Ako sa zmieriť so svojim vyzorom?

Príspevok v téme: Ako sa zmieriť so svojim vyzorom?
olivia91

Ja viem, že su aj horšie problémy na svete, potrebujem však poradiť skôr po psychickej stránke. od 12-tich ma trápi ťažká forma akné, vyskúšala som hádam všetko, hak bola jediná čo mi pomohla, ale žial som ju musela vysadiť zo zdravotných dôvodov :(. Teraz mám 23 rokov, nastúpila som do nového zamestnania, kde som v kontakte so zákazníkmi a veľmi sa kvôli akné hanbím. Myslela som že časom ma to prejde a zvyknem si, ale mám neskutočné komplexy k vidímm dievčatá/ženy bez akné s krásnou pleťou.Mám nového priatela, ktorý je užasný a hovorí mi že som krásna, že to akné nemám tak zlé, ale hovorí mi to len pre moje potešeni. Casto sa zamýšlam prečo chce byť so mnou ak by mohol mať oveľa krajšie ženy a mám z toho depky, prečo ja nemôžem byť taká krásna. Mal niekto z vás podobné komplexy? ako ste ich vyriešli? dakujem za každú radu

odpoved12345

aisto si vynimocna zena a ked ta chce tes sa z toho ved si mlada inac si isto krasna :) j ja som mala tazke acne a komplexy a priatel prvy mi raz povedal "co to mas na tvari? nemohla by si s ao to viac starat? " ...idiot !!!!!!!!!! debil fakt je slabe slovo. sla som sa umakat a nemala som peniaze ale kupovala j dost drahu komzetiku. jedine co mi pomohlo bola kombinacia: aj HAK, ale zo zdrav. dovodov som to svinstvo musela vysadit, aj Eclarahn krem- exituje c. 5 (slabsi) a cislo 10 (velmi silny, iba na najmastnejsie miesta)...davaj si pozor na slnko a porad sa skoznou ci ich mozes... a tiez mi pomohlo (zaroven som zistila ze mam alergiu na kravske mlieko) vynechat veci z kravskeho mlieka. momentalne kupujem veci ktore maju pridany enzym laktaza tak niektore sa daju (ale z tvarohu mi je fakt aj tak zle :/) ...ale pomohlo to, tiez mi pomohol caj z RAKYTNIKA RESETLIAKOVITEHO A SILYBUM MARIANSKE- POZOR NA ODPORUCANU DENNU DAVKU!!! a zeleny caj, cistiace caje a hlavne to, ze mam teraz 25 rokov, a ldhodobo cvicim. skus zacat tou stravou cvicenim (pomaha psychike) a Eclaranom. Kamoske pomohol roacuttane (velmi silny liek-bacha na nezaiduce ucinky). boj s akne je silny ale momentalne mam cistu plet a toho tupca co ma ponoizoval (aj so 100x zavaznejsimi temami ako acne) som nechala napospas osudu, nech chodi s niekym inym ked je taky "skvely" . Caf., drzim ti palce :)

gagar

Treba najst pricinu akne a tu odstranit, nie liecit samotne akne. Mozno by som ti vedel pomoct, ale ked tu uz nikto nikomu neveri a kazdy si mysli, ze kazdy chce od ludi iba tahat prachy :(

agni

mala som akne tiez, komplexy jak fras a teraz mam komplexy z inych veci :D lebo akne zmizlo a dufam, ze sa nikdy uz nevrati...mas frajera!! ihned prestan byt taka prisna k sebe, vybral si teba! prestan s blbostami lebo ho stratis...si vynimocna, krasna ;)a priatel vie preco je s tebou...skusila si aj curacne? ja som to brala a mam pokoj, nemala som lahku formu akne :p takze som rada, ze som sa na tu liecbu dala a ze mi aj pomohla...komplexy tak boj s nimi je tazky, skus mozno psychologa...