Verny chlap?

L.Borgia

neveru neodsudzujem, a monogamia je kultúrny fenomén, ( nie evolučný) „Keby sme všetci žili v monogamných vzťahoch, tak by sme už dávno vymreli ... takže z tohto pohľadu je nevera zrozumiteľná.

no a verný chlap? neviem, ešte som takého nestretla ...

zajtrajsok

My mlady to mame tachsie ako vy starsi a stary. Hoci sme teraz v rovnakej dobe, ked ste si vy starsi zacali tvorit vztah, nebol svetom vystaveny tolkou skazenostou. Isli ste do vztahu s cistym stitom. Teraz je svet tak presiaknuty vsetkym zlim, ze aj ten, ktory by bol vzdy verny, do vztahu ide so strachom, co ak ho ten druhy podvedie. Tym sa tam vnasa nedôvera. Ta casom rastie... a po nejakom case vztah stroskota neverou.
Svet svojou nekonecnou nahanackou za pravdou straca iluzie, zmysel zivota. Nakoniec sa dopracuje k tomu, ze existencia ludstva je zbytocna, nezmyselna...

westmamina

Multilevel - úplne s tebou súhlasím. Je to aj môj prípad. Je tomu od môjho rozvodu rok, ale necítim potrebu hnať sa za niečím alebo niekým, vôbec mi to nechýba,( no občas priznám, že mi niečo chýba...) nehľadám žiadne lásky na jednu dve noci, len preto aby som nebola sama.

Bola som v manželstve dosť dlho na to, aby som si zvykla na odopieranie si všetkého čo nesúviselo s mojím manželom. Stále ma to drží. Aj ked som svojím spôsobom slobodná, necítim sa tak. Mám v živote zásady, ktorými sa riadim a viem čo by znamenalo to, ak by som sa vyspala napr. so ženatým mužom. Lebo som bola manželka, ktorá bola podvedená. Presne viem, ako by sa cítila jeho manželka - nejaká potencionálna - lebo vôbec teraz nemyslím na nejakého konkrétneho ženatého muža.
Som za úprimnosť a komunikáciu. Nijak inak sa vo vzťahu nedá zotrvať bez ujmy.
Občas o sebe rozmýšľam,či nie som veľmi chladná...a tak. No po skúsenosti ktorú som mala s mojím exmanželom, rozmýšľam len o tom, urobiť všetko pre to aby som znova nenatrafila na takého aký bol on. Zo začiatku je veľa vecí ružových a prikrášľujeme si ich.

Ako to tu čítam, verný chlap existuje, len je už zrejme zadaný :o)

Píšete tu o nevere žien a nevere mužov. Myslím, že to nie je o tom či mám, alebo nemám príležitosť.
Skôr je to o tom, že čo urobím ak mám príležitosť. Či ju využijem, alebo sa rozhodnem dodržať manželský sľub a zostanem verný tej svojej. Tým jej dokážem svoju lásku.
O čom to teda je???????

O ZÁSADÁCH!!!! a sebaovládaní!!!

Tak čo chlapi??? Je tu nejaký čo sa s tým stotožnuje?? nejaký pre mňa? ...žartujem :o)