z mensich miest a ludi z vacsich, ktori si o sebe co to namyslaju..ale to je jedno..naco sa mam trepat niekde cez polku sveta ked ma to vyjde omnoho drahsie a namahavejsie, ked tu to mam v porovnani zadarmo a stale to iste..

WildWind

a inak..ked ti to tak vadi, odstahuj sa z bratislavy inde. Niekam, kde nebudes vidat kazdy den tisicky ludi z vsemoznych kutov slovenska. To teraz ako keby sa americania mali stazovat ze sa im tam trepu ludia z celeho sveta, alebo anglicania a ine vyspele krajiny..