Hyenizmus v rodine

Príspevok v téme: Hyenizmus v rodine
časnazmenu

Ahojte, znova sa hlásim.

Dávnejšie som sem prispel so svojou spoveďou

www.zdravie.sk

Písal som potom ešte raz, ale už to neviem nájsť.

Momentálne som na tom dosť zle, trápi ma dosť vecí, asi to celé, čo píšem, bude vyzerať ako fikcia, lebo je to asi dosť šialené a nepredstaviteľné, že sa niekde niečo takéto odohráva. Znova vás prosím o radu, aj keď ťažko sa mi o tom píše.

Situácia je asi taká, že momentálne platíme 2 byty. Jeden neni predaný a v jednom bývame všetci spolu, okrem mamy, so starkou, otcom a bratom. Ja dostávam zhruba okolo 1 rok invalidný, trochu vyšší, ako je štandart a ide o to, že ja platím nájomné bytu jeden celý rok a trochu aj stravu mamy. Mne s peňazí ostane úplná almužna, mal som požíčané 5 krát od nebankovky, samozrejme úplne minimálne sumy, vždy som to nejako splatil. Prišiel som o obrovské peniaze, som bohužiľ ten, čo sa nechá ako si zneužiť, pod tlakom platím 1 rok byt a dávam peniaze aj mame, oni zatiaľ nič nerobia a spoliehajú sa na mňa. Prišiel som o obrovské peniaze a stále prichádzam, brat je tiež na invalidom, proste otec nepracuje, je pri pc a mi platíme byt so starkou, bratov dôchodok minule skončil v otcovej peňaženke. Čo mám robiť?? Koľko som mohol mať našetrené, využiť peniaze pre svoje potreby, oni majú to srdce ma takto podlo zneužívať, je mi z toho zle. Vedia, že sám mám problémy a je to aspoň malá radosť, čo mám, keď si chcem niekam sadnúť alebo čo. Kto mi vráti tie peniaze?? Už sa ich asi nedočkám.

U brata nemám podporu, ten mi len povie, že som hlupák, že nedávam peniaze otcovi. Chorý človek, starka otca bráni tiež, všetci sú v tomto proti mne. Nemôžem sa proste z toho vymaniť, všetci tlačia, keď nezaplatím, skončíme na ulici. A takto platím rok a nič nemám.

Ako sa vymaniť z toho veľkého tlaku a nedať im peniaze??

časnazmenu

kabel - Ja to všetko chápem a je mi to jasné. Asi len odchod je najlepšie riešenie, takto si nikdy nezariadim život podľa seba. Bohužiaľ sa nezmenia, keď to nespravili za tak veľký čas, asi to ťažko spravia teraz. A ešte sa obhajujú navzájom, pri tom sa ničia. Skús si zobrať radu k srdcu a nejako to v sebe prebrať.

Ano, na starku. Ten starý na rodičov. A ja im platím byt, som ja ale...a ešte rok.

phoe

Ked sa odstahujes, oni možno budú mať nárok na dávky v hmotnej núdzi, nie ? Štyri ľudia, všetci nepracuju, traja z nich berú dôchodky, otras...ty si asi jediný z nich normálny, čo ma ešte šancu sa zamestnať a žiť normálne. Nad bratom by si mohol získať porucnictvo, ked je na tom tak zle. Jedna vec je podržať rodinu a druhá nechať sa vyciciavat. A tvoj otec sa prizivuje. Nikto nechce byť ten zlý, ale je hlúpe sa nechať zneuzivat. Ked predate druhy byt, budú mať peňazí dosť, ty sa odstahuj.

kabel

uvedom si jeden fakt-ONI su DOSPELI A TY NIE SI RODICOM ANI JEDNEHO Z NICH
su to vsetko ludia, ktori ziju sami za seba a ako vidis, za seba aj kopu, hladia len na svoj prospech, nie na tvoj, vydieraju ta a vyciciavaju ta financne
urobis len to, ze si budes chranit SVOJE peniaze pre seba, nie pre niekoho, kto kazdy mesiac len natrca paprcu a pre teba neurobi absolutne nic

kabel

tak v tom pripade sem zbytocne pises
je to jedina tvoja sanca a musis si vybrat medzi nimi a sebou
inak pozor na to-nie ze "my skoncime" na ulici, ale ONI skoncia na ulici
mas jedinu moznost na slusny zivot-vybrat si seba
nikto ta nenuti to urobit, mozes to tahat rovnako ako doteraz, ale potom sem zbytocne pises pod nickom "casnazmenu".
ONI sa nezmenia nikdy, situaciu mozes vo svoj prospech zmenit ty jediny a sam, absolutne nikto iny to za teba neurobi.

časnazmenu

To viem, je to jasné, všetci mi to hovoria, len nemám na to gule, odtrhnúť ich od peňazí, lebo vždy vybehnú, že potom skončíme na ulici.

kabel

moj nazor na zaklade toho, co si o svojej situacii napisal, je ten, ze tvoja JEDINA sanca na prezitie je vymanit sa zo sparov svojich pribuznych. Su to vsetko dospeli ludia, takze nemas najmensi dovod ich zivit.

kabel

ja sa pytam inu vec-ked dokazes utiahnut byt pre tolkych ludi, nedokazal by si utiahnut prenajom garsonky, v ktorej by si zil sam? Jednoducho odist z bytu, kde zijes a zit samostatne a tam nech sa deje, co len chce.
Pretoze teraz tvoje peniaze idu do jednej ciernej diery, rodina ta vysava az na mizinu. Prestan sa pokusat riesit ICH financnu situaciu, su dospeli, musia si poradit sami.
Zi sam za seba, postaraj sa hlavne o svoju vlastnu existenciu. Ak je to co len trochu mozne, pokus sa najst si prenajom garsonky, alebo 1-izbaku, zbal si svojich sedem sliviek a prestahuj sa. A svojim pribuznym nedaruj uz ani jeden cent.