Velky strach zo smrti

Príspevok v téme: Velky strach zo smrti
sewie

v poslednej dobe ma stale prenasleduju myslienky na smrt...neviem ako mam dalej fungovat s vedomim ze aj tak o par desiatok rokov nebudem...neviem si predstavit ze jedneho dna proste zhasnem a koniec...nic...nebudem vnimat citit, nebudem exisovat...planeta sa bude tocit dalej, vsetko pojde ako predtym ale ja zmiznem...ked na to pomyslim, mam z toho paniku a vpodstate si prajem aby som sa nikdy nebola narodila a nemusela sa nad tym trapit...neviem co mam robit...neviem preco to vlsatne ani pisem...na smrt liek nie je...je to fakt...kazdy tam raz musi...cas bezi rychlo a ani sa nenazdam a budem na rade ja...a potom tma...

Deria

RNG ano, veriaci vsetko lahsie znasaju. Vsetko je to vlastne o tom, ako sa na to pozerame, comu verime a ako sa s tym vieme vysporiadat. Na druhej strane....ja osobne chcem mat po smrti pokoj! Pripustam, ze pridem na tento svet mozno v inej podobe ale dufam, ze uz o tom nebudem vediet. :D

sewie

ahojte, vsetkym vam dakujem. Deria, mas uplnu pravdu. Momentalne prechadzam vela zmenami. Par rokov som zila v Holandsku a potom co som si tam dlho nemohla najst lepsiu pracu, som dostala pracovnu ponuku v cechach, teraz sa tam stahujem a sice je to dobra prilezitost, velmi mi chybaju moji kamosi, teda vlastne ani nechybaju-lebo sa snazim na to nemysliet, inak by som sa zblaznila.a zaroven mam 27 a nikdy som nevedela co je to laska...znie to az gycovo ale je to tak...pride mi to tak ze zivot mi preteka medzi prstami, ocvhilu som mrtva aj tak a nic z toho...ale musim uznat ze tieto myslienky ma prepadali uz ako dieta, pamatam si ked som mala asi 8 tak som strasne plakala ze nechcem zomriet...asi mi hrabe:(

meno, presne viem co mas na mysli, len v tomto j moja mysle obcas este zvratenejsia...co tam potom ci zijem alebo nie, ked sa to aj tak raz skonci...ah jaj:/

emalea

Oh sewie...občas ma prepadnú podobné myšlienky ako Teba, až mám z toho zimomriavky po celom tele!! Trošičku musím nesúhlasiť s diskutujúcimi, ja patrím do skupiny šťastných a veriacich ľudí, a napriek tomu sa smrti príšerne bojím!!! A samozrejme sa aj bojím o svojich blízkych, ale život je už taký...plynie...plynie...až príde raz a navždy koniec....

_meno

Ahoj sewie

Kazdy z nas zije v minulosti, sucasnosti, buducnosti.

Clovek je taky na co mysli, saty robia cloveka, s kym sa stretava..
Ako pise Deria, predstavovat si buducnost (ci uz dobru, alebo aj zlu) sa moze vypomstit v strate sucasnosti.

Ked som bol mladsi prave tento jav mi prisiel na ludoch zaujimavy bez ohladu na vek :
15 rocny chce mat 30, 20 rocny chce mat 10, 50 rocny chce mat 30, 80 rocny nechce nikdy zomriet..
je vsak velmi zaujimave ak sa pozries na konanie tych ludi :
ten 20 rocny co sniva o tom ako mu bolo v 15, nevyuziva 21,22,23 rokov ....
zase ten 50 rocny, co sniva o tom ako by si uzival ako 20 rocny .. v skutocnosti si neuziva 51,52,53

az pride 70 rokov, chcel by vratit vsetko spat a odznovu ....
a lamentuje a prejde dalsich 10 rokov ... a ked ma 80 by zobral aj tu 50tku

V skutocnosti tento clovel zil v sucasnosti malo : bud bol v minulosti, alebo v buducnosti.

Vravel to aj Steve Jobs: na to, aby ste sa dali co najrychlejsie do pohybu je dobre si uvedomit, ze jedneho dna tu uz nebudete.

Podla mna strach co pocitujes je dobry, uci ta za lacno. Samozrejme ako kazda prekazka ta bud posilni, alebo ju tahas okolo nohy.

Len mi trosku pride ked lutujes aj narodenie aj smrt .. ze si zabudla medzi tym spomenut tvoj zivot :o]

Pekny dnik sewie

RNG

Nuz keby si bola veriaca, tak mas o tento problem menej. Tam totiz aj ked tvoje telo zomrie a rozpadne sa, dusa zije naveky, tj tvoja existencia nezanika, len sa meni na inu formu.

Deria

nemysli na to! mozno zmiznes tak, ze ani nebudes o tom vediet a zbytocne sa trapis. to mas tak....niekto sa tak velmi trapi nad tym, co ho caka, ze zabudne zit. preto zmen svoje myslenie a hlavne zmen nieco v tvojom zivote! vyzera to tak, ze nie si stastna a spokojna.